(źródło: Elgato)

Elgato zaprezentowało masę nowości. Streamerzy będą mieli w czym wybierać

Elgato to firma, która oferuje w głównej mierze sprzęt elektroniczny dla twórców internetowych – youtuberów i streamerów. W portfolio producenta znajdziemy między innymi stream decki, karty przechwytujące, lampy czy mikrofony. Do oferty marki oficjalnie trafiają kolejne, nowe urządzenia – kamera internetowa, interfejs audio oraz statywy dla mikrofonu.

Kamera internetowa Facecam

Kamerka internetowa to bardzo ważne narzędzie streamera czy youtubera. Praktycznie każda – mniejsza lub większa transmisja emitowana na żywo na popularnych platformach typu Twitch czy YouTube nie jest pozbawiona twarzy naszego ulubionego twórcy. W portfolio Elgato bardzo brakowało tego typu rozwiązania, więc producent wprowadza kamerę, która będzie miała za zadanie konkurować z Logitechem, czyli marką znaną z kamer internetowych.

Elgato Facecam jest wyposażony w sensor Sony Starvis CMOS z przysłoną f/2.4. Kamera zapewnia ekwiwalent ogniskowej 24 mm, który daje pole widzenia na poziomie 82°. Autorska soczewka została zaprojektowana i wytworzona z ośmiu warstw. Producent twierdzi, że kamera z dobrą optyką oferuje znakomity poziom przechwytywania detali, redukuje szumy we wszystkich, nawet gorszych warunkach oświetleniowych a autofocus działa sprawnie, nie gubiąc punktu ostrości. Kamera nagrywa w rozdzielczości FullHD przy 60 klatkach na sekundę. Sprzęt został wyceniony na 199 dolarów.

Elgato Stream Deck MK.2

Submarka Corsair jest znana z produkcji Stream Decków, czyli paneli z w pełni konfigurowalnymi guzikami. Marka oferuje urządzenie w trzech różnych wersjach: mini, która ma 6 przycisków, standardowej (15 przyciskowej) oraz XL – z 32 guzikami. Najbardziej popularny wariant z 15 guzikami otrzymuje drugą, ulepszoną wersję.

MK.2, podobnie jak poprzednik, oferuje konfigurowalne guziki czy ikony. Nowa wersja przede wszystkim otrzymała odłączaną podstawkę, obecnie wykorzystywane praktycznie wszędzie złącze USB-C oraz gotowe nakładki na stream decka, które pozwolą użytkownikowi bardziej dostosować urządzenie pod motyw i kolor stanowiska. Stream Deck MK.2 został wyceniony na 150 dolarów.

Elgato Wave XLR

Wave XLR to interfejs audio, który został zaprojektowany z myślą o posiadaczach mikrofonu tego samego producenta. Urządzenie przede wszystkim pozwala na łatwe sterowanie głośnością mikrofonu, zapewnia także łatwe wyciszanie.

(źródło: Elgato)

Według producenta Wave XLR pozwoli uzyskać nawet dodatkowe 75 dB głośności. Urządzenie jest wspierane autorskim oprogramowaniem Wave link, które oferuje między innymi łatwą konfigurację dźwięku. Cena rozpoczyna się od 160 dolarów.

Statywy na mikrofon Elgato Wave Mic Arm oraz Wave Mic Arm LP

Producent do portfolio dorzuca także dwa statywy dla mikrofonu. Podstawowy model Wave Mic Arm cechuje się łatwą konfiguracją pozycji mikrofonu, oferując dłuższe ramię, które będzie pasowało do praktycznie każdego stanowiska komputerowego.

Model LP (Low Profile) jest dedykowany posiadaczom cięższych mikrofonów. Jednocześnie statyw jest zdecydowanie krótszy niż podstawowy model. Wariant z dopiskiem LP został zaprojektowany, aby zabierać jak najmniej przestrzeni na biurku. Oba uchwyty zostały wycenione na 100 dolarów.