MacMini Apple M1
Mac mini 2020

Mocniejszy Mac mini ma nas oczarować jeszcze tej jesieni

Komputery Mac ewoluują powoli, ale skutecznie, stopniowo pozostawiając za sobą układy Intela i skupiając się na obsłudze nowych procesorów Apple M1. Wieść niesie, że jesienią będziemy mogli poznać odświeżoną wersję Maca mini.

Zmiany nie tylko w środku

Aktualna wersja Maca mini, wykorzystująca układ Apple M1, właściwie nie różni się od poprzedniego modelu. Stawiając obok siebie dwie obudowy tych komputerów, nie da się szybko orzec, który model to ten z procesorem ARM, a który z „klasycznym” Intelem. Apple szykuje jednak stosowne odświeżenie Maca mini, które powinno nieco pomóc w podobnych dylematach.

(fot. FPT)

Zdaniem Marka Grunberga z Bloomberg, w ciągu następnych miesięcy powinniśmy poznać przeprojektowanego Maca mini z procesorem Apple M1X, czyli zrewidowanym układem Apple M1, działającym w sprzedawanych obecnie Makach mini oraz MacBookach.

Oprócz podmianki procesora na nowszy, mały komputer stacjonarny Apple ma zyskać dodatkowe porty. Firma zapewne nie będzie wygaszać podstawowego Maka mini, a wersję z Apple M1X przedstawi jako opcję dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

Apple z workiem nowości jeszcze przed końcem roku

Apple iMac 2021 PC
iMac 2021 (źródło: Apple)

Jeśli chętnie śledzimy zapowiedzi Apple, to wiemy, że nowy Mac mini z pewnością nie będzie jedyną nowością, którą zaprezentuje tej jesieni gigant z Cupertino. Plotki wspominają także o kompletnie przeprojektowanych MacBookach Pro, również wyposażonych w układ Apple M1X. Niewykluczone, że w tym roku Apple zaszaleje nieco z kolorystyką laptopów, podobnie jak już zdobyło się na odwagę w kwestii komputerów iMac.