Grafika promocyjna Call of Duty Vanguard

Testy alfa Call of Duty: Vanguard już trwają. Grasz?

W piątek, 27 sierpnia, o godzinie 19:00, rozpoczęły się publiczne testy wersji alfa gry Call of Duty: Vanguard. Dzięki nim, gracze będą mogli powrócić na pola bitwy II wojny światowej sporo przed oficjalną premierą gry.

Choć z góry wiadomo, że produkcja, którą można ograć w ramach testów alfa, jest jeszcze niegotowa i może zawierać poważne błędy, gracze chętnie uczestniczą w rozgrywce. Wszystko po to, by jak najwcześniej zapoznać się z możliwościami tytułu, który za jakiś czas ukaże się na sklepowych półkach.

W przypadku Call of Duty: Vanguard, testy alfa trwają od 27 sierpnia (godzina 19:00), do 29 sierpnia. Czasu nie ma zbyt wiele, niemniej, z całą pewnością, wielu miłośników serii CoD zdecyduje się na spędzenie ostatniego weekendu wakacji przed telewizorem.

Niewiele czasu, tylko jedna platforma

Krótkie, acz intensywne testy wersji alfa Call od Duty: Vanguard, odbywają się wyłącznie na platformach Sony: PlayStation 5 i PlayStation 4. Gracze, którzy wyposażyli się w komputery do gier i konsole Xbox, będą musieli jeszcze chwilę poczekać, zanim również zapoznają się z możliwościami nowego CoD-a.

Co konkretnie można testować w ramach wersji alfa? Tego dowiadujemy się z komunikatu prasowego, zwracającego uwagę na nowy tryb rozgrywki, Champion Hill:

Champion Hill pozwoli sprawdzić m.in. niektóre z broni (wraz z możliwością ich modyfikacji), wcielić się w czterech głównych bohaterów Call of Duty: Vanguard a także doświadczyć nowego środowiska z możliwością niszczenia barier, drzwi i innych przeszkód. W Champion Hill możesz dołączyć do dwu lub trzyosobowych drużyn i zmierzyć się z przeciwnikami w trybie deathmatch. Każdy z zawodników zaczyna z tym samym wyposażeniem, ale podczas rozgrywki za gotówkę zebraną z martwych wrogów lub zebranie zrzutów rozsianych po mapie, możliwe jest ulepszanie lub kupowanie nowej broni.

Jeśli uczestniczycie w testach, dajcie proszę znać w komentarzach, jak podoba Wam się najnowsza odsłona Call of Duty.