Wiedźmin 3 Xbox Series X PlayStation 5 Netflix Complete Edition
Wiedźmin 3: Dziki Gon - grafika promująca nowe wydanie

Wiedźmin 3 na nowej generacji konsol jeszcze w tym roku! CD Projekt RED szykuje nową zawartość do gry!

Na trwającym właśnie WitcherConie gracze oczekiwali tak naprawdę tylko jednej informacji – prezentacji Wiedźmina 3 na nową generację konsol. I cóż, doczekaliśmy się pewnych nowych szczegółów odnośnie odświeżonej wersji gry, choć niestety niedosyt nadal pozostał.

Wiedźmin 3: Dziki Gon zmierza na nową generację konsol

O tym, że bestsellerowy Wiedźmin 3 trafi na nową generację konsol, wiedzieliśmy już od dawna, bo od września zeszłego roku. Dziś, na trwającym właśnie WitcherConie, CD Projekt RED postanowił podgrzać atmosferę, publikując nową okładkę/grafikę promocyjną odświeżonej gry.

Co zaoferuje nowa wersja? Do końca nie wiadomo, bo RED-zi nie pokazali żadnego zwiastuna czy nawet zrzutów ekranu z nowej wersji gry. Wiemy więc jedynie tyle, co do tej pory – możemy spodziewać się wyższej rozdzielczości, 60 FPS, ulepszonej oprawy (prawdopodobnie z wykorzystaniem raytracingu) i szybszych ekranów wczytywania.

Kiedy zagramy w odświeżoną wersję? Jeszcze w tym roku, choć dokładnej daty nie podano. Osobiście stawiałbym, że Wiedźmin 3: Dziki Gon pojawi się na nowej generacji konsol pod koniec tego roku, w okolicach premiery 2. sezonu serialu Netfliksa, która planowana jest na 17 grudnia 2021. Posiadaczy PC uspokajam – odświeżony „Wiesiek” trafi też na nasze komputery.

xCloud Microsoft Wiedźmin 3 Witcher Xbox One
Wiedźmin 3: Dziki Gon – Xbox One

Nowa zawartość!

Najbardziej rozpalającą informacją jest zapowiedź nowej zawartości, która trafi do Wiedźmina 3 na nowej generacji konsol i PC. Niestety, na ten moment wiemy jedynie tyle, że będą to tylko małe DLC, powiązane z serialem Netfliksa. Nie ma więc co się tu spodziewać fabularnych dodatków o skali Serc z Kamienia, ale jest szansa na kilka crossoverowych misji czy skórek dla postaci. Czas pokaże.

Niestety, na ten moment nie podano żadnych szczegółów, ale CD Projekt RED obiecuje, że już wkrótce opublikuje więcej informacji. Pozostało więc jedynie czekać – tak więc do zobaczenia na szlaku!