Goodboy Galaxy - premiera na GBA, Switchu oraz PC

Goodboy Galaxy to pierwsza gra na Gameboy Advance od 13 lat!

Nowa gra na Gameboy Advance? To możliwe! Goodboy Galaxy to pierwsza od 13 lat produkcja na tę platformę, która już wkrótce ujrzy światło dzienne. Czy produkt zawdzięcza swój sukces na serwisie Kickstarter tylko tej dość egzotycznej platformie?

Piesek z Gameboya

Goodboy Galaxy to produkcja autorstwa dwójki niezależnych developerów. Rik Nicol oraz Jeremy Clarke – bo tak nazywają się twórcy – pracowali razem w jednym z holenderskich studiów tworzących gry mobilne, zanim zdecydowali się na autorską produkcję.

Ich dzieło to słodziutka produkcja ze zwierzakami w kosmosie, zahaczająca rozgrywką o elementy znane z tytułów pokroju Hollow Knight czy też Cave Story. Gra zapowiada się na świetną metroidvanię, więc fani eksploracji z pewnością nie będą się nudzić. No i głównym bohaterem będzie uroczy piesek, więc Goodboy Galaxy natychmiastowo zyskuje moją aprobatę.

Goodboy Galaxy – dlaczego GBA?

Autorzy gry uważają, że Gameboy Advance nie ma tak zaawansowanej sceny amatorskiego oprogramowania jak inne starsze konsole, dlatego też wydanie Goodboy Galaxy na kultowej platformie Nintendo brzmiało dla nich jak świetny pomysł.

Warto zwrócić uwagę, że developerzy chcieli zebrać na Kickstarterze niecałe 100 tysięcy złotych na produkcję gry. Pomysł jednak tak się spodobał wielbicielom GBA, że na chwilę obecną, autorzy zebrali ponad 550 tysięcy złotych, czyli 5 razy więcej niż zakładano.

Goodboy Galaxy to pierwsza produkcja na GBA od 13 lat! Poprzednią grą na tę konsolę było The Bee Game z 2008 roku, czyli adaptacja przygód Pszczółki Mai
Goodboy Galaxy to pierwsza produkcja na GBA od 13 lat! Poprzednią grą na tę konsolę było The Bee Game z 2008 roku, czyli adaptacja przygód Pszczółki Mai

Tytuł od początku miał się doczekać fizycznego wydania na Gameboy Advance. Dzięki dodatkowej gotówce, autorzy obiecali także pudełkową edycję na Nintendo Switch, bo ich gra ukaże się także na najnowszej konsoli giganta z Kyoto oraz komputerach PC. Co ciekawe, Goodboy Galaxy otrzyma ekskluzywną zawartość dla GBA, aby podkreślić że to jest najważniejsza wersja gry.

Jeżeli natomiast chcecie sprawdzić Goodboy Galaxy przed wsparciem produkcji na Kickstarterze, autorzy przygotowali demo, które możecie sprawdzić na dowolnym emulatorze Gameboy Advance. Udało mi się je łatwo uruchomić, więc na pierwszy rzut oka mogę powiedzieć, iż autorzy włożyli mnóstwo serca w swoją autorską produkcję.

Sprawdźcie koniecznie demo i dajcie znać w komentarzach co myślicie o Goodboy Galaxy!