Ważne

Jedna z wersji kolorystycznych OnePlus 5 zniknęła ze strony OnePlus

I wszystko wskazuje na to, że już tam nie wróci

Naprawdę sporo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć podczas jednej wizyty na stronie OnePlusa. Okazuje się bowiem, że aktualnie przy zakupie OnePlus 5 klienci mogą sobie za darmo wziąć także dedykowane etui o wartości prawie 100 złotych. Ale to nie wszystko, ponieważ przy okazji zauważyłem, że ze strony zniknęła jedna z wersji kolorystycznych. Co więcej, po krótkim śledztwie dochodzę do wniosku, że wszystko wskazuje na to, iż jej sprzedaż całkowicie została wstrzymana i nie ma co liczyć na jej powrót.

Historia wersji kolorystycznych, w jakich dostępny był OnePlus 5, jest naprawdę pokręcona. Początkowo smartfon oferowano tylko w dwóch: Slate Gray (z 6 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej) i Midnight Black (z 8 GB RAM i 128 GB przestrzenią na pliki użytkownika). Później dołączyła do nich trzecia, Soft Gold (w konfiguracji 6 GB/64 GB). A ostatnio producent dodał do swojej oferty jeszcze model 8 GB/128 GB w obudowie Slate Gray.

Rodzinka niedługo jednak była tak liczna, ponieważ po około miesiącu jej szeregi opuściła wersja Midnight Black. I wiele wskazuje na to, że nie zrobiła sobie tymczasowego tournée po tylko jej znanych okolicach, a wyniosła się na dobre i to bardzo daleko. OnePlus całkowicie bowiem usunął ją ze swojej strony i aktualnie wymienia już tylko Slate GraySoft Gold – nigdzie nie ma wzmianki o tej trzeciej.

Dostępne wersje OnePlus 5 (fot. OnePlus)

Co więcej, po szybkim researchu odkryłem, że wersja Midnight Black została wycofana z całej Europy, Ameryki Północnej i połowy Azji – aktualnie jest ona dostępna już tylko w Indiach i Chinach, nigdzie indziej. Wszystko więc wskazuje na to, że nie będzie się jej dało ponownie kupić m.in. w Polsce, ponieważ gdyby miało być inaczej, to by jej nie usunięto ze strony, a jedynie dodano adnotację “Out of stock” i tyle.

Z jednej strony dziwi mnie tak niespodziewane wycofanie ze sprzedaży wersji Midnight Black na większości rynków, ale z drugiej teraz rozumiem, po co OnePlus dołączył swego czasu do oferty konfigurację z 8 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej w obudowie Slate Gray – po to, aby po jakimś czasie całkowicie zastąpiła ona czarną. Sprytne.

Polecamy również:

Recenzja OnePlus 5 – dajcie już spokój z tym „zabójcą flagowców”

Jak kupić OnePlus 5 i wszystko ze sklepu OnePlus 10% taniej? Wystarczy być studentem

Źródło: OnePlus

Komentarze

 • Jirzikorn

  Soft Blue? No i super, na ten kolor czekałem ;)

  • Kam1leee

   Brzmi fajnie ale wolę ciemny niebieski na smartfonach a soft to chyba taki jasny

 • Zdzisław Dyrman

  Genialna strategia.

 • FireFrost

  Powinna być jakaś jasna wersja o pojemności 128 gb.

 • Tortilla

  Chyba zniknęła?

 • Matyes

  Super, wyrzucili najlepszy (według mnie) kolor.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona