Zapiszcie tę datę. 31 maja odbędzie się premiera Xiaomi Mi 8. [AKTUALIZACJA] Wyciekły też ceny!

Xiaomi Mi 8? A co się stało z Mi 7? Plotek na temat tego, jak producent rozegra sprawę numeracji swoich flagowych smartfonów, jest mnóstwo. Można by je po kolei roztrząsać, ale skupimy się na dwóch pewnych rzeczach, co do których teraz nie ma już wątpliwości. Po pierwsze: będzie Xiaomi Mi 8. Po drugie: jego premiera odbędzie się 31 maja.

Można nazwać to jakimś rodzajem branżowej tradycji, ale Chińczycy dotąd prezentowali flagowe smartfony z serii Mi w okolicach lutego. W tym roku nastąpiło przełamanie tego zwyczaju, gdyż zamiast modelu Mi 7, pokazano nam ulepszonego Mi Mixa 2 (czyli Mi Mix 2Stutaj recenzja wersji Special Edition). Producent ewidentnie chciał mieć czas, by przygotować się na „coś większego” i tym „czymś” będzie Xiaomi Mi 8.

Zgodnie z grafiką zaproszenia, udostępnioną na chińskim portalu społecznościowym Weibo, Xiaomi zaprezentuje swój najnowszy, najmocniejszy smartfon, na sam koniec tego miesiąca. Telefon ma dostać przydomek „Anniversary Edition”, żeby uczcić ósmą rocznicę powstania marki.

Nie wiemy za wiele na temat Xiaomi Mi 8. Co prawda dysponujemy kilkoma zdjęciami z przecieków oraz orientacyjną wiedzą na temat spodziewanych podzespołów, ale to wciąż niewiele. Składając wszystkie elementy układanki w jedno, można stwierdzić, że dostaniemy smartfon z 6-calowym wyświetlaczem, procesorem Snapdragon 845, baterią 4000 mAh z szybkim ładowaniem, zaawansowaną kamerą do rozpoznawania twarzy i – być może – czytnikiem linii papilarnych w ekranie.

Niektórzy sugerują, że przy okazji premiery nowego flagowca zobaczymy także odświeżoną wersję świetnie sprzedającej się opaski Mi Band 2. Ma już swoje lata, więc pojawienie się Mi Band 3 byłoby całkiem stosowne.

W związku z tym, że do 31 maja jeszcze ponad tydzień, na pewno poczęstujemy Was jeszcze innymi wieściami o zamiarach Xiaomi. Sam jestem ciekaw, co pokażą Chińczycy i jak wycenią swoje urządzenia.

[AKTUALIZACJA]

No właśnie – à propos cen: właśnie pojawiło się zdjęcie zdradzające je.

Czyli:

  • 2799 juanów (~1600 zł, bez podatków, narzutu pośredników itd.) za wersję z 6 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej
  • 3199 juanów (~1832 zł, jak wyżej) za wersję z 8 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej

Drożej niż Mi 6 w dniu premiery, ale wciąż nieźle! Będzie hit!

https://www.tabletowo.pl/2018/05/19/plotki-obiecuja-nam-wiele-czy-nastepca-xiaomi-mi-6-bedzie-skazany-na-sukces/

źródło: Weibo przez GizChina (2), AndroidCentral