Tomb Raider

Co dalej z marką Tomb Raider? Jest odpowiedź Crystal Dynamics

Nieustraszona Lara Croft obchodzi 25-lecie działalności na rynku gier. Aż trudno uwierzyć, że pierwsza odsłona serii Tomb Raider zadebiutowała ćwierć wieku temu! Jest jednak pewne pytanie, które zadają sobie ostatnio fani marki – co dalej z tą kultową serią?

Reklama

25-lecie marki Tomb Raider. Co dalej?

Crystal Dynamics, z okazji okrągłej rocznicy serii Tomb Raider, postanowiło podzielić się z fanami swoimi planami na kolejne lata, jeśli chodzi o tę markę. Choć to może zbyt dużo powiedziane, bo informacji jest na razie jak na lekarstwo – co jednak i tak zdążyło podkręcić atmosferę wśród fanów gier z Larą Croft w roli głównej.

Twórcy nie ukrywają, że na zapowiedź nowej dużej odsłony serii Tomb Raider przyjdzie nam jeszcze poczekać. Crystal Dynamics ogłosiło jednak, że pracuje obecnie nad sensownym fabularnym połączeniem swoich gier, z dziełami Core Design, które przedstawiały nieco inny, późniejszy fragment życia Lary Croft. Nie ma więc co ukrywać, że przed twórcami serii stoi bardzo trudne zadanie.

Na jakieś większe zapowiedzi w najbliższym czasie raczej więc nie ma co liczyć – ja jednak strzelam, że w ciągu kilku następnych miesięcy zostanie zapowiedziany jakiś remake pierwszej części serii. Dwudziesta piąta rocznica marki Tomb Raider aż prosi się o taki prezent!

Anime od Netfliksa

Kilka dni temu oficjalnie zapowiedziano serial Netfliksa na podstawie marki Tomb Raider! Przeciwników Angeliny Jolie i Alicia Vikander jednak uspokajam – nie chodzi tu o aktorską produkcję, a o serial animowany.

Precyzując, chodzi tu o serial anime, który – co ciekawe – będzie opowiadać o dalszej historii Lary Croft znanej z nowej trylogii gier Crystal Dynamics! Za produkcję będzie odpowiadać wytwórnia Legendary, tak więc mowa tu o doświadczonych twórcach. Niestety, więcej szczegółów nie udostępniono, tak więc tu również uzbroić się musimy w cierpliwość.

Shadow of the Tomb Raider w PlayStation Plus

A na koniec małe przypomnienie, bezpośrednio związane z serią Tomb Raider. Jeszcze tylko do 5 lutego przypisać do swojego konta PlayStation możecie ostatnią odsłonę przygód dzielnej pani archeolog – oczywiście pod warunkiem, że wasz abonament PS Plus jest aktywny.

Ja od siebie dodam, że warto z Shadow of the Tomb Raider się zaznajomić, bo jest to w mojej opinii bardzo dobra, która jednak nie cieszy się zbyt dużą popularnością i sympatią. Polecam więc SotTR nadrobić – tym bardziej, jeśli w przyszłości ma się pojawić kontynuacja tej historii w formie wspomnianego serialu.