Klienci BGŻ BNP Paribas mogą już korzystać z Android Pay, chociaż na razie jeszcze nie wszyscy - Tabletowo.pl
Ważne

Klienci BGŻ BNP Paribas mogą już korzystać z Android Pay, chociaż na razie jeszcze nie wszyscy

Android Pay to świetna usługa i szkoda, że nie jest dostępna dla wszystkich. Na przeszkodzie stoją banki, które nie pozwalają podpiąć do dedykowanej aplikacji wydawanych przez siebie kart. Na szczęście jednak ich lista sukcesywnie się kurczy i kolejni użytkownicy mogą zacząć korzystać z mobilnych płatności sygnowanych Zielonym Robocikiem. Teraz do tego elitarnego grona dołączają klienci BGŻ BNP Paribas.

Niestety, na początku z Android Pay będą mogli skorzystać wyłącznie posiadacze kart Mastercard i to w dodatku jedynie tych, wydanych po 12 września 2016 roku. Bank nie podaje, jaką część wszystkich klientów stanowią osoby, spełniające ww. wymagania, jednak od razu zapewnił, że będzie sukcesywnie udostępniać nową funkcjonalność reszcie osób.

Trochę to potrwa, więc jeżeli jesteście w grupie szczęśliwców, nie zwlekajcie z zainstalowaniem >aplikacji Android Pay< na swoim smartfonie i dodaniem swojej karty, ponieważ sugerując się własnym doświadczeniu obstawiam, że już po pierwszym zapłaceniu przy pomocy tej usługi na dobre pożegnacie się ze swoją kartą płatniczą. Szczególnie, że chodzą słuchy, że BGŻ BNP Paribas wkrótce zacznie obsługiwać także BLIK-a, dzięki któremu można za darmo wypłacać pieniądze z bankomatów.

Na koniec przypomnę jeszcze, że z Android Pay może korzystać każdy, kto ma smartfon, pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego Android w wersji 4.4 lub nowszej i wyposażony w moduł NFC. Należy też wiedzieć, że urządzenie nie może być zrootowane. Płacenie odbywa się tak samo, jak plastikową kartą – wystarczy wybudzić ekran, zbliżyć sprzęt do terminala i gotowe (oczywiście musi być włączony NFC, połączenie z internetem nie jest wymagane). Transakcje na kwotę powyżej 50 złotych trzeba potwierdzić poprzez wpisanie PIN-u na terminalu.

Źródło: Cashless

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona