Ważne

OnePlus 5T podobno będzie kosztował tyle samo, co OnePlus 5. Sam producent sugeruje jednak co innego

Uważaliśmy to za oczywistą oczywistość, że za OnePlus 5T trzeba będzie zapłacić trochę więcej niż za OnePlus 5 – w końcu logiczne jest, że nikt nie da czegoś “lepszego” w cenie “gorszego”. Tymczasem doniesienia z Wielkiej Brytanii sugerują, że nadchodzący smartfon może kosztować tyle samo, co jego pierwowzór. Chociaż sam producent zdaje się dawać nam do zrozumienia, że powinniśmy się spodziewać wyższej ceny.

Jak informuje serwis źródłowy, miał on okazję przejrzeć poufną dokumentację sieci O2, czyli jednego z działających w Wielkiej Brytanii operatorów i jednocześnie jedynego, który sprzedaje tam OnePlus 5. Wynika z niej wprost, że OnePlus 5T będzie kosztował dokładnie tyle samo, co model bez literki T w nazwie. Dla przypomnienia, za wersję z 64 GB na pliki użytkownika trzeba zapłacić 449 funtów, natomiast za sprzęt ze 128 GB przestrzenią na pliki użytkownika 499 funtów.

Zupełnie co innego daje jednak do zrozumienia sam CEO OnePlus, Pete Lau. W opublikowanym dziś tweecie napisał, że Ceny komponentów do smartfonów stale rosną, ale telefony także stają się lepsze. Użytkownicy OnePlus docenią to, co nadchodzi. Jak dla mnie jest to jednoznaczne z tym, że OnePlus 5T będzie droższy od OnePlus 5. Szczególnie, że takich rzeczy nie pisze się ot tak, bez powodu i to w dodatku zaraz przed premierą nowego modelu.

Jeżeli o mnie chodzi, to ja osobiście także wątpię, żeby OnePlus 5T kosztował dokładnie tyle samo, co OnePlus 5. Niewykluczone, że do dokumentacji, którą widział serwis źródłowy, wkradł się błąd, albo operator przygotował (sam lub wspólnie z producentem) jakąś super ofertę, która ma zachęcić do zakupu nowego modelu. Tego jednak dowiemy się dopiero w dniu oficjalnej premiery.

Polecamy również:

Wiemy, kiedy zadebiutuje OnePlus 5T. Znamy też datę rozpoczęcia sprzedaży

*Na zdjęciu tytułowym OnePlus 5 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: TechRadar@petelau2007

Komentarze

 • stark2991

  Ten tweet można odczytać także jako zapowiedź takiej samej ceny właśnie. Użytkownicy docenią, że MIMO poprawienia telefonu cena zostanie taka sama, choć przez ceny komponentów mogłaby być wyższa.
  Oczywiście to tylko gdybanie, bo jak dotąd każda wersja była droższa, więc też spodziewam się podwyżki, ale może nas zaskoczą? :) Byłoby super

  • Też o tym pomyślałem, więc dwie osoby to już tłum hahah

   • Marek

    I ja!

    • shadowolf1230

     Gratuluję wam wszystkim fantazji, w smoki też wierzycie? ;)

     • stark2991

      A Ty nie? :)

     • Amaranth

      LOL, przecież nawet grają razem z ludźmi chociażby w Grze o Tron…

     • Jax

      Gupek, wszyscy wiedzą że istnieją smoki !, wpisz sobie w Google “dragons”, zobaczysz ile wyskoczy ci haseł !.

     • anemusek

      NIE WWIEŻYMY!!! WIEMY RZE SOM!!!

  • anemusek

   Coś w tym morze być

   • Nie “uwieżę” póki nie zobaczę. ;-)

    • anemusek

     Morze zobaczymy, a morze nie. ;)
     Puki nie zaprezentujom to nie zobaczymy.

     • zaanawet

      Bryzgoszczelny bendzie? Militarnom normę wyczymałości spełni?

 • Tech-Floyd :)

  Powinien kosztować tyle samo, w końcu wypuszczą go, by zmienić “swój” design z s7 na s8 i.. w zasadzie tyle, a poprzedni model trochę na rynku jest.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona