To się nazywa wsparcie - dwuletni Galaxy Tab A 9.7 dostał Androida 7.1.1 Nougat. Brawo, Samsung - Tabletowo.pl

To się nazywa wsparcie – dwuletni Galaxy Tab A 9.7 dostał Androida 7.1.1 Nougat. Brawo, Samsung

Temat aktualizacji tabletów na Androidzie jest znacznie rzadziej poruszany z dwóch względów. Po pierwsze, tabletów jest coraz mniej i używamy ich rzadziej od smartfonów. Po drugie, producenci niestety rzadko kiedy zawracają sobie głowę nowszymi wersjami systemu dla tych urządzeń. Samsung zadbał jednak o nowszego Androida dla Galaxy Tab A 9.7, i bardzo dobrze!

Samsung Galaxy Tab A 9.7 pojawił się na rynku w pierwszej połowie 2015 roku, więc jest sprzętem, za którym raczej nie oglądają się już osoby, które chcą kupić jakiś używany tablet do użytku domowego. Jego czas świetności już minął, ale ci, którzy zdecydowali się wejść w jego posiadanie jeszcze rok temu, nie zrobili wcale źle. Wielu może być nawet zaskoczonych informacją o aktualizacji, która pojawi się w pasku powiadomień.

Tablet wystartował z Androidem Lollipop na pokładzie. Samsung dość dobrze o niego dbał, serwując kolejne paczki aktualizacji. Teraz przyszedł czas na ostatni duży skok systemowy – Galaxy Tab A 9.7 dostał Androida 7.1.1 Nougat. Co wnosi nowa wersja systemu?

Oprócz wszystkich udogodnień związanych z Nougatem, takimi jak tryb podzielonego ekranu oraz usprawnień w zarządzaniu baterią, tablet zasłużył też na uaktualnienie nakładki systemowej Samsung Experience do wydania 8.5, czyli tej samej, na której działa smartfon Galaxy Note 8. Poprawki bezpieczeństwa datowane są na 1 sierpnia 2017 roku.

Aktualizacja „waży” ponad 1 GB. Ktoś nas czyta na tablecie? :)

dzięki Adam za info i screeny!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona