Ruszyły beta testy nakładki Samsung Experience 9.0 dla Galaxy S8 i Galaxy S8+

Oprogramowanie bazuje na Androidzie Oreo

Właściciele Galaxy S8 i Galaxy S8+ z niecierpliwością wyczekują aktualizacji do Androida Oreo. Samsung pracuje nad nią w pocie czoła i właśnie uruchomił program beta testów nowej odsłony swojego autorskiego interfejsu, Samsung Experience 9.0, bazującego na najnowszym wydaniu Zielonego Robocika.

Jeszcze do niedawna urządzenia Samsunga miały na pokładzie preinstalowaną nakładkę TouchWiz. Zapisała się ona w pamięci użytkowników nieszczególnie pozytywnie, chociaż producent w ostatnim okresie starał się ją “odchudzić” i jak najlepiej zoptymalizować. Ostatecznie zdecydowano się jednak przemianować ją na Samsung Experience i wprowadzić mnóstwo zmian, wizualnych również.

Najnowszą, obecnie dostępną wersją interfejsu, jest Samsung Experience 8.5, który zadebiutował razem z zaprezentowanym w sierpniu Galaxy Note 8. Samsung pracuje jednak nad jego aktualizacją, opartą na Androidzie Oreo. I chociaż wciąż nie jest ona ukończona i gotowa do rynkowego udostępniania, to postanowiono zaprosić właścicieli Galaxy S8 i Galaxy S8+ do programu beta testów, aby chętni mogli ją przetestować i pomóc producentowi w jej udoskonaleniu.

Jestem pewny, że część z Was również z ogromną chęcią skorzystałaby z tej możliwości, lecz niestety mam dla Was złe wieści – obecnie do beta testów mogą przystąpić wyłącznie użytkownicy, mieszkający w Korei Południowej, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Dowiedziałem się jednak od polskiego przedstawiciela producenta, że w Polsce program też będzie dostępny i zapisy (poprzez aplikację Samsung Members) ruszą najprawdopodobniej na początku grudnia.

Źródło: Samsung

Komentarze

 • Alanek736

  to niestety zła wiadomość …

  • Zero Cool

   Czemu zła?

   • Alanek736

    bo dla nas beta testy w samsungu s8 i s8 plus będą dopiero w grudniu to zła wiadomość

    • Tech-Floyd :)

     Dlaczego tak ci zależy na tych beta testach? Nigdy nie korzystałem :P

     • Krzysztof Jagiełło

      Jest początek listopada, beta testy w Korei, więc można zakładać, że w grudniu pojawi się A8 z Exp9, a tu taki psikus – w grudniu DOPIERO będą testy :) czyli system z nakładką pewnie najwcześniej w styczniu/lutym… Pół roku po premierze.

  • Linkyop

   Niby czemu?

 • Jakub Schmidt

  No to poczekamy troszkę…. na testy Beta hehe ;D

 • A skąd wiadomość, że dla polski w grudniu ?!

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona