Ważne

„Kolej na kino z legalnych źródeł”, czyli seanse filmowe odtwarzane w pociągach PKP Intercity

Zapewne wielu z Was lubi oglądać filmy, a już w szczególności w podróży. Wystarczy odpowiednio wciągająca produkcja, aby kilkugodzinna trasa minęła w mgnieniu oka, a sam czas został względnie produktywnie spędzony. PKP Intercity postanowiło pomóc „kinożercom” i na dwóch trasach wyświetlać legalne filmy w specjalnie przystosowanym do tego wagonie.

O tym, że moim zdaniem kino jest dosyć drogie, wspominałem już w przypadku wpisu dotyczącego przetasowań związanych ze środowymi zniżkami na biletami. Z tego powodu, warto szukać różnego rodzaju promocji albo… okazji do legalnego i darmowego obejrzenia jakiejś produkcji. Niestety, w opłacanej przymusowo telewizji rzadko kiedy można natrafić na kinematograficzne perełki – z tego powodu fakt, że dobry film będzie można obejrzeć w pociągu, cieszy mnie podwójnie.

PKP Intercity przygotowało specjalne „wagony kinowe”, w których wyświetlane będą filmy wybrane przez Fundację Legalna Kultura. Wśród nich znajdują się tytuły takie jak „O północy w Paryżu”, „Vicky Cristina Barcelona” i „Śmietanka towarzyska” Woody’iego Allena, a także komedię „Szef” wyreżyserowaną przez Johna Facreau czy nawet „Carte Blanche” z Andrzejem Chyrą i Arkadiuszem Jakubikiem.

Domyślacie się zapewne, że „wagon kinowy” znajdzie się tylko w wybranych pociągach i rzeczywiście tak jest. Są to TLK Rataj oraz EIC Tatry, które kursują na trasach – odpowiednio – Warszawa – Gdynia – Warszawa oraz Warszawa – Zakopane – Warszawa.

Szymon Majewski, rzecznik prasowy Fundacji Legalna Kultura, wypowiada się o inicjatywie w następujący sposób:

Poprzez akcję chcemy zachęcić podróżnych do korzystania z legalnych źródeł kultury, które udostępniają treści w zgodzie z prawem i wolą twórców. Dla pasażerów PKP Intercity przygotowaliśmy różnorodny repertuar filmów polskich i zagranicznych. Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Filmy mają być zapętlane przez cały czas przejazdu pociągu, więc jeśli jedziesz nad morze lub w góry, to istnieje szansa, że załapiesz się na ofertę. Są tylko dwa warunki – „Kolej na kino z legalnych źródeł” to promocja trwająca tylko do września, zaś podczas kupowania należy zaznaczyć, że chce się usiąść w wagonie kinowym. Podobno akcja ma charakter pilotażowy, więc kto wie, być może kiedyś oglądanie filmów na torach to będzie standard?

źródło: Intercity via Twitter (@PKPIntercityPDP)

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona