telefon komórkowy imo dash 4g feature phone
IMO Dash 4G (źródło: IMO Mobile)

IMO Dash 4G to prawdopodobnie najtańszy telefon na świecie, który obsługuje 4G

Mimo że klasyczne telefony komórkowe z niewielkimi ekranami i fizycznymi klawiaturami czasy swojej świetności mają już dawno za sobą, to popyt na tego typu urządzenia wciąż utrzymuje się na względnie wysokim poziomie. Osoby poszukujące niedrogiego, ale zapewniającego dostęp do sieci 4G feature phone’a, bez dwóch zdań powinny rzucić okiem na IMO Dash 4G.

Reklama

Z perspektywy czasu śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że smartfony ostatecznie nie okazały się gwoździem do trumny tradycyjnych konstrukcji. Ba! Wciąż istnieją producenci, którzy regularnie zasypują rynek „nowościami” w postaci wizualnie i wewnętrznie odświeżonych urządzeń, pamiętających jeszcze czasy sprzed dekady lub dwóch. Te bowiem wciąż cieszą się całkiem sporą popularnością.

Specyfikacja IMO Dash 4G

IMO Dash 4G został wyposażony 2,4-calowy, kolorowy wyświetlacz. Telefon może pochwalić się kompaktowymi wymiarami 125,3x52x13,9 mm i niemal piórkową wagą 102 gramów. Urządzenie dostępne jest w dwóch, standardowych wersjach kolorystycznych – czarnej oraz białej.

Jedyny aparat fotograficzny oferowany przez IMO Dash 4G, to ten znajdujący się na jego tylnym panelu. Ma on skromną rozdzielczość 2 Mpix i nie trzeba dodawać, że nie ma tutaj mowy o żadnej stabilizacji obrazu, sztucznej inteligencji czy zaawansowanym trybie Pro. Wykonywane przy jego użyciu zdjęcia nie powinny jednak prezentować się najgorzej – przynajmniej dopóki przegląda się je na tak małym ekranie.

Sercem telefonu jest jednordzeniowy procesor Unisoc T107 (22 nm, 1x ARM Cortex-A7 1 GHz). Na pokładzie znalazło się także miejsce na 48 MB RAM i 128 MB pamięci wewnętrznej. Do tego istnieje możliwość rozszerzenia tej ostatniej przy pomocy karty microSD o pojemności maksymalnie 32 GB.

telefon komórkowy imo dash 4g cell phone
źródło: IMO Mobile

Mocną stroną klasycznych telefonów komórkowych od początku pozostawał ich akumulator. Bateria w IMO Dash 4G ma pojemność 1500 mAh i wedle deklaracji producenta ma na jednym ładowaniu wytrzymać nawet do 15 godzin ciągłych rozmów lub do 14 dni w trybie spoczynku. W razie potrzeby istnieje możliwość jej wymiany poprzez usunięcie tylnej części obudowy.

Telefon obsługuje sieci komórkowe w standardzie 4G oraz Bluetooth, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać go w roli odtwarzacza muzycznego. Pozostała funkcjonalność obejmuje m.in. radio FM, latarkę, kalendarz, kalkulator, budzik i przypomnienia.

IMO Dash 4G dostępny jest w sprzedaży na Wyspach Brytyjskich w sieci sklepów Tesco w cenie 19,99 funtów (równowartość ~110 złotych). Kupujący urządzenie wraz z doładowaniem mogą jednak liczyć na zniżkę wynoszącą 10 funtów, finalnie płacąc za telefon zaledwie 9,99 funtów (~54 złote).