Błagam, powiedzcie, że to fejk, że Oppo tak bezczelnie nie sklonuje iPhone X - Tabletowo.pl

Błagam, powiedzcie, że to fejk, że Oppo tak bezczelnie nie sklonuje iPhone X

Chińscy producenci od zawsze kopiowali smartfony Apple, każdą ich generację. Mimo to, starali się – przynajmniej ci więksi – dodać do ich designu coś od siebie, aby nie była to kopia 1:1. Tym razem Oppo może jednak najzwyczajniej w świecie sklonować iPhone’a X.

Oppo od dawna kopiuje design smartfonów Apple. Taka strategia, w połączeniu z agresywnym marketingiem najwyraźniej się sprawdza, ponieważ aktualnie jest czwartym największym producentem inteligentnych telefonów na świecie. Mimo wszystko Chińczycy starali się zawsze dodawać coś od siebie, żeby ich propozycje nie były aż tak bezczelnymi kopiami iPhone’ów.

Tym razem Oppo może jednak pójść na całość i po prostu sklonować iPhone’a X. Jest to idealne określenie na to, co widać na poniższych zdjęciach. Oppo R13 wygląda bowiem kropka w kropkę jak jubileuszowy iPhone. Co więcej, nawet grafiki promocyjne wyglądają tak samo – różni się jedynie logo na obudowie smartfona, zamiast nadgryzionego jabłuszka mamy napis oppo (porównajcie z tą na samej górze tego artykułu).

Szczerze mam jednak nadzieję, że powyższe zdjęcia to fejk i Oppo nie zdecyduje się w tak bezczelny sposób sklonować iPhone’a X. Głównie właśnie ze względu na to, że jest czwartym największym producentem smartfonów na świecie i nie wypada mu zachowywać się jak mało znane firmy, które słyną z kopiowania kropka w kropkę iPhone’ów. Z drugiej strony, nie jest wcale tajemnicą, że Chińczycy (i nie tylko) kochają „ajfony z Androidem”, ponieważ są znacznie tańsze, a ich właściciele mają namiastkę wrażenia emejzingu. Do tego na tym przecież wybiło się Oppo.

Polecamy również:

Jesteś fanem Xiaomi, ale podoba Ci się iPhone X? Nic straconego, bo na rynku zadebiutował iMI X

Źródło: @techdroider

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona