Orange pieniądze money
fot. Pexels

Orange zmienia zasady. Chcesz rabat za e-fakturę? Musisz pamiętać, żeby to robić

Od dłuższego czasu ceny prezentowane w reklamach zawierają rabat za e-fakturę i zgody marketingowe. Większość osób je otrzymuje, ale Orange nieoczekiwanie postanowiło zmienić zasady naliczania rabatu za fakturę elektroniczną. Od teraz klienci tego operatora będą musieli pamiętać o jednej rzeczy, inaczej zniżka na abonament im przepadnie.

Reklama

Wielu klientów korzysta z e-faktury, bo się to opłaca

Faktura elektroniczna stała się praktycznie standardem, szczególnie że wiele firm, w tym telekomunikacyjnych, premiuje tę metodę przesyłania rachunków rabatami na abonament. W dodatku jest ona nie tylko wygodna, bo w dzisiejszych czasach mnóstwo osób załatwia wszystko online, ale przede wszystkim bardziej ekologiczna, ponieważ papierowe faktury prędzej czy później lądują na śmietniku (a nie każdy dba o to, aby trafiły do odpowiedniego, niebieskiego kontenera na makulaturę).

Orange również stawia na elektroniczne dokumenty, i to nie tylko w przypadku faktur, bowiem klienci tego operatora mogą w salonach podpisywać umowy na tabletach, a ich kopie trafiają na wskazane przez nich skrzynki e-mail. Pozwala to znacznie ograniczyć ilość marnowanego papieru, gdyż większość osób raczej nie przywiązuje uwagi do otrzymywanych umów i regulaminów, tylko po powrocie do domu chowa je w szufladzie i natychmiast o nich zapomina.

Orange zmienia zasady. Chcesz rabat za e-fakturę? Musisz pamiętać, żeby to robić

Operator poinformował, że od teraz klienci, którzy podpiszą nową umowę lub przedłużą obecną i zdecydują się na fakturę elektroniczną, otrzymają rabat, ale pod warunkiem, że przynajmniej raz w miesiącu zalogują się na swoje konto w Mój Orange w aplikacji mobilnej lub przez stronę internetową.

Orange logo laptop rabat za e-fakturę
fot. Pixabay

Do tej pory takiego obowiązku nie było. Możemy się tylko domyślać, dlaczego operator zdecydował się na taki krok. Na szczęście klienci będą otrzymywać powiadomienia o konieczności skorzystania z Mój Orange, żeby dostać rabat, a także o tym, że spełnili już warunek i na następnej fakturze zostanie im odliczona odpowiednia kwota (w zależności od wybranej oferty, będzie to od 4,99 złotych do 5,01 złotych miesięcznie).