Ważne

Microsoft udostępni przeglądarkę Edge na Androida i iOS. A Arrow Launcher zmieni się w Microsoft Launcher

Microsoft od dawna udostępnia swoje aplikacje na konkurencyjne systemy – Android i iOS. Teraz przyszedł czas na przeglądarkę Edge. Przy okazji poinformowano o jeszcze jednej nowości, a mianowicie przemianowaniu Arrow Launcher na Microsoft Launcher.

Zanim jednak od razu sięgniecie po swoje smartfony i odpalicie Sklep PlayApp Store muszę Was uprzedzić, że Microsoft Edge tam nie znajdziecie. Póki co rozpoczęły się zapisy na preview, w dodatku wyłącznie dla użytkowników urządzeń od Apple. I to bardzo małej grupy, bo liczącej zaledwie 10 tysięcy osób. Preview dla Androida też będzie, ale nieco później. Microsoft ma nadzieję, że aplikacja wyjdzie z etapu preview do końca tego (2017) roku.

Jeżeli natomiast chodzi o Microsoft Launcher, to jest on obecnie dostępny – a konkretniej rzecz ujmując dopiero jego preview – wyłącznie dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych i oczywiście tylko na Androida. Na innych rynkach możliwość rejestracji pojawi się “wkrótce”, a ostateczną wersję wszyscy zainteresowani będą mogli pobrać jeszcze w tym roku. A przynajmniej tak zapewnia Microsoft.

Microsoft Launcher (fot. Microsoft)

Warto też dodać, że Microsoft Launcher jest następcą Arrow Launcher i każdy, kto jest zapisany do programu beta dostanie aktualizację do ML. Kiedy natomiast Microsoft udostępni swój nowy produkt oficjalnie, wszyscy użytkownicy AL mogą spodziewać się tego samego, co beciarze.

Cechą wyróżniającą i jednym z najważniejszych “bajerów” zarówno przeglądarki Edge, jak i Microsoft Launcher jest funkcja Continue on PC, czyli możliwość “przerzucenia” otwartej strony internetowej (w pierwszym przypadku) lub też zdjęcia, filmu bądź jeszcze innego pliku na sparowanym pececie (w drugim).

Polecamy również:

Microsoft się chwali: Edge zainstalowany już na ponad 330 milionach aktywnych urządzeń

Źródło: Microsoft przez VentureBeat

Komentarze

 • Finrod

  Ma to sens. Microsoft swojego systemu mobilnego nie ma (Tzn. no jest w10m, ale bądźmy poważni) więc łączy Androida z W10. ;)

 • MarekMotyka
  • Marcin RM

   Ja też tak mam 😉

 • Gdyby ktoś nie chciał instalować a zwyczajnie sprawdzić jak to wygląda polecam moje demko :) https://youtu.be/yCtduY5xvOo

 • Konrad Uroda-Darłak

  “wyłącznie dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych i oczywiście tylko na Androida” Czy aby na pewno? Nie siedzę w regionie US, a bez problemu mogę go pobrać ze sklepu :P

  • No to spoko ;D A tak na poważnie, to tak podało VB, ale skoro działa też w PL, no to nawet lepiej.

 • DaemonKazoom

  Cóż za ironia że jedną z lepszych nakładek na androida zrobił Microsoft.

  • haVoc vulTure

   Najlepsza? Chyba w śledzeniu. Trzeba przeglądać uprawnienia zanim coś sie zainstaluje.

 • Anonim

  “Cechą wyróżniającą i jednym z najważniejszych “bajerów” zarówno przeglądarki Edge, jak i Microsoft Launcher jest funkcja Continue on PC, czyli możliwość “przerzucenia” otwartej strony internetowej (w pierwszym przypadku) lub też zdjęcia, filmu bądź jeszcze innego pliku na sparowanym pececie (w drugim).”
  … z Windows 10. Czyli bezużyteczne. Tja, tego brakowało Androidowi – aplikacji MS.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona