Traficar wjeżdża do dwóch nowych miast: Poznania i Wrocławia - Tabletowo.pl
Ważne

Traficar wjeżdża do dwóch nowych miast: Poznania i Wrocławia

Traficar na pewno dobrze już znają mieszkańcy Warszawy i Krakowa – ci ostatni niedawno poznali w dodatku również jego drugie oblicze. Teraz bliżej z autem na minuty będą mogły zaprzyjaźnić się także osoby z Wrocławia i Poznania.

W dzisiejszych czasach posiadanie samochodu samo w sobie nie jest już oznaką, że ktoś jest dobrze sytuowany – teraz na własne auto może sobie pozwolić zdecydowana większość. Mimo to, niektórzy świadomie z tego rezygnują i wykorzystują inne, alternatywne środki transportu, których w większych miastach jest na pęczki. Jednym z nich jest właśnie Traficar, który dziś zainaugurował swoją obecność we Wrocławiu i Poznaniu.

Do obu miast trafiło po 150 samochodów Renault Clio. Zasady ich wypożyczania są dokładnie takie same jak w Warszawie i Krakowie. Za każdy przejechany kilometr użytkownicy zapłacą więc 80 groszy, za minutę jazdy 50 groszy, a za minutę postoju 10 groszy. Auta można wypożyczyć i zwrócić w dowolnym miejscu (chociaż musi znajdować się ono w wyznaczonej strefie), również w strefie płatnego parkowania. Lokalizacja najbliższego pojazdu wyświetlana jest na mapie w dedykowanej aplikacji.

Tabletowo.pl Traficar wjeżdża do dwóch nowych miast: Poznania i Wrocławia Moto Nowości

Traficar (fot. Patryk Czornij)

We Wrocławiu strefa działania Traficar obejmuje dzielnice: Śródmieście, Psie Pole, Krzyki, Stare Miasto i Fabryczna. W dodatku od jutra, tj. 3 października, użytkownicy będą mogli parkować także na stacjach PKN Orlen – we Wrocławiu lista obejmuje siedem lokalizacji, a w Poznaniu dwanaście.

Aplikacja Traficar dostępna jest na urządzenia, pracujące pod kontrolą Androida i iOS. Do rejestracji potrzebne są dowód osobisty i prawo jazdy. Wymagane jest też podpięcie karty płatniczej (Visa lub Mastercard), ponieważ opłaty są pobierane bezpośrednio z niej.

Polecamy również:

Wrocław ma już miejskie rowery, a będzie miał też… miejskie elektryczne samochody

Źródło: Traficar, Super Express

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona