Ważne

Deezer kontratakuje – testowa usługa HiFi dla (prawie) każdego

Streaming HiFi w serwisie Deezer nie jest niczym nowym, ale do tej pory dostępny był wyłącznie dla określonych urządzeń. Udostępnienie aplikacji w wersjach dla systemów Windows i MacOS zwiastuje jednak rychły start usługi dla wszystkich zainteresowanych. Do końca grudnia może testować ją – w bezstratnej jakości CD – każdy użytkownik, korzystający z planu Premium+

Aby korzystać z Deezer HiFi po pierwszym stycznia 2018 roku, użytkownik będzie musiał przejść na wyższą (czyt. droższą) subskrypcję. Na stronie Deezera brak jeszcze oficjalnej informacji o cenie, ale jak poniżej widać, najprawdopodobniej zostanie ona ustalona na poziomie 39,99 złotych za każdy miesiąc korzystania.

Dla zachęty Deezer oferuje każdemu – nie tylko nowemu – użytkownikowi trzy miesiące promocyjnego abonamentu Premium+ w cenie 99 groszy za miesiąc. To znakomita okazja do sprawdzenia, o co chodzi z tym HiFi :)

Ofensywa serwisów muzycznych na polu podniesienia jakości dźwięku zwiastuje dobre czasy dla wymagających użytkowników. Tidalowi rośnie groźna konkurencja, bo przecież także Spotify nie tak dawno prowadziło podobne testy. Na korzyść Tidala przemawia dostępność w najwyższym abonamencie albumów HiFi/Master, czyli w jakości do 24 bit/196 kHz, całkowicie, póki co, unikalnych dla tej usługi – takie albumy jednak, by się nimi cieszyć, wymagają sprzętu audio naprawdę wysokiej jakości. Tak czy owak, zapowiada się ciekawy początek roku.

Ciekawe, co na to Google i Apple?

Komentarze

 • Wojciech Wit Gruszczyński

  A to tylko na desktopy? Przez aplikację czy przezprzeglądarkę też?
  Pojawi się opcja dla aplikacji mobilnych?

  • sciagaj i sprawdzaj :) do tej pory mozna bylo w wysokiej jakosci sluchac w PL posiadajac gglosniki Sonos. Ale uwaga – jak gluchy i roznicy nie za bardzo slysze ;))))

   • Wojciech Wit Gruszczyński

    Ja przeważnie słyszę między 320 kb/s a FLAC, ale tak wysokie próbkowanie jak w Tidalu na najwyższym poziomie to już poza moim zakresem.
    Subskrybuję Spotify i Deezer, aczkolwiek na razie mam dostęp tylko do W. Mobile, taze nie sprawdzę.

    • Andrzej Libiszewski

     To nie tylko próbkowanie, to mogą być też mastery studyjne, zanim je przejadą kompresorem dynamiki żeby „dobrze” brzmiały na byle czym :)

  • Andrzej Libiszewski

   Na razie tak, ale docelowo zapewne aplikacje mobilne też dostaną, jak w Tidalu.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona