Program Android One się odradza. Swoje propozycje szykują Motorola i HTC

Program Android One święcił swoje triumfy dobrych parę lat temu. Lecz później, kiedy Google praktycznie wycofało się z niego, oddając niemal pełnię władz producentom, na rynku debiutowało coraz mniej urządzeń pod tym szyldem. Ostatnio jednak ponownie coś się ruszyło, ponieważ swoje propozycje szykują większe marki, takie jak Motorola i HTC.

Można powiedzieć, że program Android One „zmartwychwstaje”, gdyż od dawna nie mówiło się o nim tak dużo i tak często. Niedawno Xiaomi zaprezentowało model Mi A1, który de facto jest przebrandowanym Mi 5X, tylko nie z interfejsem MIUI, a „czystym” Androidem Nougat. No prawie, ponieważ producent i tak zainstalował na nim kilka swoich aplikacji.

Jednak okazuje się, że nie tylko Xiaomi dogadało się z Google. Zrobili to także Motorola i HTC. I oni również, podobnie jak ich chiński kolega po fachu, nie stworzą całkowicie nowego smartfona, tylko wypuszczą na rynek przebrandowane wersje jednego z modeli ze swojego portfolio. W przypadku Motki będzie to Motorola Moto X4, która zadebiutowała przy okazji targów IFA 2017 w Berlinie.

Jeżeli natomiast chodzi o HTC, to Tajwańczycy wezmą na warsztat model U11 Life. Nie zdziwię się, jeśli słyszycie o nim po raz pierwszy, ponieważ smartfon nie zadebiutował jeszcze oficjalnie na rynku. Ale teraz już wiadomo, że pojawi się on na nim w dwóch wersjach. I najprawdopodobniej będzie to pierwsze urządzenie z rodziny Android One z preinstalowanym Androidem 8.0 Oreo (Motorola Moto X4 pracować ma pod kontrolą Androida 7.1 Nougat).

A jak przywołujemy już HTC U11 Life, to warto dodać, że dzięki wcześniejszym przeciekom wiemy, że smartfon zostanie wyposażony w 5,2-calowy wyświeltacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920 pikseli, 424 ppi), ośmiordzeniowy (8x ARM Cortex-A53; 14 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 630 2,2 GHz z układem graficznym Adreno 508, 32 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 2 TB oraz aparaty 16 Mpix zarówno na przodzie, jak i tyle.

Oprócz tego, możemy się również spodziewać Bluetooth 5.0czytnika linii papilarnych, a także pyło- i wodoszczelnej obudowy (IP67), ale 3,5 mm złącza słuchawkowego już nie. W dodatku HTC, podobnie jak Xiaomi w Mi A1, również pozostawi kilka autorskich rozwiązań, w tym Edge Sense (wrażliwe na ściskanie ramki), USonicZOEHTC Camera.

Polecamy również:

HTC podzieli los Motoroli i trafi w ręce Google?

Źródło: @evleaks, @LlabTooFeR, @evleaks

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona