Ważne

Zapowiada się ciekawie: Motorola wypuści na rynek budżetową wersję budżetowego smartfona

Dowiadujemy się coraz więcej na temat przyszłorocznego portfolio Motoroli. Tym razem światło dzienne ujrzał m.in. fakt, że w 2018 roku marka wypuści na rynek budżetową wersję budżetowego smartfona.

Zacznijmy może od tego, że ostatnio dowiedzieliśmy się, iż w przyszłym roku Motorola wypuści co najmniej trzy Motki z serii Moto G6: Moto G6, Moto G6 Plus i Moto G6 Play. Na razie nie mamy jednak pewności, czy będą tylko trzy przedstawicielki tej rodziny, czy powtórzy się historia z tego roku i portfolio wzbogacą także Moto G6S i Moto G6S Plus.

Bez względu na to, czy tak się stanie, czy nie, i tak mamy już pewność, że przyszłoroczna oferta Motoroli będzie bogatsza niż w tym roku. Evan Blass doniósł nam bowiem, że w 2018 roku producent zaprezentuje również Moto E5, Moto E5 Plus i Moto E5 Play. I o ile spodziewaliśmy się debiutu dwóch pierwszych Motek, tak zapowiedź premiery trzeciej z ww. jest – przynajmniej dla mnie – niespodzianką. Zaskoczenie jest tym większe, że dodatek Play w nazwie zwiastuje uboższą specyfikację niż w modelu bez żadnego dopisku. I dla mnie jest to całkowicie bezsensowne posunięcie, ponieważ jest jeszcze przecież niżej pozycjonowana seria C… Zapowiada się więc (nie)mały bałagan.

Evan Blass na tym jednak nie poprzestał. Leakster zdradził bowiem także, że w przyszłym roku Motorola na pewno zaprezentuje też Moto X5. Oczywiście na razie jest za wcześnie, aby spekulować na temat specyfikacji tego modelu, ale fanów marki bez wątpienia ucieszy fakt, że producent nie zamierza porzucić tej serii i będzie ją kontynuował.

Nie ukrywam, że osobiście jestem też ogromnie ciekawy, na jaki design zdecyduje się Motorola w 2018 roku. Nie zdziwię się jednak, jeżeli będzie on bardzo podobny do tego, do jakiego producent przyzwyczaił nas w tym, 2017 roku. Chociaż z drugiej strony powinniśmy się również spodziewać co najmniej kilku modeli z ekranami 18:9 (2:1) – nie słyszałem bowiem, żeby marka zadeklarowała, że nie zamierza podążać za tym trendem.

*Na zdjęciu tytułowym Motorola Moto G5 Plus (pod linkiem znajdziecie jej recenzję)

Źródło: @evleaks

Komentarze

 • Paweł G

  Ja mam wrażenie, że ostatnio większość modeli ze znaczkiem Motorola, to modele budżetowe.

  • LinekPark

   Albo średniaki. Brak następcy X Style nadal tak na prawdę. No i X4 ma niewiele przewagi nad G5S PLUS…

  • HoЯRorysta

   Z pominięciem serii Z.

 • Dtech

  Wydanie Moto E5 Play miałoby dla mnie sens gdyby był to telefon wyposażony w Android Go.

  • Fedurrr

   Po co ci okrojona wersja systemu skoro na moim kilkuletnim tel lg g2 mini który ma słaby jak na dzisiejsze czasy soc (sd400) i 1gb ram taki lineage os 14.1 (android 7.1.2 bodajże) śmiga elegancko z normalnymi apkami których mam sporo i dodam ze jestem raczej wymagającym użytkownikiem.
   Obecnie budżetowce maja 2gb ram a już wchodzą w 3gb (xiaomi redmi note 3/4 itd) i nie mają systemów protez.

   • Dtech

    To, że wydanie tego telefonu z Androidem Go byłaby dla mnie zrozumiała nie znaczy, że byłby to tel dla mnie :-) Nie wiadomo jakie parametry będzie miało to urządzenie. Ty masz 1 GB RAM, a Moto E5 Play może mieć 512 MB i być kierowany tylko na rynku rozwijające się i nad Wisłę nigdy nie trafi :-)

 • Reaver

  Moto G1 byla w jednej wersji i to wystarczalo, potem zaczelo sie wypuszczanie kilku wersji z czego polowa byla do omijania i Moto przestalo kojarzyc sie z solidnoscia.

 • Polaroid

  Bardzo kibicuję Motoroli. G5 to jeden z 2 najlepszych telefonów w swojej kategorii cenowej jakie miałem możliwość wypróbować w tym roku.

 • as

  I pewnie pozostawią bez aktualizacji tak jak to zrobili z jeszcze świeżymi modelami C i E.

  • HoЯRorysta

   O to się martwię najbardziej. Niestety, producenci urządzeń na Androidzie często podchodzą lekceważąco do długoterminowych planów aktualizacji, czego o iOS i mobilnym Windowsie powiedzieć nie można (choć urządzeń na tym drugim systemie jest tak mało, że takie aktualizacje można wysłać wszystkim jednocześnie i nie przeciążyłoby to ani serwerów, ani sieci)

 • HoЯRorysta

  Cieszę się z tego, że ktoś w końcu zaczął skracać te ułamki dotyczące proporcji wyświetlacza. W dalszym ciągu uważam jednak, że standardowe proporcje, np. 16:9 są dużo lepsze do oglądania filmów, w sumie, też bardziej poręczne mi się to wydaje (choć to oczywiście zakresu też od rozmiarów wyświetlacza)

  • Marek Ciszewski

   Też tak uważam 😃

 • relo

  G5 byłó dobre, g5s jest mega, to myślę, że g6 też będzie gites. Przekonamy się w sumie niedługo;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona