Ważne

Nareszcie coś, o co fani Moto Modsów prosili Motorolę od dawna: fizyczna klawiatura QWERTY

Motorola rozszerza swoją ofertę wymiennych modułów do swoich smartfonów z linii Z o dwa nowe akcesoria: klawiaturę Livermorium Slider oraz moduł przeznaczony do monitorowania podstawowych parametrów zdrowotnych – Vital.

Prawda jest taka, że Motoroli jakoś niespecjalnie śpieszyło się z wydaniem oficjalnie popieranego przez firmę modułu z fizyczną klawiaturą QWERTY. Szczęśliwie sama platforma do projektowania Moto Mods jest cały czas otwarta i ambitni deweloperzy mogą stworzyć własny moduł i próbować na nim zarobić niezależnie od producenta. Stąd jeśli ktoś chciał mieć pełną, niedotykową klawiaturę do swojej Moto Z, to najpewniej już ją ma – dzięki wsparciu jednego z wielu tego typu projektów na Indiegogo czy innym serwisie crowdfundingowym.

W zeszłym roku Lenovo prowadziło konkurs “Transform the Smartphone”, w którym każdy chętny mógł przedstawić swój pomysł na moduł do smartfonów z serii Z. Laureaci mogli liczyć na pomoc Motoroli w zakresie rozwoju produktu i jego wydania. I rzeczywiście, zwycięski projekt (o którym pisał Adrian rok temu), Livermorium Keyboard Moto Mod, doczekał się oficjalnej prezentacji przez Motorolę. Klawiatura jest rozsuwana, ma pięć rzędów klawiszy wraz z oddzielnym rzędem numerycznym i wyposażono ją w przyciski nawigacyjne Androida.

Standardowa wersja ma wbudowaną baterię 1700 mAh, która zapewnia smartfonowi dodatkowe godziny pracy. Mamy też opcję Lite, bez dodatkowej baterii, dzięki czemu grubość modułu zmniejsza o 2 mm i jest 20 g lżejszy. Tę pierwszą odmianę wyceniono na 199 dolarów, zaś wersja Lite będzie dostępna za 99 dolarów. Na ich sprzedaż trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Drugim modułem jest Vital Moto Mod, który umożliwia pomiar pięciu parametrów zdrowotnych dzięki kompletowi różnych czujników. Dzięki niemu można zmierzyć tętno, częstotliwość oddechów, temperaturę ciała, ciśnienie krwi czy jej saturację. Będzie można kupić go już w kwietniu za 395 dolarów.

źródło: Motorola przez fonearena

Komentarze

 • VMortens

  Ciekaw jestem, jak dużym sukcesem sprzedażowym faktycznie będzie ten mod. Coś mi mówi, że wszystkie te stęsknione głosy nie zsumują się w znaczącą liczbę.
  Mimo wszystko, miło, że Moto wysłuchała swoich użytkowników.

  • MishastY

   Za granicą może ktoś coś kupi. Chociaż cena i tak zaporowa. U nas nie ma opcji. Mam Moto z Play i z chęcią bym modsów pouzywal ale do telefonu za 1k dokupić bajer za 200zl minimum to tak nie bardzo

   • jendrush

    200 zł za wersję z baterią to jeszcze by uszło, ale ona ma kosztować prawie 700 zł(proste przeliczenie z dolara).

    • MishastY

     No i to jest ten problem. Moduł aparatu? Tyle co nowy telefon… Głośnik? Póki nie będzie kosztował 100 to się nie opłaca. No i jest jeszcze mój wymarzony gamepad… No tylko znowu: cena. Co pojawia się jakiś artykuł o modelach to powtarzam że pomysł fajny. Na tej samej “ramię” mozna zrobić różne telefony i modsy będą pasowały. Ale cena wszystko psuje.

     • jendrush

      Wiem, że nie byłoby to idealne rozwiązanie, ale fajnie by było, gdyby to było całkowicie otwarte. Chińczyk zrobiłby moduł z klawiaturą i baterią pewnie za mniej niż 30$

 • DaemonKazoom

  Ciekawe jak tam sobie radzi mod “Edge” (polski projekt, zaprezentowany na ten sam konkurs co ten powyżej). Pewnie wszystko idzie w dobrym kier…
  https://www.indiegogo.com/projects/edge-mod-supercharge-your-moto-z#/comments

  Oh.

  • Marcin Strojek

   Nie radzi sobie. Najprawdopodobniej koleś kasę wydał na inne cele. Już go szukają.

   • Mr.D

    Podasz coś więcej?

    • Marcin Strojek

     W lipcu tamtego roku mieli zacząć rozsyłać. Później przenieśli to na wrzesień. Większość ludzi poprosiło i zwroty kasy i tak nic nie dostali. Niby wylosowali beta testerów i mieli im wysłać egzemplarz. Kręcą tam niemiłosiernie. Jestem jednym z tych szczęśliwców co i dali kasę i jeszcze zostali beta testerami. Kasy nie ma, modów nie ma, firma mało co się odzywa.

     • Mr.D

      Hmmm współczuję. Mam nadzieje że Ci się wyjaśni. Dzięki wielkie.

     • Marcin Strojek

      Obiecali w pierwszym miesiącu stycznia dać znać na co mamy się nastawiać. Nawet na to ich nie stać. Na 99% cały ten projekt to lipa.

 • pantadeus

  Super :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona