Ile realnie można oszczędzić, korzystając ze smartDOM?

Jak już wiecie z jednego z moich poprzednich wpisów (oszczędzanie z programem smartDOM), jestem na etapie restrukturyzacji kosztów mojego życia. Co prawda pisałam tylko o kredycie, ale stwierdziłam, że czasem warto podliczyć koszty, jakie miesięcznie, kwartalnie czy rocznie ponosimy na podstawowe usługi. Zrobiłam to, by na własnym przykładzie przekonać się czy i ile mogę zaoszczędzić korzystając z programu smartDOM. Chcecie zobaczyć rachunkowy ekshibicjonizm w moim wykonaniu? Zapraszam.

Na początek jednak kilka słów na temat samego smartDOM

O samym programie smartDOM i o korzyściach z niego płynących pisaliśmy już szczegółowo na Tabletowo (smartDOM – czym jest i dlaczego więcej znaczy korzystniej). Postanowiłam jednak sprawdzić, na żywym organizmie, jak faktycznie, w rzeczywistości, wyglądają oszczędności, z jakimi możemy mieć do czynienia korzystając z oferty Plusa i Cyfrowego Polsatu w porównaniu z moimi aktualnymi wydatkami.

Żeby to jednak było korzystne, należy pamiętać o narzuconej przez operatora konwencji: najpierw musimy stać się abonentami usługi telefonu, internetu lub telewizji (albo już nimi być). Z tym, że w przypadku pierwszych dwóch usług musi być zachowane miesięczne zobowiązanie wynoszące co najmniej 39,90 złotych natomiast w ostatnim – minimum 59,90 złotych (dla obecnych klientów kwota ta jest niższa: 49,90 złotych). Wtedy to druga usługa będzie nas kosztowała 50% standardowej kwoty (przy zachowaniu wspomnianych zobowiązań miesięcznych), a trzecia –nawet złotówkę (w jej przypadku nie jest narzucona minimalna wartość miesięcznego abonamentu).

Pamiętajcie jednak, że hasło „drugi za połówkę, trzeci nawet za złotówkę” dotyczy jedynie łączenia trzech konkretnych usług: telewizji, internetu i telefonu (w dowolnej konfiguracji). Dodatkowo należy mieć na uwadze, że maksymalny rabat na trzecią usługę to 18,99 złotych.

Jak już wiecie, smartDOM pozwala nam łączyć do dziewięciu produktów i usług pod jednym szyldem. Oto one: telefon, internet, telewizja, prąd, bankowość, monitoring, ubezpieczenia, AGD oraz gaz. Policzmy zatem, ile realnie można zaoszczędzić.

Jakie koszty ponoszę teraz?

· Abonament telefoniczny:
79,99 zł miesięcznie, co daje 959,88 złotych rocznie
Jest to oferta bez limitu danych za 79,99 zł + 1 GB danych w Europie w Strefie T-Mobile

· Internet stacjonarny:
99,99 zł miesięcznie, co daje 1199,88 złotych rocznie
Oferta sprzed trzech lat (zatrzymałam się w czasie!) – 100 Mb/s pobieranie / 10 Mb/s wysyłanie

· TV:

0 zł – nie korzystam z telewizji. Za inną platformę streamingową płacę co miesiąc 52 zł za pakiet Premium – rocznie 624 złote, ale nie da się tej usługi porównać z TV – z HBO GO, które otrzymujemy podpisując umowę na telewizję w Cyfrowym Polsacie lub na telefon w Plusie – już tak, ale o tym dalej,

· Energia elektryczna:
30 złotych – tyle średnio miesięcznie płacę za ok. 50 kWh o mocy 3 kW; rocznie daje to 360 złotych

· Bank:
Nie ponoszę żadnych kosztów, bo wykonuję transakcje powyżej 300 złotych i wypłacam pieniądze wyłącznie w bankomatach ING i Planet Cash

· Gaz:
400 złotych rocznie za ok. 95 kWh

· Ubezpieczenie:
2081 zł za OC/AC samochodu + 149 złotych ubezpieczenie podróżne na Europę

· Monitoring:
0 zł – nie korzystam

· AGD:
0 zł – aktualnie nie potrzebuję nowego AGD, ani nie spłacam rat

Podsumowując roczny koszt powyższych usług, daje mi to kwotę wynoszącą 5149,76 złotych (licząc z jedną z platform streamingowych, z których korzystam: 5773,76 złotych). Policzmy jednak sam telefon, internet, tv i prąd, bo na tym głównie skupię Waszą uwagę – daje nam to 2519,76 złotych (z dodatkową usługą streamingową: 3143,76 złotych).

Ile (i czy w ogóle?) mogę zaoszczędzić korzystając z programu SmartDOM?

Zacznijmy od abonamentu telefonicznego

Ciekawie prezentuje się abonament za 49,99 złotych miesięcznie (pierwszy miesiąc gratis) z nielimitowanymi połączeniami i SMS-ami oraz pakietem 10 GB internetu. Co więcej, w ramach tej oferty przez trzy miesiące mam LTE bez limitu danych – przez kolejne miesiące mogę płacić 10 złotych miesięcznie lub zrezygnować z tego bonusu. Do tego otrzymujemy Iplę na dwa miesiące i HBO GO na miesiąc za free, a to już niezły argument.

Aktualnie za abonament no-limit z 1 GB danych w europejskiej strefie T-Mobile płacę 80 złotych – co opłaca się bardziej, pozostawiam Waszej ocenie, bo przecież punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Pamiętając też o zmianie polityki roamingowej, kluczowe dla mnie korzystanie z internetu poza granicami kraju nie jest aż takie straszne dla portfela. Na, nomen omen plus natomiast muszę zaliczyć obecność pakietu Atlantyckiego, w ramach którego można kupić paczkę 1 GB na Stany za 90 złotych (z czego zresztą nie omieszkałam skorzystać podczas ostatniej premiery smartfona w Nowym Jorku, ale akurat w ofercie pre-paid, gdzie pakiet kosztuje jeszcze mniej – 39 złotych), a u konkurencji taki sam pakiet kosztuje, w abonamencie, bagatela, 600 złotych.

Koszt roczny: 859,89 złotych w pierwszym roku i 959,88 złotych w drugim roku – przy założeniu, że przez cały okres umowy korzystam z usługi LTE bez limitu danych i HBO GO.

Internet

Przywykłam do płacenia za internet stacjonarny za konkretne prędkości (w moim przypadku 100/10 Mb/s), a nie za paczki danych. Plus oferuje jednak tylko taką możliwość, więc pewnie zdecydowałabym się na najwyższą opcję, za 89,90 złotych miesięcznie – 100 GB. Do tego LTE Plus bez limitu GB w cenie i 3 miesiące abonamentu za darmo.

Koszt roczny: 809,10 złotych (1078,80 złotych w drugim roku), ale w ramach SmartDOM o połowę taniej: 404,50 złotych (539,40 złotych). Ważne jest jednak, że aby skorzystać z 50-procentowego rabatu na internet we wskazanych przeze mnie wyżej ofertach, najpierw należy kupić abonament na telefon, a dopiero później na internet – w dodatku umowy nie mogą zostać zawarte tego samego dnia. W przeciwnym razie zrabatowany o połowę zostanie abonament na telefon, a nie na internet.

Telewizja

Jeśli ktoś rzadko bywa w domu, dokładnie tak, jak ja, a lubi coś sobie pooglądać w trasie, opcja dokupienia usługi Cyfrowy Polsat GO za symbolicznych pięć złotych miesięcznie wydaje się ciekawym pomysłem. Zwłaszcza, że daje ona możliwość oglądania na urządzeniach mobilnych zarówno kanałów telewizyjnych, jak i treści na życzenie (VoD).

Oczywiście warto pamiętać, że aby móc skorzystać z oferty, należy mieć wykupiony choćby najniższy pakiet telewizji, który w przypadku smartDOM-u zostanie zrabatowany do złotówki miesięcznie (oszczędzając tym samym 18,99 złotych). Zwłaszcza, że w jego ramach otrzymujemy ponad 80 kanałów – nie najgorzej, prawda?

Dodatkowo, biorąc pod uwagę, że rozważam korzystanie z HBO GO w ramach abonamentu telefonicznego w Plusie (pierwszy miesiąc za darmo, kolejne – 20 złotych co miesiąc), najniższy pakiet na telewizję w Cyfrowym Pakiecie w zupełności by mi wystarczył.

Koszt roczny: 12 złotych

Energia elektryczna

Wszyscy się śmieją, że mam w domu małą elektrownię – ciągle do prądu podłączonych mam masę mniejszych urządzeń. Prawda jest jednak taka, że na bieżąco eksploatuję tylko lodówkę – czajnika używam rzadko, jeszcze bardziej sporadycznie odpalam mikrofalę czy kuchenkę; z racji tego, że często mnie nie ma, to i światło stosunkowo rzadko się świeci. Średnio miesięcznie zużywam ok. 50 kWh.

Przenosząc się z moim prądem do Plusa, według kalkulatora na stronie operatora, płaciłabym o 2,13 złotych miesięcznie mniej niż u aktualnego dostawcy. W skali roku daje to oszczędność na poziomie 25,56 złotych. Normalnie płaciłabym 27,87 złotych miesięcznie, czyli 334,44 złote rocznie. Z drugiej strony lepiej mieć niż nie mieć.

Warto podkreślić, że są dwie opcje naliczania opłat – za faktyczne zużycie prądu lub stałe rachunki w formie abonamentu z odczytem licznika co 6 lub 12 miesięcy.

Bankowość

Jestem przekonana, że wielu z Was „zasiedziało się” w swoich bankach przez długie lata. Ja kiedyś też tak miałam – jak założyłam konto wchodząc w dorosłość, tak przeniosłam się do innego banku dopiero w chwili, gdy pojawiły się miesięczne opłaty za korzystanie z konta, na co przystać nie chciałam. Zmian się boimy, ale czasem są nieuniknione. A Plus kusi nas całkiem ciekawą ofertą.

Otwierając konto w PlusBanku możemy obniżyć rachunki o 40 złotych w pierwszym roku i o 15 złotych miesięcznie w drugim. Oczywiście spełniając ważny warunek: musimy wydawać miesięcznie minimum 500 złotych kartą, przelewać wynagrodzenie na Konto Plus i mieć ustawione polecenie zapłaty za rachunki w Plusie lub Cyfrowym Polsacie. Sporo zależności, ale gra warta świeczki – 480 złotych w skali roku piechotą nie chodzi.

Ubezpieczenie

Jestem świeżo po przedłużeniu OC/AC na swoje auto – próbowałam wybrać najkorzystniejszą ofertę na rynku, skrojoną pode mnie, wraz z ubezpieczeniem podróżnym na Europę.

W smartDOM mogłabym zaoszczędzić ok. 58 złotych rocznie, jak podaje Plus na stronie programu. Jak ma się to do rzeczywistości – bez zapoznania się ze szczegółową ofertą – niestety, trudno powiedzieć.

Monitoring

Nie korzystam i na razie, dopóki się nie przeprowadzę w nowe miejsce, nie zamierzam zmieniać tego stanu rzeczy. Mimo wszystko jednak polecam – dobrze jest wiedzieć czy i co dzieje się w naszym domowym zaciszu podczas naszej nieobecności. Przykładów użyteczności tego rozwiązania nie trzeba daleko szukać: dzięki kamerze zamontowanej w domu sprawdzimy czy nasze dzieci bezpiecznie wróciły ze szkoły i odrabiają lekcje, zwierzak za bardzo nie psoci, a podczas dłuższego wyjazdu – czy kwiatki jeszcze się jakoś trzymają.

Korzystając z monitoringu w ramach smartDOM, można oszczędzić 3 złote miesięcznie, czyli 36 złotych w skali roku.

AGD

Nie telefon, nie tablet, nawet nie laptop… AGD! Ja nie potrzebuję aktualnie żadnego nowego sprzętu gospodarstwa domowego, ale dobrze wiedzieć, że kupując np. zmywarkę za 1349 złotych, można za nią zapłacić o 10% taniej. Oszczędność: 134,90 złotych.

Gaz

W programie smartDOM jest również gaz, na podobnej zasadzie, jak prąd – bez zmiany instalacji i bez przerw w dostarczaniu usługi. Tu płacisz tylko za fizyczne zużycie – nie ma prognoz ani innych skomplikowanych wyliczeń.

Aktualnie rocznie płacę 400 złotych za gaz, przy czym wykorzystuję go wyłącznie do gotowania (W1.1). Chcąc ogrzewać dom gazem, średnio płacilibyśmy rocznie 3883 złote, a po przeniesieniu do Plusa – ok. 3756 złotych. Daje nam to oszczędność na poziomie 126 złotych.

Ile bym realnie oszczędziła, korzystając ze smartDOM?

1610,83 złote – tyle wydałabym w ramach smartDOM, oferowanego przez Plusa i Cyfrowy Polsat, na telefon, internet, telewizję oraz energię elektryczną w pierwszym roku (w drugim roku: 1845,72 złotych). 2519,76 – tyle aktualnie płacę za te cztery usługi. Różnica w tych kwotach jest kolosalna. A do tego dochodzi możliwość zaoszczędzenia dodatkowych 480 złotych w pierwszym roku, korzystając z PlusBanku.

I właśnie różnica ta uświadomiła mi, w jak łatwy sposób jestem w stanie naprawić swój budżet domowy…

Nie przekonuję Was wcale do tego, że smartDOM to idealne rozwiązanie. Ale mój przykład pokazuje, że w prosty sposób można zaoszczędzić naprawdę sporo. Jak to może być w Waszym przypadku, możecie sprawdzić na stronie programu smartDOM. Znajdziecie na niej sprytny kalkulator, który pomoże podliczyć oszczędność na produktach i usługach dodawanych kolejno w ramach Domowego Programu Oszczędnościowego – nie mylić z oszczędnościami względem aktualnych kosztów waszego życia; tę różnicę musicie sobie policzyć sami.

Jak widać na moim przykładzie – warto.

Artykuł jest elementem kampanii reklamowej programu smartDOM prowadzonej przez Plusa i Cyfrowy Polsat

Komentarze

 • Paweł

  nie warto!!!! internet jest do d u p y , obiecują prędkość a często traci się połączenie a odbieranie danych jast na poziomie 10 Mb. Już nigdy internetu z CP!!!!!!

  • Kamil Mateuszuk

   Zgadzam sie w 100% ciagly brak zasiegu niskie predkosci internetu jakies glupie ktuczki w regulaminie internetu bez limitu* ciagle problemy z dodzwonieniem na infolinie plusa. Zeby cos konkretnego zalatwic trzeba dzwonic z telefonu o ktory chodzi inaczje odesla z kwitkiem. Wiem bo mam 1 tel w plusie i juz nie moge sie doczekac konca umowy. Moze i troche taniej ale nie warte swieczki i ciaglych problemow.

   • plusminus

    Bo się nie dzwoni, tylko pisze maila. Każą czekać cierpliwie na odpowiedź ale odpowiadają wyraźnie się podpisując imieniem, nazwiskiem, stanowiskiem a nie jakieś rozmowy z BOA, gdy rozmawiasz z bogu ducha winnym studentem w call center, który każdemu powtarza to samo. Inna sprawa, że za wiele się od nich nie dowiesz poza tym, że wskaźniki jakościowe nie wskazują na uszkodzenie ;) a na pewno nie przyznają się, że sieci nie modernizowali od dwóch lat i jest zapchana (co widać wieczorami, gdy zamiast 30 Mbps z 2015 roku masz w porywach 2-3 Mbps pobierania). Plus umiera i pewnie wkrótce wystawią się na sprzedż.

 • Paweł G

  Teraz trochę prześwietlimy te wyliczenia :)

  Abonament telefoniczny.
  Plush Abo, 10 GB internetu (co kilka miesięcy limit rośnie), rozmowy bez limitu, SMSy i MMSy bez limitu.
  Koszt roczny 300 zł w pierwszym i drugim roku, czyli razem 600 zł.

  Internet
  Jeżeli wystarczy 50 GB + 1GB co miesiąc, to bierzemy Orange Free z opłatą miesięczną 28 zł, co daje 336 zł rocznie, lub 672 zł przez 2 lata. Można wziąć taże nju internetowy, za 29 zł miesięcznie, przez pierwsze pół roku 40 GB, później 80 GB, a po roku 100 GB za 29 zł miesięcznie. Czyli znowu 348 zł za rok i 696 zł za dwa lata. Inna opcja to T-Mobile internet domowy bez limitu za 55 zł miesięcznie. czyli 660 zł rocznie, 1320 zł za dwa lata.

  TV
  Tu się nie orientuje, ale coś by się dało dobrać.

  Energia elektryczna.
  Cenę energii podajesz chyba bez opłat przesyłowych i abonamentowych, bo inaczej ciężko uwierzyć w te wyliczenia. Do prądu w Plusie dolicz stałą opłatę abonamentową i przesyłową, do tego dochodzi druga faktura do zapłaty. Nie zapominajmy, że Plus do faktury za prąd dolicza opłatę handlową w wysokości 6 zł miesięcznie, chyba że masz SmartDom, to wtedy jest do 3 zł dopłaty. Więc w najkorzystniejszym wariancie po zmianie operatora zamiast jednej faktury płacisz dwie, a do tego co miesiąc masz rachunek wyższy o 3-2,13=0,87 zł. Czyli wychodzi, że rocznie na zmianie operatora TRACISZ 10,44 zł, a po dwóch latach 20,88 zł.

  Bankowość
  To jest dyskusyjne, bo wszystko zależy od tego jak korzystamy z banku, dużo więcej można zaoszczędzić w ciągu roku korzystając z mOkazji w mBanku, konto oczywiście darmowe przy wpływie wynagrodzenia na nie oraz po wykonanie 5 płatności kartą. W Nest Banku mamy konto całkowicie darmowe bez haczyków. Plus Bank ma sporo opłat niespodzianek w swojej tabeli opłat (tworzenie, modyfikacja polecenia zapłaty, etc.), które w innych bankach są tańsze, lub wcale nie ma opłat.

  Ubezpieczenie

  Tutaj można oszczędzić kilkaset zł dzięki porównywarkom, oraz płatności za polisę za pomocą karty kredytowej (za płatność kartą można dostać ok. 5% rabatu od sumy ubezpieczenia).

  Monitoring

  Pominiemy.

  AGD

  Sklep Energa dla klientów Energii po kilka procent rabatu na sprzęty.

  Gaz

  Czy do tych wyliczeń masz wkalkulowane opłaty przesyłowe dla PGNiG i obowiązkową opłatę abonamentową 3,25 zł miesięcznie, a w wyższych taryfach 5,69 zł? Po roku wychodzi, że od tych 126 zł trzeba odjąć 68,28 zł, czyli zostaje 57,72 zł oszczędności. Oczywiście tak jak w przypadku prądu ta oszczędność też może być zjedzona przez konieczność zapłaty dwóch faktur, a nie jednej, nie mówiąc już o opłatach przesyłowych. Generalnie rynek gazu w Polsce jest bardzo mocno regulowany i różnice w miesięcznych rachunkach pomiędzy różnymi dostawcami oscylują wokół 1-5 zł miesięcznie.

  Ile realnie stracisz?

  W przypadku pierwszego roku opcje, które ja wymieniłem: telefon 300 zł, internet 660 zł, energia elektryczna 324 zł kosztują łącznie 1284 zł w pierwszym i drugim roku. W przeliczeniu na dwa lata zapłacisz w SmartDomie 3456,55 zł, a w przypadku wybrania opcji, które ja podałem 2568 zł, czyli wybierając SmartDom, po dwóch latach stracisz 888,55 zł. Oczywiście nie ma w tym TV, ale da się chyba coś znaleźć za 888,55/24= 37 zł miesięcznie.

  Kalkulator SmartDOM pomija niektóre niespodzianki, takie jak konieczność kontynuowania umów, czy nagły wzrost cen usług jak, któraś promocja nam się skończy.

  • Marek

   Zaciekawiła mnie kwestia zmiany dostawcy prądu i faktycznie są jakieś opłaty handlowe, nie tylko Plus je wprowadził. Po doliczeniu opłaty handlowej nie ma sensu zmieniać dostawcy prądu. Co do internetu, to jak ktoś wcześniej wspomniał, to można jeszcze taniej jak się jest w zasięgu LTE od Play, wystarczy taryfa RBM i trzeba uruchomić DIL.

   • CyberanT

    LTE od Play.. miałem, dziękuję. 3 lata temu transfery na poziomie 60MB/s od stycznia tego roku, 6MB/sek wymieniłem na oferte lokalnej kablówki (nie podam nazwy żeby nie było że kogoś reklamuję) płacę o 5zł więcej, transfer 90MB / wysyłanie 10MB i tak wykazuje testowane “teoretycznie” na speedtestach w necie i “praktyczne” na przesyłaniu pliku przez FTP na serwer dedykowany wykupiony na OVH. Tak że cena oferty to jedno, a jakość usług to drugie. Czasem więc nie da się “zaoszczędzić” chyba że ktoś ma czas, żeby czekac na ładowanie 3 minutowego filmu 480p na youtube przez 5 minut. Oferta internetowa Play to na dzień dzisiejszy w moim mieście (kutno) to absurd. nie warty nawet 5zł.

    • Paweł G

     Mogę potwierdzić, LTE od Play w mojej okolicy też jest bardzo mocno obciążone. Najczęściej prędkość waha się w widełkach 3-7 Mbitów, czasami potrafi dobić do 30 Mbitów i to jest max. Na internet domowy średnio się to nadaje.

  • Blacksite

   Regulamin smart dom nie mówi nic o przedłużeniu a raczej oni nie rozwiążą Ci smart domu jeśli stwierdzisz ze nie chcesz przedłużyć umowy.
   Abo za 49 20 GB Lte BL podstawa jak w każdej sieci
   TV jako druga usługa 49 zł cały pakiet telewizyjny czyli to co inni mają za ponad 100 zł
   3 usługa int ze sprzętem 46

   W ciągu dwóch lat masz kwotę 3456 za 3 usługi nie liczę Energi ani gazu bo to kwestia względna i rabaty mizerne..

   Jeżeli chodzi o Plus Bank to za konto dostajesz rabat na abonament
   500 zł wyd karta co msc + przedłużenie = 25 zł rabatu w 1 roku w 2 roku 10 zł łącznie 420 zł rabatu.

   Wiadomo że Nju i plush oferta skierowana dla młodych osób jest korzystniejsza ale sam smart dom jako ofert z TV nie ma sobie równych pozdrawiam.

 • Piotrek

  Niestety, ale Plus to mierna jakość i jeszcze gorszej jakości obsługa klienta. Nie polecam. Nie bez powodu słupki im spadają.

 • JohnyB

  Każdą usługę, nawet najdroższą i najgorszą można zareklamować porównując ja do czegoś jeszcze gorszego. Taką metodę stosuje się wszędzie, nawet w polityce. Wystarczy przypomnieć sobie jak porównywali koszyki spożywcze za różnych rządów – jak chcieli pokazać podwyżki, to zrobili zakupy w almie, a jak obniżki to poszli do Biedronki. Tu mamy identyczne zestawienie, słabą usługę przyrównanie do braku gospodarności.
  i te pytania zamknięte “nie najgorzej, prawda?” oraz “mocne” argumenty
  “Do tego otrzymujemy Iplę na dwa miesiące i HBO GO na miesiąc za free, a to już niezły argument” – niezły argument na drogą telewizję bo dają HBO go na miesiąc?Serio?

  • Wuuuuu

   Nie wierzę, że p.Katarzyna korzysta z telefony za prawie 100zł gdzie każdy nawet nieogarnięty specjalnie człowiek może taką ofertę mieć za ok 40zł :) może nie bez limitu danych w pl ale jakieś 20gb spokojnie wystarcza a i tak jest więcej niż propo 10zl z arta.. zgadzam się z Tobą :)

   • Wiesz, mi akurat no limit jest bardzo potrzebny :)

    • Wuuuuu

     No w to wierzę :)

 • GieKa

  Zapamiętać. Przewinąć najpierw artykuł na sam dół i sprawdzić czy nie reklama. :)

  • Norbert Nowakowski

   ha ha dobre.. abstrahując oszczędność jest ale: jakość ich usług w przeciągu ostatnich 2 lat znacząco spadła i można wynegocjować lepsze warunki w konkurencji tylko trzeba mieć chęci i odrobinę wolnego czasu..

  • Ale… przecież wpis jest oznaczony – zarówno na stronie głównej, jak i na głównym zdjęciu we wpisie?

 • ostojan

  “Ale mój przykład pokazuje, że w prosty sposób można zaoszczędzić naprawdę sporo.”
  Pytanie tylko czy skorzystasz z tej oferty? ;)

  Przy okazji mam też inne pytanie. Napisałaś, że aktualnie korzystasz z ING. Domyślam się też, że korzystasz z płatności telefonem. Czy też masz taki problem, że zapłacić możesz wszędzie (do 50zł) nawet nie włączając ekranu telefonu?

 • Marek

  Wczoraj czytałem tutaj post, w którym szczegółowo była rozbita oferta smartdomu. Było w nim udowodnione, że nie żadnych oszczędności i można zapłacić kilkaset złotych mniej niż tu napisano. Co się stało z tym postem? Pokazał prawdę? Już lepiej wylaczcie komentarze pod reklamami, a nie stosujecie cenzurę. Zawiodłem się na tym portalu. Autora, który rozłożył ofertę smartdomu na łopatki, proszę aby jeszcze raz napisał swój post.

  • Komentarz jest dostępny niżej

  • VMortens

   Gościu – wietrzysz spiski tam gdzie ich nie ma. Przecież ten koment jest dostępny cały czas.
   Hail Illuminati!

   • Marek

    Niestety ale się mylisz, komentarz przez jakiś czas był niewidoczny.

    • Był, jak najbardziej, tylko trzeba było dokładniej poszukać.

 • Temist

  Kasiu,
  jak przeczytałem ile płacisz za telefon i internet …
  to może SmartDom jest rzeczywiście dla Ciebie

  Ale jako szefowa portalu technologicznego to pod względem wyboru korzystniejszej oferty powinnaś byc troche bardziej ogarnięta.

  Lubię Twój portal i często tu zaglądam, ale wchodzenie w takie relacje ze sponsorem na dłuższą metę będzie dla tabletowo.pl wybitnie niekorzystne.

  • Wkrótce się przeprowadzam – zmiana umowy w tych okolicznościach jest bez sensu.

   • Temist

    Z tekstami sponsorowanymi to jest taki problem, że ludzie czytając jakiś test na tabletowo będą się zastanawiać czy ktoś za niego zapłacił, a może wywarł delikatny nacisk by pochwalić/zganić produkt bardziej. Dopóki portal nie robi takich rzeczy, dużo łatwiej uchodzić mu za bezstronny. Już zawarcie umowy z jednym sklepem jest trochę podejrzane, a pisanie tekstów sponorowanych (tak, wiem, że czytelnie oznaczonych) to nie jest dobry pomysł (z mojego – czytelnika – punktu widzenia).

    Podejrzewam, że długo się nad tą kwestią zastanawiałaś i doszłaś do wniosku że warto (z punktu widzenia portalu).

    • Publikuję artykuły sponsorowane (wyłącznie oznaczone – kryptoreklamy tu nie uświadczysz) praktycznie od samego początku istnienia portalu – nie ma w tym nic dziwnego.
     Kiedyś sporo ludzi nazywało tabletowo asusowo, bo dużo pisaliśmy o Asusie, później o Samsungu, później o Huawei. Śmieję się, że każdego dnia każdy mój redaktor sprzedaje się innej firmie – tak to wygląda z Waszego punktu widzenia, tylko dlatego, że dużo piszemy o jakiejś marce. A rzeczywistość jest zupełnie inna.
     Mając ponad milion unikalnych użytkowników trudno jest o zaufanie każdego z nich, mam tego świadomość. Ale wiarygodność to moja mocna strona. Inaczej takiego komentarza byś tu zapewne nie przeczytał.

     • klb-300 ver2.1c

      Milion unikalnych użytkowników:D pani Katarzyno błagam zejdź na ziemię. Ja sam robię za trzech. Poruszaliśmy ten temat już wielokrotnie.

 • GieKa

  Coś mi się przypomniało. Czytałem o tym niedługo po wprowadzeniu tej oferty. Ktoś z niej skorzystał. Było taniej. Ale kończyła mu się umowa, bodajże na TV, i chciał z niej zrezygnować. Mógł to zrobić ale musiałby wtedy zwrócić wszystkie zniżki które wcześniej otrzymał. Telewizja była pierwszą usługą, telefon drugą a internet miał za 1 zł. Szukałem tego wpisu ale nie mogę znaleźć. Coś się zmieniło? No chyba że coś źle zapamiętałem?

  • dowiem się

  • i już wiem: jeżeli klient zrezygnuje z którejś usług wchodzącej w skład smartDOM (telewizja, internet, telefon) to poza kilkoma wyjątkami smartDOM mu się rozpada i klient traci rabaty, ale oczywiście żadnych zniżek, które otrzymał do tego czasu nie zwraca

 • Dusizłotówa

  A ja płacę tyle:

  1. Za internet 100GB LTE – do 10zł miesięcznie (RB Mobile – Doładowanie 50zł na 150dni). Z czego kwota nie jest pobierana, więc nadwyżkę sprzedaje za połowę na allegro lub wykorzystuję na smsy premium. Internet chodzi bardzo dobrze. Koszt 2 lata: 240zł, nie licząc profitów z nadwyżki konta.

  2. Telefonia: Orange Smart Plan LTE – 89,99 zł, w tym 6miesięcy za 0zł, aktywacja chyba 50zł. Telefon LG G5 + CAM za 250zł, sprzedany za 1700zł. Koszt 2 lata: 89.99zł x 18 + 50zł + 250zł -1700zł = 220zł

  3. Telesyfu raczej nie oglądam. Cyfrowa naziemna w zupełności wystarczy. Haracz publiczny telewizyjny nie uwzględniony wyżej, więc też nie doliczam.

  Łącznie na 2 lata —-> 460 zł.

 • G3orG3PL

  Który to już artykuł o “FartDom” ?, 3 w ciągu chyba miesiąca. Im więcej zachwalacie, tym bardziej ludzi odpychacie. To portal technologiczny, i ludzie w większości mają pojęcie, czym ta oferta śmierdzi. :)

  • Każdy płaci inne stawki – jak chce, podliczy sam, sprawdzi swoje realne oszczędności i albo skorzysta, albo nie – przecież każdy ma swój rozum, tak? My tylko podpowiadamy możliwości.

   A artykuł, owszem, trzeci – ostatni.

 • pepe444

  Od czapki ten “artykuł” (reklama geszeftów panów S.) Na początku mega-zawyżone koszty wszystkich usług, które można normalnie mieć o połowę taniej, bez żadnych “pakietów”, a potem ile to niby możemy zaoszczędzić, kupując to wszystko od pana S.
  Jeszcze taniej można mieć, nie kupując niczego od S., tylko myśląc samodzielnie.

  Ja kiedyś kupiłem “najlepszy chiński tablet” pod wpływem udającej recenzję reklamy na tym portalu. Panna Katarzyna do dziś nie oddała mi 720zł, a odsetki rosną.

  • Adrian Kresek Kraska

   A z jakiej racji ktoś ma się przejmować wydanymi przez Ciebie pieniędzmi?
   Co jak co, ale na tym portalu wpisy sponsorowane są dokładnie oznaczone (włącznie z tym), dlatego też straciłeś pieniądze przez własną nieuwagę, a teraz jeszcze pokazujesz swoją głupotę tego typu komentarzami/pretensjami :)
   Ostatnie zdanie jest totalnie nie na miejscu, więc uznam to za kiepski żart.

   BTW skoro od kilku lat jesteś niezadowolony z artykułów na tym portalu to co tu jeszcze robisz? :)

 • Adrian Falkowski

  No to teraz czas na mnie

  Telefon: z żonką mamy nju z rachunkiem: abonement 29 zł plus opcja nju dodatkowy za 9zł. Czyli razem za 2 numery za 38 zł. Za to mam rozmowy SMS/MMS no limit i 25 GB neta do podziału na dwóch ( jestem już w nju ponad rok, startowałem z 10GB) Na terenie UE mam 1,5 GB neta w cenie.

  Internet: nju internetowy: po pół roku za 29 zł mam 80GB transferu. Za jakiś czas czeka mnie kolejna premia i docelowo będzie to 120 GB. Po zużyciu transferu jest lejek 1mb/s czyli dalej nie jakiś tragiczny. Do tego dochodzi 25 GB neta z telefonu i jestem happy, tyle mi wystarcza.

  TV- nie oglądam telewizji, TV służy mi do pogrania na konsoli i oglądania filmów więc 0 zł, ale nawet coś chciałbym mieć to wystarczyłaby mi antena i DVBT.

  Z umowy mogę zrezygnować KIEDY CHCĘ (oczywiście z zachowaniem 1 miesięcznego okresu wypowiedzenia). A jak jakimś cudem bym nie korzystał – to nic nie płacę. Zasięg mam z orange, więc chyba najlepszy obszarowo i prędkościowo spośród sieci w PL. (gdzie bym nie był zawsze było co najmniej ok).

  Już jakiś czas temu zrozumiałem że jakiekolwiek umowy typu abonament czy mix z okresem zobowiązania są korzystne- ale tylko dla OPERATORA :(

 • Andrzej Andrez

  Tu się wchodzi poczytać komentarze. Recenzje szukam w sieci u profesjonalistów.

 • Koch

  Tabletowo,schodzi na psy. Większość artykułów sponsorowanych,gdzie można przeczytać,same brednie i kłamstwa.

 • Kobieta

  Proponuje wyłączyć lodówkę,skoro w niej jest tylko światło.Rachunek za prąd będzie jeszcze niższy.

 • Beny35

  Smartdom można też połączyć z innymi rozwiązaniami, które pozwalają nam obniżyć cenę za prąd. Warto zainteresować się grupowymi zakupami prądu organizowanymi online np. na stronie https://www.ogarniamprad.pl

Komputronik Dell
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona