Microsoft testuje 'Super Duper Secure Mode' dla swojej przeglądarki
Microsoft Edge

Menedżer haseł w Microsoft Edge pozwoli na logowanie się w aplikacjach mobilnych

Na rynku przeglądarek internetowych nadal widać wyraźną dominację Google Chrome, który co prawda ma swoje bolączki, ale przekonuje użytkowników ogromną wygodą i synchronizacją pomiędzy urządzeniami. Do tego samego dąży Microsoft, który stale ulepsza swoją przeglądarkę Edge opartą na Chromium.

Microsoft Edge musiał przejść długą drogę

Przeglądarki firmy Microsoft, a szczególnie Internet Explorer, przed dość długi okres nie cieszyły się zbyt dobrą sławą. Miało się to zmienić wraz z wydaniem nowego tworu nazwanego Microsoft Edge. Jednak jego pierwsza wersja, podobnie jak starszy brat, nie zyskała odpowiedniej aprobaty użytkowników. Dopiero po wydaniu Edge’a, opartego na Chromium, można było mówić o sukcesie.

Microsoft Edge jest stale ulepszany, aby mógł konkurować z innymi przeglądarkami, głównie z Google Chrome, które nadal cieszy się największą popularnością. Od momentu wydania Edge zyskał szereg funkcji, które sprawiają, że jest on dosyć interesującym produktem na rynku przeglądarek internetowych.

Microsoft Edge

Nie brakuje też funkcji, które sprawiają, że Microsoft Edge zyskuje pewną przewagę nad konkurencją. Jedną z nich jest na przykład usługa „przeczytaj później”. Pozwala ona przede wszytskim na zapisywanie linków do stron i robieniu do nich notatek. Jednak gama rzeczy, jakie można zapisywać, rozszerzyła się ostatnio o zrzuty sieciowe, czyli zrzuty ekranu różnych stron internetowych.

Menedżer haseł Microsoft Edge będzie lepszy

Wbudowany w przeglądarkę Microsoft Edge menedżer haseł przeszedł naprawdę spore zmiany, bowiem firma doda do niego dwie bardzo ciekawe i przydatne funkcje.

Po pierwsze, użytkownik otrzyma powiadomienie jeśli jego hasło będzie zbyt słabe lub było już wcześniej używane w innych witrynach. Druga świetna nowość zawędrowała do mobilnej wersji przeglądarki, która od teraz umożliwi wykorzystywanie zapisanych haseł do logowania się w aplikacjach mobilnych na smartfonie.

Co prawda, takie rozwiązanie jest już nam znane z chociażby Google Chrome, jednak należy pochwalić Microsoft za dostosowywanie się do potrzeb użytkowników i w znacznym stopniu ułatwienia im życia.