Mi Band X nie będzie taka, jak inne opaski Xiaomi. Na jej widok macie krzyknąć „wow!”

Smart bandy od Xiaomi stały się prawdziwym hitem zarówno w naszym kraju, jak i na całym świecie. Użytkownicy pokochali ich prostotę, lekkość oraz niską cenę. Firma przygotowuje kolejną opaskę, która jednak będzie zupełnie inna niż wszystkie, do tej pory wprowadzone na rynek. Xiaomi Mi Band X ma spowodować opad szczęk.

Xiaomi Mi Band X niczym Nubia Alpha

Linia smart bandów od Xiaomi okazała się ogromnym sukcesem, dlatego producent postanowił dodać do niej coś nadzwyczajnego. Tym czymś ma być Mi Band X, który być może będzie przypominał inną opaskę – Nubia Alpha.

Nubia Alpha
Nubia Alpha (źródło: Nubia)

Zgodnie z najnowszymi informacjami, Xiaomi Mi Band X zostanie wyposażony w zawijany wyświetlacz, przymocowany bezpośrednio do bransolety, która będzie zapinana magnetycznie. Jednocześnie nowa opaska ma kontynuować zamysł całej linii, a więc będzie niezwykle smukła i lekka, ale jednocześnie pełna w przydatne funkcje, podobnie jak Mi Band 6, który oferuje naprawdę sporo w bardzo małej i lekkiej obudowie.

Do sieci wyciekło też zdjęcie, które najprawdopodobniej zostało wykonane podczas wewnętrznej prezentacji Xiaomi Mi Band X. Z tej z pozoru mało mówiącej planszy można odczytać, że nowy Mi Band będzie dostępny w kolorze obsydianowym. Dodatkowo znajdzie się w nim elastyczny wyświetlacz 360 stopni. Opaska ma się trzymać na ręku dzięki magnetycznemu zapięciu w bransolecie.

Niestety, na ten moment – poza informacjami o ekranie i zapięciu – nie wiadomo nic więcej o możliwym wyglądzie nowej opaski od Xiaomi oraz jej dokładnej specyfikacji. Bardzo możliwe, że na więcej informacji trzeba będzie poczekać aż do przyszłego roku.

Mimo że informacje o Xiaomi Mi Band X są na tę chwilę bardzo skromne, to opaska zapowiada się bardzo ciekawie, ponieważ będzie idealnym kompromisem między sportowym smartbandem, a eleganckim smartwatchem, który jednak bardzo często jest ciężki i niewygodny, w przeciwieństwie do lekkich opasek.

Pozostaje nam trzymać kciuki nad powodzeniem tego projektu, ponieważ w połączeniu z dobrą ceną mógłby stać się kolejnym sprzedażowym hitem.