(fot. Fabryka Norblina)

Nowa siedziba Apple Muzeum w Polsce. 1500 eksponatów trafi do Warszawy

Mamy bardzo dobrą informację dla wszystkich fanów produktów z Cupertino. Poznaliśmy nową lokalizację Apple Muzeum Polska, a także przybliżoną datę otwarcia.

Reklama

Historia Apple zawarta w niesamowitej kolekcji

Prawdopodobnie większość polskich miłośników firmy z logo nadgryzionego jabłka słyszała o Apple Muzeum Polska. Do niedawna kolekcję można było obejrzeć w Piasecznie, ale ze względu na jej wielkość, która sukcesywnie rosła, właściciel podjął decyzję o przeprowadzce.

Należy zaznaczyć, że mamy do czynienia z jedną z największych kolekcji na świecie, w której nie brakuje wielu kultowych urządzeń. Składa się ona z komputerów, smartfonów, tabletów, peryferiów, akcesoriów, oprogramowania, a nawet pamiątkowych plakatów i różnych gadżetów.

Apple-1 – wierna replika komputera z 1976 roku (fot. AMP)

Perłą całej kolekcji jest działająca, wierna replika pierwszego komputera Apple-1, która została wykonana przez właściciela muzeum z pomocą sponsorów i grupy wolontariuszy. Posiada ona autentyczny podpis współzałożyciela firmy – Steve’a Wozniaka – złożony na płycie komputera oraz instrukcji.

Nowa lokalizacja jest już znana

Apple Muzeum Polska trafi do Fabryki Norblina w Warszawie. Odwiedzający będą mogli zobaczyć 1500 eksponatów, które zostaną umieszczone na powierzchni 320 metrów kwadratowych.

Wybór naszej nowej lokalizacji był nieprzypadkowy. Fabryka Norblina jawi się jako najbardziej elektryzujące centrum lifestyle’owe w tej części Europy. To miejsce o wręcz magicznym potencjale kulturalnym i społecznym. Miejsce, w którym unosi się duch niezwykłej historii polskiego przemysłu, obudowany w unikatową architekturę modernistyczno–klasycystyczną. Fabryka Norblina jest kwintesencją mieszanki jutra wynikającego z wczoraj. Jest dokładnie taka jak marka Apple. Jacek Łupina, właściciel Apple Muzeum Polska
Apple Muzeum Polska
Fragment ekspozycji w obecnej siedzibie muzeum w Piasecznie (fot. Julian Wandzilak)

Całość ma zostać przedstawiona w sposób, który będzie zachęcał odwiedzającego do aktywności. Dzięki wielu czujnikom ekspozycja będzie podpowiadać kolejne obiekty, które powinniśmy zobaczyć. Nie zabraknie różnych technik komunikacji audiowizualnej, kodów graficznych, nowoczesnego designu i możliwej interakcji, co ma pozytywnie wpłynąć na doświadczenie płynące z odwiedzenia Apple Muzeum.

Dowiedzieliśmy się, że otwarcie wystawy planowane jest na jesień tego roku. Fani Apple, a także wszyscy miłośnicy technologii i IT, wkrótce zyskają jedno z ciekawszych miejsc do odwiedzenia nie tylko w Polsce, ale również w Europie.