Ważne

Albo się przesłyszeliśmy, albo HTC powiedziało, że szykuje “bezramkowca” z ekranem 18:9

Design smartfonów HTC niektórym się podoba, inni z kolei śmieją się do rozpuku, że jeszcze w 2017 roku Tajwańczycy stosują tak szerokie ramki, że aż – o ironio – płakać się chce. Wydawało się, że zatrudnieni w firmie projektanci są niereformowalni, ale właśnie pojawiła się sugestia, że wkrótce wszystkim niedowiarkom mogą opaść szczęki z wrażenia.

Dzisiejszą wiadomością dnia jest bez wątpienia informacja, że Google za 1,1 miliarda dolarów wykupiło sporą część działu mobilnego HTC (łącznie z pracownikami; podobno za jednego płacili pół miliona dolarów) oraz niewyłączne prawo do korzystania z całej własności intelektualnej (w tym przede wszystkim patentów). Tajwańczycy jednak nie składają broni w walce o klienta i nadal będą tworzyć smartfony. W przygotowaniu są co najmniej trzy, ale właśnie jeden zaczął być wyjątkowo intrygujący.

Przy okazji dzisiejszego ogłoszenia przejęcia części HTC przez Google, dyrektor jednej z jednostek tajwańskiego przedsiębiorstwa zdradził w wywiadzie, że w przygotowaniu jest flagowy smartfon, w którym wykorzystany zostanie nowy, całościowy (z ang. comprehensive) design wyświetlacza. Wiem, brzmi to dość pokracznie (ale to przez fakt, że informacja pochodzi z chińskiego portalu i tłumaczyłem ją przy użyciu translatora Google), jednak trudno nie odnieść wrażenia, że mowa tu o “bezramkowym” ekranie i to w dodatku o proporcjach 18:9. Chyba, że otrzymamy (6-calowy) panel 2:1 ze standardowymi dla HTC (czyli ogromnymi) ramkami i czytnikiem linii papilarnych na dolnej ramce, ale wydaje mi się, że to by raczej już nie przeszło.

W dodatku otrzymaliśmy informację, że smartfon zadebiutuje w czwartym kwartale, a dokładniej mniej więcej za miesiąc. Jeżeli to prawda, to na obecną chwilę można założyć, że ukrywa się on pod oznaczeniem kodowym HTC Ocean Master, ponieważ wiele kwestii się zgadza. Serwis źródłowy sugeruje natomiast, że na rynku urządzenie zadebiutuje jako HTC U11 Plus.

Polecamy również (tutaj też znajdziecie informacje na temat HTC Ocean Master):

HTC szykuje kolejne trzy nowe smartfony, w tym jednego (dużego) flagowca

*Na zdjęciu tytułowym HTC U11 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: MyDrivers przez GizmoChina

Komentarze

 • Kuba

  A kiedy pisałem kilka dni temu, ze chętnie bym zobaczył takiego flagowca od HTC, to się śmiali! :D

  • VMortens

   Z treści artykułu wynika, że jeszcze za wcześnie odtrąbiać sukces, bo zmniejszone ramki wcale nie są pewne. Ihmo, i tak są spóźnieni.

   • Tomasz G.

    …im węższe ramki tym szersze etui by chronić wyswietlacz ;)

 • galakty

  Kolejni idą za modą na wąskie telefony, gdzie czytanie WWW jest katorgą :F

  • Fejsbóg

   Szkopuł w tym, że mało kto czyta. Tłuszcza siedzi na aplikacjach Fejsbusia itp, a tam masz jedną kolumnę.

   • galakty

    Też racja. Ale nawet na takim FB/Snapie jak przeglądasz zdjęcia, to są wąskie. Taki ekran jest bezsensu, szerszy zawiera więcej informacji. Filmy też są głównie nagrane w 16:9, no nie rozumiem tej mody.

 • VMortens

  Ze zmniejszonymi ramkami, to już są mocno spóźnieni. Przespali swój moment.
  Co do proporcji ekranu, to chyba jak kolega niżej pisze – wygra nowe, bo Fejzbuk będzie dobrze wyglądał na tym…

  • Marcin

   Dokładnie, tyle czasu się spóźnili, nawet Apple ma już telefon z wąskimi ramkami w sprzedaży od lat.

 • stark2991

  Nie uwierzę póki nie zobaczę ;)

 • Szymon

  Gdy widzę 18:9 to płaczę

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona