22-calowy „tablet” ViewSonic na Computex 2012

To będzie krótki, lecz bardzo treściwy wpis. Jeżeli sądziliście, że 13” Toshiby Excite 13.3 to dużo, poczekajcie na targi Computex 2012, gdzie firma ViewSonic zaprezentuje tablet wyposażony w ekran o przekątnej 22” i system operacyjny Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Może tablet to za dużo (lub za mało!) powiedziane. ViewSonic określił swoje urządzenie jako „inteligentny tabletomonitor dla biznesu”. Cokolwiek kryje się pod tą zadającą ból semantycznym purystom językowym nazwą, miło czuć na twarzy powiew świeżości i innowacji. 22-calowy tablet ViewSonic nie będzie jedyną nowością, która ujrzy światło dzienne na targach Computex 2012 w Tajpej. Oprócz niego zaprezentowany zostanie także wielodotykowy ekran z systemem Windows 8, własna usługa w chmurze, nowoczesne projektory laserowe i interaktywne tablice elektroniczne.

Computex 2012 już za dwa tygodnie. Zaznaczcie w kalendarzach datę 5-9 czerwca, ponieważ wtedy na rynku może pojawić się wiele interesujących tabletów internetowych większego lub mniejszego kalibru. Swoją drogą, ciekawi mnie, czy w swoich firmach znaleźlibyście zastosowanie dla 22-calowej „dachówki” z Androidem ICS? Wykorzystanie domowe, jako kanapowego towarzysza multimedialnych przeżyć, wykluczam na wstępie, bo rozmiar znacząco ujmuje tabletowi ViewSonic mobilności. Czy zdobędzie on tytuł giganta na glinianych nogach?

via Engadget