Od teraz można wysyłać w Messengerze zdjęcia w rozdzielczości nawet 4K

Wszyscy lubimy zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, na których dobrze widać każdy, nawet najmniejszy szczegół. Facebook wyszedł naprzeciw oczekiwaniom swoich użytkowników i wprowadził możliwość przesyłania w Messengerze fotografii w jakości 4K.

Każdego miesiąca z Messengera korzysta ponad 1,3 miliarda użytkowników. W tym czasie wysyłają oni do siebie ponad 17 miliardów zdjęć. Ich oczekiwania sukcesywnie jednak rosną. Facebook stara się im wychodzić naprzeciw, implementując w swoim komunikatorze coraz to nowsze funkcje. Najnowszą jest możliwość przesyłania fotografii w rozdzielczości 4K.

Aby naocznie pokazać różnicę pomiędzy zdjęciami w niższej i wyższej jakości, Facebook przygotował cztery porównania. Od razu widać, że elementy na fotografiach w rozdzielczości 4K, które są po prawej stronie, są o wiele ostrzejsze i wyraźniejsze – powinno dostrzec to nawet mniej wprawne oko. Po lewej umieszczono z kolei fotki w 2K.

Na razie możliwość przesyłania zdjęć w jakości 4K (lub do rozdzielczości 4096×4096 pikseli) mają mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Kanady, Francji, Australii, Wielkiej Brytanii, Singapuru, Hong Kongu, Japonii i Korei Południowej. Facebook zamierza jednak sukcesywnie udostępniać tę opcję w najbliższych tygodniach kolejnym użytkownikom. Jedyne, co trzeba będzie zrobić, to zaktualizować aplikację do najnowszej wersji. Funkcja ma działać zarówno w programie na Androida, jak i iOS.

Aby wysłać zdjęcie w rozdzielczości 4K, wystarczy w danej kowersacji w Messengerze kliknąć rolkę aparatu i wybrać odpowiednią fotografię – domyślnie zostanie ona przesłana w jakości 4K.

Źródło: Facebook

Komentarze

 • TheTamamario

  Większość zdjęć na messengerze nawet ponad HD nie może wylecieć, więc jakie 4k?

 • Hazael

  Meh, 4k to tylko około 8 mpx, podczas gdy obecne telefony mają rozdzielczości 12, 16 czy nawet 20-ileś mpx. Facebook zawsze miał kiepską kompresję zdjęć.

  • galakty

   Ale wiesz, że poprawnie wyskalowane w dół 20 mpx do a przykład 8 mpx na ekranie FHD będzie wyglądać tak samo, a nawet lepiej? Tu się rozchodzi o kompresję i blokowisko zdjęć, nie rozdzielczość.

 • To nie rozdzielczość jest problemem, a koszmarna kompresja jaką FB stosuje.

 • stark2991

  Jak to, to już nie ma kompresji zdjęć? Przecież na messengerze nie da się nic wysłać większego bo robi sieczkę z detali. Z kartki A4 ciężko tekst odczytać

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona