Chrome OS

Byle tylko nie dać zarobić Zoomowi. Chrome OS będzie miał wbudowane Google Meet

Google jest świadome ogromnego potencjału, jaki ma system Chrome OS. Jego następna wersja będzie miała preinstalowaną aplikację Google Meet do prowadzenia wideokonferencji.

Wideokonferencje ponad wszystko

O tym, że praca zdalna to teraz ważny element korzystania z komputerów i laptopów, wie nie tylko Google, ale i Microsoft. W końcu niektóre spore zmiany w Windowsie 11 dotyczą właśnie tej kwestii – Microsoft Teams będą przecież zintegrowane z tym systemem. Gigant z Mountain View idzie w tym samym kierunku – od najbliższej aktualizacji Chrome OS, Google Meet będzie niezbywalnym elementem tego środowiska pracy.

Google Meet w Chrome OS

W Chrome OS 92 Google Meet przybierze formę preinstalowanej progresywnej web aplikacji, umożliwiającej prowadzenie wideorozmów bezpośrednio z Menu z aplikacjami. Deweloperzy podobno poprawili także wydajność programu, dzięki czemu podczas udostępniania ekranu czy w przypadku gorszego połączenia z internetem, całość nie będzie sprawiać problemów.

Aktualizacja ta ewidentnie motywowana jest zmianami, jakie w ostatnich miesiącach zaszły w sposobie pracowania milionów osób. Wiele z nich musiało przerzucić się na zdalne wykonywanie obowiązków, a kolejni właściciele Chromebooków korzystali z Google Meet podczas zajęć szkolnych. Opcją skrojoną pod biznes jest także obsługa kart eSIM, która zostaje wdrożona wraz z wersją 92 Chrome OS. To szczególnie przydatne dla osób podróżujących ze swoimi urządzeniami elektronicznymi.

Dodawanie nowej karty eSIM w Chrome OS

Nie tylko Google Meet i eSIM

Z powyższych nowości skorzystają głównie ci, których rdzeniem pracy są połączenia wideo i przesyłanie plików przez internet, ale inni też powinni być zadowoleni z małego drobiazgu w Chrome OS 92. Chromebooki zyskają nowy skrót klawiszowy: Wyszukaj + Shift + Spacja lub Menu z aplikacjami + Shift + Spacja. Wyświetli nam się wtedy niewielki panel wyboru emotikonek. Oprócz tego zyskamy pakiet nowych tapet na pulpit. Jak słodko!

Wyszukiwarka emoji w Chrome OS