2999 złotych będzie kosztował HTC 10 Lifestyle, nie HTC 10

Przy okazji polskiej premiery HTC 10 pojawiła się informacja, że będzie on kosztował 2999 złotych. Cóż, okazało się, że albo czegoś nie zrozumieliśmy, albo producent (nie)umyślnie wprowadził nas w błąd. Sytuacja bowiem wygląda zgoła inaczej.

Do Polski, oprócz HTC 10, trafi też HTC 10 Lifestyle. Dowiedzieliśmy się jednak tego nie podczas oficjalnej prezentacji, a poprzez stronę producenta, na której pojawił się również ten model. Chcąc dowiedzieć się, jaką ceną zostanie opatrzony nieco słabszy wariant flagowca, zwróciliśmy się bezpośrednio do HTC. Trochę się zdziwiliśmy, gdy dostaliśmy odpowiedź, że to HTC 10 Lifestyle, a nie HTC 10 ma kosztować 2999 złotych. Bezpośrednio po premierze, również na oficjalnym profilu na Facebooku informowano w komentarzach, że to flagowiec został na tyle wyceniony. Dopiero później się zreflektowano i pisano, że cały czas była mowa o jego uboższej wersji.

Cena HTC 10 pozostaje więc na tę chwilę nieznana, jednak Kasi udało dowiedzieć się, że trafi on wyłącznie do oferty operatorów, podczas gdy HTC 10 Lifestyle dostępny będzie na wolnym rynku za 2999 złotych. Gdy uda nam się uzupełnić naszą wiedzę odnośnie ceny flagowca, wpis zostanie zaktualizowany.

Przypomnę jeszcze, że HTC 10 Lifestyle został wyposażony w ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 652 o częstotliwości taktowania 1,8 GHz z układem graficznym Adreno 510 oraz 3 GB RAM (w HTC 10 jest to – odpowiednio – czterordzeniowy Qualcomm Snapdragon 820 2,2 GHz z Adreno 530 i 4 GB RAM). Przy okazji zmieniła się kategoria LTE – z Cat. 9 (odbieranie do 450 Mbit/s, wysyłanie do 50 Mbit/s) na Cat. 6 (odbieranie do 300 Mbit/s, wysyłanie do 50 Mbit/s). Smartfon dostępny będzie też tylko z 32 GB pamięci wewnętrznej (+ microSD do 2 TB).

Źródło: własne