Ważne

Ceny smartfonów z serii Galaxy A 2018 będą znacznie wyższe niż modeli z rodziny Galaxy A 2017

Seria Galaxy A 2018 bez wątpienia jest jedną z ciekawszych nowości, jaką spodziewamy się zobaczyć w niedalekiej przyszłości. Nasze zainteresowanie dodatkowo podsycają przecieki na jej temat, których w ostatnim czasie pojawiło się już całkiem sporo. Najnowszy może jednak skutecznie je ostudzić, chociaż w sumie należało się spodziewać, że Samsung ponownie podniesie ceny.

Linię Galaxy A od początków istnienia pozycjonowano w segmencie premium, zaraz za flagowcami. Pierwsza generacja co prawda nieszczególnie do nich nawiązywała, ale druga (2016) i trzecia (2017) już o wiele mocniej, wizualnie przede wszystkim. W 2018 roku nie będzie inaczej – granica pomiędzy tą serią, a rodziną Galaxy S zatrze się jeszcze bardziej. Pod względem ceny również.

Przypomnijmy w tym miejscu, ile kosztowały w Polsce – w dniu premiery – Galaxy A3 i Galaxy A5 z poszczególnych generacji:

Rok/
Model
201520162017
Galaxy A31199 złotych1249 złotych1399 złotych
Galaxy A51599 złotych1649 złotych1799 złotych

O ile pomiędzy pierwszą i drugą generacją jest zaledwie 50 złotych różnicy, tak drugą i trzecią różni już 150 złotych. Niestety, jak sugerują najnowsze doniesienia, nie ma co liczyć na to, że seria Galaxy A 2018 będzie kosztować tyle samo, co Galaxy A 2017. Kolejna podwyżka ceny jest nieunikniona. W dodatku – mając na uwadze dotychczasowe doniesienia – należy się spodziewać, że przyszłoroczna linia może być droższa o co najmniej 200 złotych od tegorocznej. Chociaż niewykluczone, iż to i tak wyjątkowo optymistyczny wariant, gdyż źródło wspomina o “znacznej” podwyżce, więc równie dobrze może ona wynieść i 300-400 złotych.

W sumie nadal nie wiadomo, co z Galaxy A3 2018, ale Galaxy A5 2018 i Galaxy A7 2018 już niemal na pewno zostaną wyposażone w “bezramkowe” wyświetlacze Infinity Display (aczkolwiek najpewniej płaskie, nie obustronnie zakrzywione) i podwójne aparaty – chociaż wszystko wskazuje na to, że nie na tyle, a na przodzie. Do tego na pokładzie znajdzie się jeszcze asystent Bixby, którego możliwości w Polsce (niestety) nie wykorzystamy w 100%. Niestety, ale klientom za takie bajery przyjdzie słono zapłacić.

Mniej więcej tak będą wyglądać smartfony z serii Galaxy A 2018

*Na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy A5 2017 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: @eldarmurtazin

Komentarze

 • Jakub Edward Kowalsky

  kto się chociaż trochę orientuje kupi po prostu z wolnego rynku nie otwarta s8 na gwarancji i tyle.

 • Linkyop

  Przynajmniej będą warte swojej ceny, nie to co z LG Q6.

  • VMortens

   Ale raczej nie stanieją tak szybko jak G6, a będąc klonem jego dizajnu, same nie bardzo będą z nim mogły konkurować konfigiem. Aparat też raczej będą miały słabszy, bo nie wierzę, że OiS wróci do serii A.
   Dla mnie te nowe A, to o wiele większe rozczarowanie – nie podoba mi się zupełnie, w którą stronę to idzie.

   • afterburner

    A nie będą klonami S8 raczej? Aparaty z serii A wystarczają ich użytkownikom. Klonem dizajnu G6 jest Q6.

    • VMortens

     To zależy – ja założyłem, że nie będą miały wykręconych na bokach ekranów a’la Edge. Jeśli będą miały to, masz rację. Jak nie to będą bardziej jak Q6.
     Kilka takich fonów już się szykuje.

  • Jarek Siedlak

   No raczej nie będą warte. Seria A już dawno nie jest warta swojej ceny tyle, że dział mobilny Samsunga jest w lepszej sytuacji finansowej i jest w stanie chojraczyć nie obniżając ceny nawet jak fon jest klęską.

   • VMortens

    Ale i tak mam nadzieję, że trochę ich to szarpnie finansowo, bo przeginają coraz mocniej.

  • aha

   >Samsung
   >warty swojej ceny po premierze

   wybierzcie jedno

 • Edward Piotrowski

  Inflacja

 • Daniel Kurkowski

  Dla mnie osobiście to wszysyko za szybko leci. Ledwo porzuciłem – z przymusu – j3 2016 i przesiadłem się na a5 2016, a tu już 17 i 18 stka na horyzońcie. TWRP i blok na jakiekolwiek aktualizacje, póki tel jeszcze działa przyzwoicie.

  • Hahacz

   Jak już TWRP, to i jakiś odchudzony rom bliski czyściochowi…

   • Daniel Kurkowski

    Najbliższy to aroma, ale oparty o 6.0.1 a ja jednak wolę 7mkę.

 • VMortens

  Żegnam się definitywnie z serią A i najpewniej z Samsungiem też, na dłużej. Nie podobają mi się ich nowe pomysły ani trochę.
  Chyba czas kupić S7 Flat na przeczekanie, bo wszystko tak zaczyna rosnąć, że pewnie teraz długo nie zobaczę porządnego telefonu w kompaktowym rozmiarze.

 • Finrod

  Testowanie klientów trwa w najlepsze. ;)
  Ciekawe gdzie będzie limit, w którym miejscu nawet fan marki po zobaczeniu ceny powie STOP.

  • anemusek

   To, że firmy prowadzą testowanie klientów świadczy tym jak kiepskich mają zarządzających. Jak się wykreuje modną dziedzinę, podtrzymując i rozwijając histerie zakupową to klient łyknie dowolną cenę. Tyle, że możliwości absorpcji ceny przez rynek nie zależy od chciejstwa klienta więc to szybko pęczniejąca bańka, która pęknie z wielkim hukiem zmiatając sporą część producentów.

 • MrVik

  Spoko, u nas i tak ludzie się rzucą na abonamenty po 149 zł na 3 lata, żeby tylko kupić A5 za 1 zł ;-)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona