Ważne

Microsoft Launcher wychodzi z fazy beta

Mój redakcyjny kolega Grzegorz pisał już o najnowszych planach Microsoftu wobec platform iOS i Android. Na obu pojawić się miała przeglądarka Edge (co zresztą stało się wczoraj), a Arrow Launcher z kilkoma zmianami przemianowany miał zostać na Microsoft Launcher. Gigant z Redmond najwidoczniej pracuje pełną parą, ponieważ ten drugi wychodzi właśnie z fazy beta.

Arrow Launcher to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych programów uruchamiających dostępnych w sklepie Google Play. Trudno się dziwić takiej sytuacji – nie można propozycji Microsoftu odmówić ani dobrego pomysłu na ekran domowy Androida, ani staranności przy wykonywaniu swojej pracy. Sam swego czasu byłem zadowolonym użytkownikiem Arrowa. Co prawda w poszukiwaniu czegoś bardziej minimalistycznego, przeniosłem się na Smart Launchera, ale nie mogę jednak odmówić propozycji giganta z Redmond pewnego uroku.

Arrow Launcher jednak, chociaż tylko “w teorii”, oficjalnie jest już wspomnieniem. Dokładnie tak, jak zapowiedział Joe Belfiore na swoim Twitterze – Arrow Launcher przemianowany został już na Microsoft Launcher, który to rozpoczął wychodzenie z fazy beta.

Nie tylko nazwa została zmieniona. Podstawowa funkcjonalność co prawda pozostała bez większych zmian, ale znacznemu odświeżeniu uległa szata graficzna. Jest prościej i jakby bardziej “microsoftowo”. Reszta bez poprawek: po lewej od standardowego pulpitu znajdziecie swój własny, personalizowany strumień wiadomości, do którego używania przyda Wam się microsoftowe konto, a pociągając od dołu wyciągnięcie belkę z najważniejszymi przełącznikami ustawień. Wszystkie opcje personalizacji (w tym obsługa motywów i zestawów ikon) są na swoim miejscu, a nowa funkcja synchronizacji plików z komputerem zdaje się działać bez zarzutów.

Microsoft Launcher (fot. Tabletowo.pl)

Nowy-stary Microsoft Launcher pobrać możecie ze sklepu Google Play, gdzie widnieje jeszcze jako wersja preview (3.8.1…). Po pobraniu jednak instaluje się jako stabilna wersja 4.1.0… To trochę dziwna sytuacja, będąca najpewniej niedopatrzeniem Microsoftu. W każdym razie, jeśli szukacie interesującego rozwiązania w kwestii swoich ekranów domowych, moim zdaniem warto rzucić okiem na propozycję amerykańskiego koncernu.

Źródło: Android Police

Komentarze

 • Hussek777

  Po pobraniu Microsoft Launchera nadal mam wersję 3.8.1
  Dlaczego?

  • trymerradson

   Przeczytaj końcowe zdania w tym artykule…i wszystko stało się jasne ?.

 • Andrzej Solowiej

  To samo u mnie…

 • bewen

  Mam tak samo.

 • Grzegorz Brzęczyszczykiewicz

  Jest całkiem niezły, ale ma jedną wadę – wiele icon packów z nim nie współpracuje.

 • 0001

  Dla mnie najlepszy to suma lanczer gdzie mamy tylko kilka opcji…zagęszczenie ikon, ukrycie niechcianych apk, wybór motywu. A wysuwana szuflada aplikacji z dołu jak w najnowszym andku jest mega wygodna. To taki lanczer od GG tylko z kilkoma opcjami, których brakuje właśnie w lanczeru googlowskim.
  Ps. Wszystkie inne lanczery są przeładowane trylionem opcji…bez sensu.

 • Harry Haller

  Dla umysłowych proletariuszy to najlepszy launcher na Galaxy Note

  • xD

   Twój stary to użytkownik galaxy spica lamusie ;)

 • ghg

  co za idiotyczna strategia firmy , zabili swój flagowy , dopracowany i najbardziej w sumie rokujący os dla komórek a teraz wspierają konkurencję …. obudzą się kiedyś z ręką w nocniku

 • Gość

  Na redmi 4x po pobraniu Microsoft launcher instaluje się arrow launcher… 3 próby, za każdym razem to samo.

 • Majka

  Szkoda, że szuflada uruchamiana od dołu nie uruchamia bezpośrednio transmisji danych tylko przenosi o ustawień i tam dopiero można włączyć. Jak dorzucą dialler i sms to będę zadowolona. Ogólnie wizualnie i pod względem szybkości nie mam zastrzeżeń.

 • Frek
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona