Ważne

Facebook przedstawia: Messenger Kids, czyli komunikator stworzony z myślą o najmłodszych

Messengera każdego miesiąca korzysta już ponad 1,3 miliarda użytkowników. Wśród nich bez wątpienia znajdują się również dzieciaki. Facebook postanowił jednak stworzyć dla nich nową, o wiele bezpieczniejszą wersję tego komunikatora, nad którą kontrolę będą mieli także rodzice.

Messenger Kids jest samodzielną aplikacją, którą dziecko może zainstalować na swoim smartfonie lub/i tablecie. Jest jednak kilka “haczyków”. Po pierwsze, rodzic ma bezpośrednią kontrolę nad programem z poziomu swojego konta na Facebooku. Po drugie, appkę można obecnie zainstalować jedynie na iPhone’ach, iPadach i iPodach. Po trzecie, mogą to aktualnie zrobić jedynie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, ponieważ to właśnie w tym kraju Facebook udostępnił w pierwszej kolejności swoją nową aplikację.

Messenger Kids Intro

Opublikowany przez Facebook na 30 listopada 2017

Jak podaje Facebook, Messenger Kids, został opracowany przy współpracy z ponad dwunastoma specjalistami, zajmującymi się m.in. bezpieczeństwem dzieci w sieci oraz treściami i technologiami, przeznaczonymi dla najmłodszych. Zasięgnięto także informacji w instytucjach takich, jak National PTA i Blue Star Families, aby dowiedzieć się, w jaki sposób rodzice i opiekunowie podchodzą do tematu wychowywania swoich pociech w dzisiejszym, cyfrowym świecie.

Messenger Kids Demo

Opublikowany przez Facebook na 29 listopada 2017

Na powyższym demo możemy zobaczyć, czym charakteryzuje się Messenger Kids. Przede wszystkim to opiekunowie decydują, z kim rozmawia ich pociecha – każda prośba o rozmowę musi zostać przez nich zatwierdzona. Dzieciaki mają z kolei do dyspozycji masę zabawnych filtrów, naklejek i efektów dźwiękowych, które mogą wykorzystywać również w czasie rzeczywistym podczas wideorozmów.

Plusem w przypadku Messenger Kids jest niewątpliwie fakt, że nie ma w nim reklam, mimo że aplikacja jest w 100% darmowa. Nie ma również opcji zakupów w tym programie. Do tego Facebook nie wykorzysta też żadnych informacji o młodych użytkownikach w swoich reklamach.

Jak wspomniałem, aktualnie Messenger Kids dostępny jest wyłącznie w Stanach Zjednoczonych i tylko na produkty, sygnowane marką Apple. Facebook jednak zapewnia, że aplikacja pojawi się wkrótce także w Amazon App Store i Sklepie Play. Na razie nie wiadomo, czy – a jeśli tak, to kiedy – program będzie można też pobrać i zainstalować w innych krajach.

Źródło: Facebook

Komentarze

 • Leopold71

  Ponad dwunastoma to znaczy, że współpracowników było więcej niż 12 ale mniej niż 13. Trochę to przerażajace i nieludzkie! 💀😱

  • PW

   Jakim cudem ponad dwunastoma oznacza mniej niż 13? :)

   • Leopold71

    W sumie to 12 < liczba_badaczy < 12,5.
    Podając wynik w przybliżaniu podajemy go z pewną dokładnością, która określa przedział w jakim mieści się dokładny wynik. Ostatnią cyfrą znaczącą (czyli różną od 0) jest 2 na miejscu jedności. Oznacza to że jesteśmy pewni wyniku z dokładnością do jedności a do ustalenia zostaje to co po przecinku. Gdyby było to 12,5 lub więcej powiedzielibyśmy "prawie" lub "niespełna") 13. Podobnie umawiając się po 12, raczej nie należy zjawiać się o 12:55 czy np. o 14:00. (choć wielu panów czekających na oblubienice ma inne doświadczenia). Łatwiej to zobaczyć na dużych liczbach. Gdy ktoś powie że coś kosztuje ponad 50.000 to spodziewamy się czegoś innego niż gdy padnie kwota 51.120. Dla pierwszej liczby 53.500 przyjmiemy ze spokojem a dla drugiej będziemy rozczarowani bo już się nastawiliśmy, że znamy liczbę na tyle dokładnie, że dopłata to będzie parę złotych.
    Autor mógł użyć zwrotu parunastu (11-14) lub kilkunastu (15-19). Licząc ludzi trzymajmy się liczb naturalnych.

    • PW

     Czy “będę w domu po 12” oznacza zatem, że o 12:30 już mnie nie będzie? ;)

     • Leopold71

      “Będę w domu po 12” oznacza, że wrócisz między 12:00 a 12:30. Podajesz szacowaną godzinę przybycia. Nic w tym zdaniu nie ma ani o tym kiedy wyjdziesz ani też jak długo masz zamiar być w domu. Przedział w którym podajemy godzinę brzybycia nie jest tożsamy z przedziałem czasu w którym będziemy w danym miejscu.

 • Grzegorz Brzęczyszczykiewicz

  “[…] rodzic ma bezpośrednią kontrolę nad programem z poziomu swojego konta na Facebooku.” Kolejna forma trzymania dzieci pod kloszem? Podziękuję.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona