Ważne

Błagam, powiedzcie, że to fejk, że Oppo tak bezczelnie nie sklonuje iPhone X

Chińscy producenci od zawsze kopiowali smartfony Apple, każdą ich generację. Mimo to, starali się – przynajmniej ci więksi – dodać do ich designu coś od siebie, aby nie była to kopia 1:1. Tym razem Oppo może jednak najzwyczajniej w świecie sklonować iPhone’a X.

Oppo od dawna kopiuje design smartfonów Apple. Taka strategia, w połączeniu z agresywnym marketingiem najwyraźniej się sprawdza, ponieważ aktualnie jest czwartym największym producentem inteligentnych telefonów na świecie. Mimo wszystko Chińczycy starali się zawsze dodawać coś od siebie, żeby ich propozycje nie były aż tak bezczelnymi kopiami iPhone’ów.

Tym razem Oppo może jednak pójść na całość i po prostu sklonować iPhone’a X. Jest to idealne określenie na to, co widać na poniższych zdjęciach. Oppo R13 wygląda bowiem kropka w kropkę jak jubileuszowy iPhone. Co więcej, nawet grafiki promocyjne wyglądają tak samo – różni się jedynie logo na obudowie smartfona, zamiast nadgryzionego jabłuszka mamy napis oppo (porównajcie z tą na samej górze tego artykułu).

Szczerze mam jednak nadzieję, że powyższe zdjęcia to fejk i Oppo nie zdecyduje się w tak bezczelny sposób sklonować iPhone’a X. Głównie właśnie ze względu na to, że jest czwartym największym producentem smartfonów na świecie i nie wypada mu zachowywać się jak mało znane firmy, które słyną z kopiowania kropka w kropkę iPhone’ów. Z drugiej strony, nie jest wcale tajemnicą, że Chińczycy (i nie tylko) kochają “ajfony z Androidem”, ponieważ są znacznie tańsze, a ich właściciele mają namiastkę wrażenia emejzingu. Do tego na tym przecież wybiło się Oppo.

Polecamy również:

Jesteś fanem Xiaomi, ale podoba Ci się iPhone X? Nic straconego, bo na rynku zadebiutował iMI X

Źródło: @techdroider

Komentarze

 • Zaskakujący tytuł, zważywszy na to, jak potoczyła się historia, kiedy Apple przedstawiło ajfony 6 i 6 Plus. Design stał się kultowym wyznacznikiem zarąbistości dla wielu chińskich producentów (nie mówiąc o tym, że ten plusk w nazwie też zyskał sporo fanów). To raczej kwestia czasu, zanim producenci z państw środka porzucą szóstkowy styl i przerzucą się na dziesiątkowy…

  • stark2991

   Smutne, ale prawdziwe. Nieważne czy nowy iPhone jest ładny czy paskudny, staje się wyznacznikiem i wzorem do naśladowania. Zwłaszcza dla Chińczyków, ale nie zawsze.

   • merkury

    Dla Samsunga też, a nie jest chińską firmą i w dodatku wybuchającą tandetne dopuścili do sprzedaży.

   • Fakt nie zawsze i to jest nadzieja.
    Chińczycy kochają Apple i nie ma co mówić, że tak nie jest, bo ten temat był wałkowany wielokrotnie. Fakt, że nie każdego stać jest motorem napędowym machiny „kopiarstwa”.
    Ale przyznam, jest jeden producent, któremu jestem w stanie wybaczyć grzeszki, bo zarząd firmy nigdy nie ukrywał, że chcą być chińskim Apple i jest to Meizu. Niemniej, raczy się „hipokryta” we mnie tym, że w końcu i z urządzeniami Meizu, zaczyna się coś dziać, zyskując na indywidualności i już nawet nie w skali Apple, ale i wszystkich innych smartfonów.

    O tak… Czekam na Pro8 :D

    • stark2991

     Być może dotarło do nich, że żeby przejść na wyższy poziom trzeba samemu zrobić krok do przodu a nie czekać aż ktoś ich popchnie ;)

 • stark2991

  Chyba właśnie poznaliśmy wygląd OnePlusa 6 😅
  Nie wiem jak się ma czwarte miejsce Oppo na świecie do sprzedaży poza Chinami, ale ta firma ma obsesję na punkcie bycia pseudo-Apple’m. Wystarczy popatrzeć na ich software. Wszystko żywcem sklonowane z iOS, nawet mają centrum z przełącznikami wysuwane od dołu. Na zdjęciu widzę że tym razem skopiowali gesty z iOS bo jest pasek na dole (akurat to może być dobry pomysł). Ogólnie uważam to wszystko za dość prawdopodobne. R11 i OP5 też z tyłu były bardzo podobne na renderach do iP7. W realu już tych różnic było więcej. Tu może być podobnie.

  • “Chyba właśnie poznaliśmy wygląd OnePlusa 6 😅

   moje myśli ;)

 • Co za bezsens… Jeżeli skopiują to do OP6 to będzje tragedia. Ale w kwestii designu iPX mocno obrywa, więc co najwyżej OP6 się nie sprzeda dobrze, oberwą i miejmy nadzieję, że nauczą się na błędach.

 • Aviczi

  A ja się cieszę. Jak tylko zobaczę tego smartfona powiem ooooo to opo?. A mina posiadacza iphone za 5tys bezcenna

  • kaliente

   Ja bym powiedział po prostu, ze to iPhone. Jaka miałbym mieć minę? Telefon kupuje dla siebie i aby mi dobrze służył, nie obchodzi mnie czy ktoś myśli ze to podróbka.

   • Samuel Magdziarz

    Jeżeli iPhone x miał ci tylko służyć, i miał być bezawaryjny, to przepłaciłeś o zdrowe 3000zł

 • teges

  Dla wizerunku firmy słabo, ale mi by tam nie przeszkadzało mieć telefon z Android o wyglądzie iPhone. Ważne są bebechy, a z wyglądu bym się tylko śmiał.

 • Grzegorz Sołowiej

  najgorzej jak kopia okaże się lepsza od oryginału :p

 • Tomasz M

  Mam nadzieje ze sklonuje. Na pewno będzie mniej awaryjny i uczciwiej wyceniony.

  • Samuel Magdziarz

   iPhone X
   1 telefon w cenie 3

 • buzzyliszek

  Liczę na OP6. OnePlus, nie rób mi tego… “Poziome” oczy aparatu jak z Iphone bez eXmejzingu zdążyły się już oklepać u innych producentów, więc takie wychodzenie przed szereg z kopiowaniem wyglądu, wyjątkowo mnie razi. Mimo to, jak będzie “wodoodporny” i będzie szeroki kąt na plecach jak w LG, to przymknę oko na tą ejplowatość.

 • Piotrleon

  Może Opp nie będzie miał tylu błędów?

 • Paweł Michał

  Ha ha ha… gdyby schowali aparat tak by nie wystawał, to byłoby jeszcze lepsze niż w oryginale. :P

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona