Huawei P11 będzie miał wycięcie w ekranie jak iPhone X - Tabletowo.pl
Ważne

Huawei P11 będzie miał wycięcie w ekranie jak iPhone X

Trudno oszacować, czy więcej jest zwolenników, czy przeciwników robienia wycięcia w ekranie, jednak fakt jest taki, że na rynku debiutuje coraz więcej smartfonów z takowym. Oczywiście najbardziej rozpoznawalnym jest iPhone X i najpewniej za jakiś czas cały świat będzie krzyczał „Huawei skopiował Apple!”, ponieważ następca Huawei P10 też będzie miał „dziurę” w wyświetlaczu.

Wzmianki o wycięciu doszukał się w plikach systemowych Mishaal Rahman, który podzielił się swoim odkryciem na XDA-Developers. W jednym z nich odnalazł nawet wyraz notch, który oznacza właśnie wycięcie. Oprócz tego, okazało się, że chociaż plik konfiguracyjny informuje, iż smartfon ma wyświetlacz LCD o przekątnej 6,01 cali i rozdzielczości Full HD+, tj. 2160×1080 pikseli (tak, dobrze się domyślacie, będzie też „bezramkowy”), to wiele innych plików podaje, że faktyczna rozdzielczość ekranu wynosi 2244×1080, co jednoznacznie potwierdzałoby obecność wycięcia.

Tabletowo.pl Huawei P11 będzie miał wycięcie w ekranie jak iPhone X Android Huawei Plotki / Przecieki Smartfony

Tak mniej więcej może wyglądać wycięcie w nowym flagowcu Huawei (fot. XDA-Developers)

Mishaal Rahman zdradza również, że nazwa kodowa nadchodzącego urządzenia to EMILY i że producent szykuje cztery wersje o oznaczeniach EML-AL00, EML-L09, EML-L29 oraz EML-TL00, z czego dwie – z jednym i dwoma slotami na karty SIM – powinny trafić do Europy. Mężczyźnie udało się jeszcze odkryć, że smartfon pracuje pod kontrolą systemu Android 8.0 Oreo z interfejsem EMUI 8.0.1napędza go procesor HiSilicon Kirin 970. Na wyposażeniu jest też USB Typu C 3.1.

Przy okazji warto poruszyć jeszcze jedną kwestię, a mianowicie nazwę następcy Huawei P10. Większość osób uważa, że będzie się on nazywać, po prostu, Huawei P11, ale nie jest wykluczone, że ostatecznie smartfon zadebiutuje jako Huawei P20. Chińscy producenci uwielbiają bowiem „przeskakiwać” numerację, a do tego trzeba wiedzieć, że producent zaklepał sobie znak towarowy Huawei P20 już spory kawałek czasu temu. Mimo to, cały czas czekamy, aż jakieś wiarygodne źródło rozstrzygnie tę kwestię.

Polecamy również:

Aparat 40 megapikseli w smartfonie. To nie powrót Nokii 808 Pure View, taki będzie Huawei P11

Źródło: XDA-Developers dzięki @rquandt

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona