Ważne

Kto ma prawo do reklamowania się jako najlepsza sieć? Zależy. Oto wyniki testów

Wiecie, jak to jest – reklamy to jedno, ale życie to drugie. Nasze oczekiwania, nawet dotyczące takich prozaicznych rzeczy jak jakość połączenia internetowego (które dla niektórych leży u podstaw piramidy Maslowa), są czasem brutalnie weryfikowane. Czasem przed rozczarowaniem chronią testy. A czasem przeszkadzają w ocenie. Jak zadziała poniższe zestawienie?

Według polskiej firmy Notel, w sierpniu operatorzy komórkowi dość mocno rywalizowali o miano najlepszego operatora. Wiadomo, że wyniki przeprowadzonego badania również wcale nie musi jednoznacznie wskazywać zwycięzcy, ale zawsze można rzucić okiem na garść danych.

Z ponad 22 tysięcy pomiarów wykonanych w sierpniu, można wysnuć wniosek, że najszybciej dane mogli pobierać klienci Orange – chodzi o ten moment, gdy byli w zasięgu LTE. Średnio pobieranie wynosiło 28,39 Mb/s. Plus w tej dziedzinie się nie popisał – uzyskał przeciętnie 17,77 Mb/s.

Z drugiej strony Plus bardzo ładnie poradził sobie z pingiem – 39,72 ms to najlepszy czas w porównaniu do konkurencji. Niewiele gorzej notowano T-Mobile z 40 milisekundami.

Jeśli chodzi o łączność 3G, Orange znów było pierwsze, a tuż za nim uplasował się Plus. Tym razem Play nie zaliczył najwyższych statystyk – zarówno w dziedzinie pobierania, jak i wysyłania paczek danych wylądował na końcu stawki.

Wiadomo, że tego typu wyniki mogą różnić się od siebie diametralnie pod wpływem wielu czynników. Jak tam Wasze prędkości internetu dzisiejszego wieczora? Mobilny net daje radę? :)

źródło: gsmonline

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona