strong woman silna kobieta Xiaomi logo
fot. Pexels

Liczba aktywnych użytkowników urządzeń Xiaomi przekracza pół miliarda!

Dyrektor finansowy Xiaomi, Zhou Guangping, zdradził dziś kilka informacji na temat kondycji jednego z największych producentów smartfonów i inteligentnych urządzeń na świecie.

Zgodnie z nowymi danymi, przychody z usług internetowych Xiaomi w pierwszym kwartale 2019 r. wzrosły o 31,8% w porównaniu z takim samym okresem sprzed roku. Taki wynik został osiągnięty głownie dzięki szybkiemu wzrostowi miesięcznych aktywnych użytkowników. Ich liczba osiągnęła niedawno 500 milionów, i wciąż się powiększa. Oczywiście mowa tutaj nie tylko o osobach korzystających ze smartfonów firmy, ale właścicielach różnych urządzeń, których produkcją zajmuje się ten chiński gigant.

Reklama

Mówiąc o wycenie firmy, dyrektor finansowy Xiaomi Zhou powiedział, że zależy ona od kilku czynników. Wszystko jest więc kwestią perspektywy. Przychody i zysk netto, zwłaszcza, gdyby wziąć pod uwagę rynek Internetu Rzeczy, powiększają się szybciej niż w wypadku innych firm zajmujących się tym działem elektroniki. Po dokonaniu kolejnych inwestycji, Chińczycy mają nadzieję utrzymać stabilny wzrost. Patrząc zbiorczo na szeroki rynek smartfony+Internet Rzeczy+internet (ogólnie), sądzi się, że jest on wart jakiś kwintylion dolarów (1000000000000000000000000000000$), dlatego firmy wciąż będą inwestować w tę nienasyconą działkę.

W maju Xiaomi opublikowało pierwszy raport finansowy po uruchomieniu strategii „dwusilnikowej”, której celem jest skupianie się w równej mierze na rynku smartfonów, jak i Internetu Rzeczy. Wykazał on, że łączne przychody grupy Xiaomi wyniosły 6,13 miliarda dolarów, co oznacza wzrost 27,2% rok do roku. W tym samym okresie liczba inteligentnych urządzeń IoT podłączonych do sieci wzrosła o 70%, więc potencjał na rozwój tej gałęzi przemysłu jest ogromny.

Xiaomi opublikował wyniki finansowe – wzrosty, wzrosty i jeszcze raz wzrosty

źródło: m.ithome.com przez GizChina