Ważne

Przeniesienie numeru do oferty Play na Kartę jeszcze nigdy nie było tak opłacalne jak teraz

Każdy operator w jakiś sposób kusi klientów konkurencji, aby przenieśli swój numer pod jego skrzydła. Play nie jest wyjątkiem, jednak tym razem przygotował ofertę, obok której naprawdę trudno przejść obojętnie.

Do tej pory Play dawał każdemu, kto przeniósł swój numer do oferty Play na Kartę 200 złotych i 20 GB internetu, które były ważne przez 60 dni oraz rok ważności konta. Propozycja zacna, aczkolwiek podejrzewam, że mało komu udawało się wykorzystać wszystkie bonusy w ciągu dwóch miesięcy, chociaż na pewno znalazły się takie hardkorowe jednostki :)

Od teraz jednak Play zmienił dość mocno zasady gry, ale na szczęście na jeszcze lepsze z punktu widzenia klientów. Począwszy od dziś, każda osoba, która zdecyduje się przenieść numer od innego operatora do Play i wybierze ofertę Play na Kartęotrzyma w prezencie 500 złotych, 50 GB internetu oraz rok ważności konta, ale z zastrzeżeniem, że pierwsze dwa bonusy ważne są przez 150 dni kalendarzowych od momentu przyznania (o czym użytkownik zostanie powiadomiony stosownym SMS-em).

Bonusy za przeniesienie numeru do Play na Kartę (fot. Play)

W regulaminie zapisano, że 500 złotych klient może wykorzystać na krajowe połączenia głosowe, wideo, SMS i MMS do wszystkich sieci komórkowych w Polsce i na krajowe połączenia głosowe do krajowych sieci stacjonarnych, realizowane z sieci Telekomunikacyjnej, z wyłączeniem numerów specjalnych, infolinii i audiotekstowych zwartych w Cenniku Oferty Play na Kartę. O internecie nie ma ani słowa, więc wygląda na to, że po wykorzystaniu pakietu 50 GB (co jest jak najbardziej wykonalne w ciągu 150 dni) złotówek nie można spieniężyć na transfer.

Regulamin oferty promocyjnej “Przenieś numer do Play na Kartę”

Polecamy również:

Roaming krajowy w Play będzie lepszy. Tako rzecze rzecznik Play

Źródło: Blog Play

Komentarze

 • 0001

  Autorze artykułu . Miesięcznie wykorzystuję około 50-60 GB oglądając między innymi telewizję oraz zasubskrybowane kanały na YouTube. Więc czy jestem hardkorową jednostką? Myślę , że nie gdyż nie ograniczam się mając nielimitowany internet, a pewnie są ode mnie jeszcze lepsi co więcej danych “pochłaniają”. Pozdrawiam 😀

  • Chodziło mi tam raczej o złotówki, bo pakiet internetu o wiele łatwiej zużyć :)

   • 0001

    Fakt … taką kasę trudno wydać w krótkim czasie. Pozdrawiam

  • abc def

   Można tyle wykorzystać. Normalnie jednak tak ok. 10 GB na miesiąc wystarczy, chociaż jak “przesadzisz” z YT w wysokiej rozdzielczości to zje ci 50 GB nawet w dwa tygodnie. Mimo wszystko napisałeś nic nie wnoszącego do tematu. Ja piszę czy oferta jest atrakcyjna. Odpowiadam: Nie, nie jest. 50 GB na 150 dni i 500zł co uzyskujemy za 20 zł na miesiąc w no limicie? Czyli tak jakbyśmy dostali od operatora na 5 miesięcy 100zł na no limit rozmowy i smsy i po 10 GB miesięcznie X5 po ok. 30zł, ale jak pisałem. W plusie na 120 dni dostajemy 75 GB za doładowanie 100zł. Czyli… Porównując interbet plus na kartę dostajemy przez 4 miesiące 18,74 GB za darmo ale wydaliśmy 100zł na doładowanie konta, które jak zechcesz wydasz nawet na usługi premium.

   • 0001

    Jak nic nie wnoszę do tematu . Wraziłem opinie że dla mnie 50 GB miałbym na miesiąc , a nie na 150 dni czyli to pokazuje że te 50 giga nie jest wcale aż tak dużo.
    A w jakiejś kalkulacje nie chce mi się bawić gdyż mam internet 100 GB na mc + lejek 1Mbit , rozmowy w Play nielimitowane (rodzina w Play) i to mi wystarcza. Do innych w miesiącu wydaje Max 3-5 zł więc no limit też mi niepotrzebny więc nic nie kalkuluje. 😀

  • anduanmix

   Ja mobilnego netu w miesiącu wykorzystuje w widełkach od 120 do 230 GB.

   • 0001

    Szacun 😀

    • Mojzesz

     Rekord 1.8tb :). Zazwyczaj minimum po jakieś 600gb idzie. Nie wiem gdzie ale ważne, że play :).

     • Gamer

      600 GB na telefonie w miesiącu?????

     • eh

      Nieprawdopodobne
      Tyle zużywa kilkuosobowa firma na stacjonarnych komputerach
      Młodzieniec ogladający jutuba zużyje kilka GB

     • Piotr Zet

      Na samym netflixie jak 4K oglądasz to idzie koło 15 GB po 2 h

     • Mojzesz

      Wszystko. Karta sim w routerze siedzi. Po prostu internet na karte bez umowy.

     • Bartosz

      To jest jak najbardziej możliwe, pod warunkiem że używa się mobilnego internetu w domu, w taki sam sposób jak stałego. Spójrzcie ile ważą dzisiejsze gry (Np. GoW4 ponad 100GB) czy filmy w rozdzielczości UHD… Giga lecą bardzo szybko. Wszystko dzisiaj dąży do cyfrowej dystrybucji i wartości te będą raczej tylko się zwiększać.

     • Mojzesz

      No mam to w routerze i 24/7 coś ktoś korzysta.

 • abc def

  Czyli plus ich znowu przyćmił a nic nie zrobił. Przenosisz numer do Play to dostajesz nic nie warte 500zł na rozmowy i SMSy, gdzie w każdej sieci pakiet powiedzmy 1000SMS kosztuje max 10zł 60 minut rozmów 10zł, ale… Jest też no limit za ok. 20zł? Co to jest 50 GB na 150 dni? Za mało by się skusić. W plusie dostajesz gratis 5 doładowanie, a… I czemu plus wygrał? W ofercie Internetu na kartę masz 75GB za doładowanie 100zł (konto i bonus ważne 120 dni). No dobra… Nie wygrał, ale bez przenoszenia numeru daje praktycznie to samo i to nie jednorazowo a potem się martw…

  • Jarek Siedlak

   W wakacje orange miało 1,4TB za 200zł na 120 dni.
   Poza tą promocją w standardzie od bardzo dawna jest 50GB za 100zł na 120dni (no dobrze – kiedyś było lepiej bo można było przedłużyć ważność na dożywotnią, a teraz jest tylko na 120 dni ale może jak odczują rękę rynku rakiem się wycofają jak Play ze zmian ;) )

 • Paweł G

  Widać, że chyba odczuli odpływ klientów. Najpierw przywrócili limit prędkości 3 Mbity w roamingu krajowym, a teraz to. Jeżeli ktoś zrezygnował z Playa z powodu jakości ich sieci, to takie promocje i tak nie zachęcą do powrotu.

  • 0001

   Jeśli sieć nawala mamy roaming więc nie jest źle. Ja nie narzekam :)

   • Jarek Siedlak

    Jeśli roaming jest grubo poniżej standardu to jest źle, a do tego sprowadzały się zmiany z których rakiem się wycofują. Powoli.

    • ja.n.

     z niczego się rakiem nie wycofują – te ograniczenia prędkości w roamingu wprowadzili nie dlatego że chcieli (chyba t-mobile wprowadziło ograniczenia – to nie pomysł Play) teraz mają nowe umowy i inne prędkości będą

     • Paweł Łukasz Kamiński

      Tmobile i orange zabrało playowi troche swoich anten :) play jechał na wydzierżawionych i ot oto efekt. Nie chciało się płacić za dzierżawke odpowiednio to po antenkach :P

     • ja.n.

      tu akurat sie mylisz – t-mobile ograniczyło transer playowi aby ich klienci nie mieli spadku prędkości – teraz play ma nowa umowę z orange i prędkość ma byc wyższa

     • Piotr Zet

      To czemu prędkość jest wyższa na każdym a nie tylko na Orange?

     • Paweł G

      Niestety mylisz się. Ograniczenie prędkości w roamingu było z inicjatywy Play. T to było akurat nie na rękę, bo przez ograniczenie prędkości kasowali od Play mniej pieniędzy, a mają sporo wolnych zasobów, które chętnie by wynajęli. Chodziło o to, że Play rozlicza się z innymi operatorami na podstawie przetransferowanych danych. Obniżenie prędkości automatycznie obniżało zużycie danych i zniechęcało ludzi do logowania w obcych sieciach. Nowa umowa z Orange wchodzi w życie z dniem 01-01-2018. Jak nie wierzysz, to spróbuj się zalogować obecnie do Orange przy pomocy Play, większość kart się nie zaloguje i są odrzucane. Co do samej umowy Play z Orange, to ja jako klient Orange się o to obawiam. Już dzisiaj sieć jest mocno obciążona i często nie wyrabia, więc po wpuszczeniu klientów Play do tej infrastruktury będzie tylko gorzej.

     • ja.n.

      widzisz – a ja czytałem artukuł że było inaczej – że play nie miał wiele do powiedzenia bo t-moblie ograniczyło prędkości. a tak dla ścisłosci – nie napisałem że orange i play juz współpracują – napisałem że nowe prędkości będą a nie że już są :-)

     • Paweł G

      Tak T ograniczyło prędkość Playowi i z automatu to samo stało się z roamingiem przez Plusa i Orange? Przecież ograniczanie prędkości testowali już w zeszłym roku w dużych miastach, tam gdzie nie było to mocno odczuwalne, bo mieli swój własny dobry zasięg. Później zapadła decyzja o ograniczeniu prędkości w całym kraju. Przed podpisaniem umowy z T głównym dostawcą sieci był Plus, ale ze względu na sposób rozliczeń, który był stały na podstawie prognoz. Zapadła więc decyzja na zmianę umowy i związanie się z T, które zaproponowało rozliczanie za realne zużycie, a nie dostęp do sieci i wykorzystanie hipotetyczne. Na początku było wszystko ładnie i pięknie, ale jak się okazało, że UMTS w T jest szybszy niż LTE w Play, to sporo ruchu przeniosło się na nadajniki T. T tylko zacierało ręce, bo im większe zużycie, tym większe faktury do Play, a nie zapominajmy, że T ma dużo wolnego pasma i obecnie najmniej użytkowników, czyli dla nich idealna sytuacja. Pieniądze same lecą, nie trzeba wydawać pieniędzy na reklamy i przyciąganie użytkowników. T w 2016 roku dostało od Play 176 mln zł, czyli 10% więcej niż w roku 2015. W T w 2016 roku było 10,6 mln klientów i zysk z jednego klienta to 34,26 zł, czyli przychód z play odpowiada w przybliżeniu wpływom jakie uzyskują od 0,5 mln abonentów. Jest to czysty zysk, bo nie ma kosztów utrzymania klienta, jest też mniejszy koszt utrzymania infrastruktury. Tak więc sam widzisz, obniżenie prędkości w Play jest najmniej na rękę właśnie T-m, które rozlicza się z Playem na podstawie faktycznego wykorzystania sieci. W 2015 roku Play wydał na roaming niecałe 160 mln zł, a na utrzymanie własnej sieci 238 mln zł (na marketing w tym samym czasie ponad 190 mln zł). W 2016 roku Play musiał zapłacić za roaming samemu T-m 176 mln zł, a jakieś opłaty na pewno poszły też do Plusa i Orange. Mam nadzieję, że teraz już rozumiesz dlaczego T-mobile nie było na rękę ograniczenie prędkości internetu użytkownikom Play.

     • ja.n.

      jak nie było na rękę skoro klienci t-mobile skarżyli się na wolnejszy internet – rozumiem że kasa jest ważna ale zadowolenie klientów też a t-mobile od dłuższego czasu traciło klientów – teraz zmienia strategię. Zresztą play też :-) Nie mogę znaleźć tego artykułu o którym wcześniej wspominałem – ale trudno – ty masz swoje zdanie ja swoje :-)

     • Piotr Zet

      Oczywiście wina T-Mobile a nie play że nie ma swoich anten :D

 • Markus Schmit

  Z pewnoscia te 50GB uzyjecie w ich ograniczonym roamingu w obcej sieci ;(

 • Kail

  A ja przeniosłem z play 3 numery w tym tygodniu. Nie kompetentna i nie miła obsługa klienta zniechęca do współpracy.

 • Ogt

  Mam w Orange free na kartę taka opcje, że w opcji z przeniesionym numerem mam 50 GB za 30 zł na 31 dni. Ciekawostką jest to, że 15 GB, które jest jako bonus za doładowanie kwota 30 zł, kumuluje się co miesiąc ponieważ w pierwszej kolejności wykorzystywany jest pakiet podstawowy 35gb. Po pierwszych 31 dniach stan pakietu to 69 GB. Rozmowy i smsy no limit. Brak darmowych MMS poza Orange.

 • Krzysztof Blaszczyszyn

  Kiedy będzie lepszy zasięg ani 2g 3g a 4G możn zapomnieć

 • Rex

  Mnie najbardziej dobija ich zasięg, dlatego zwijam się do nju

 • Marcin Rakowski

  Nie wiem jak mozna promowac taki syf jak play. Rozumiem ze z tego są zyski, ale szanujcie sie.

  Kilka testów dziś zrobilismy w pracy prostego, miarodajnego speedtesta……
  czasem plus byl pierwszy, czasem orange, t mobile raczej ani razu….ale z reguly ta trójka miala 20-50Mbitow, a play tylko raz przekroczyl 10Mbitow….

  • Mlody

   No dobrze, ale to jest mobilny internet, wielu ludziom nie potrzebna az taka predkosc… Fejsa przegladniesz, zdjecie pobierzesz, a ograniczenia co do limitu danych nie pozwalaja na sciaganie filmow z torrentow ;p Na pewno wielu ludzi nie zwraca uwagi na predkosci, w tym ja.

   • Ziemniaczek

    To możesz nadal korzystać z EGDE skoro to Tobie nie przeszkadza. :P

  • Nie “promujemy”, tylko informujemy o nowej promocji. Każdy ma swój rozum i jeżeli (również) uzna powyższą ofertę za atrakcyjną z jego punktu widzenia, to się na nią zdecyduje.

 • Ziemniaczek

  Żeby nie było, Plus ma u mnie o wiele lepszy zasięg i do tego LTE, w Play zasięgu nie ma(mowa o nadajnikach Play, nie dostawcach krajowego roamingu). Dobrze, że mam dual SIM, dane ciągnę z Plusa. Transmisja danych niebo, a ziemia. :D

 • Krzysiek

  Nigdzie nie znalazłem tej oferty na stronie Play.Pomijając fakt że strona jest denna i mało intuicyjna.

 • stan

  Ja tam a2 wolę

  • pezi

   przeniosłem się bo pakiety społecznosciowe i nie muszę myśleć o tym ile mi zostało transferu. W wakacje dzięki temu zdalnie pracowałem z Włoch.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona