Tańsze kino w “Środy z Orange”? To już przeszłość, ale cena pozostaje ta sama

Nikogo chyba nie zaskoczę jeżeli powiem, że wypady do kina całą rodziną to nie najtańsza rozrywka. Z tego powodu część osób decyduje się na korzystanie z ofert promocyjnych, które co rusz pojawiają się we wszystkich multipleksach. Wygląda jednak na to, że będziemy musieli pożegnać się ze środowymi zniżkami od Orange.

Środy z Orange to akcja promocyjna, która była obecna w Polsce już od wielu lat. Początkowo środek tygodnia można było świętować taniej w Cinema City, a nieco później akcja promocyjna została przeniesiona do Multikina.

Wczoraj, w ostatnią środę sierpnia, zakończyła się kinowa promocja promowana przez Orange Polska. Warto zaznaczyć, że w jej ramach bilety można było kupić za 14,9 zł. Piotr Zygo, prezes Multikina, podkreśla, iż to bardzo dobra oferta – i w istocie tak jest, bowiem bez “pomocy Orange” trzeba by było wydać na niego o dziesięć złotych więcej (w przypadku osoby dorosłej).

Ale wszystko wskazuje na to, że Środy z Orange się nie skończą. Póki co, operator będzie w ten sposób promował nie kina, a… własne usługi VOD. Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska wypowiedział się o tym w następujący sposób:

Wszystkie, nawet najlepsze akcje kończą się albo zmieniają. Wybraliśmy lepszą opcję i po ośmiu latach zdecydowaliśmy się zmodyfikować formułę „Śród z Orange”. Dziękując, że z ochotą chodziliście do kina, teraz zapraszam Was do… cyfrowego świata filmów. Od 6 września będziecie mogli w każdą środę skorzystać z promocyjnej oferty Orange VOD na dekoderach Orange TV i Wypożyczalni filmów Telewizji Tu i Tam na orange.pl. Oznacza to, że teraz filmy będziecie mogli oglądać w telewizorze, na komputerze, tablecie czy smartfonie. Gdziekolwiek chcecie i jak wolicie. W każdą środę do wyboru będzie 10 wybranych filmów za złotówkę każdy.

Z jakiego powodu Orange podjęło taką, a nie inną decyzję? Ciężko określić jednoznacznie, choć jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Na pewno nie zostało to spowodowane niską popularnością promocji, ponieważ operator informuje, że w ramach Śród z Orange ze zniżki skorzystało aż 9 milionów osób, czyli 60% wszystkich tych, które zdecydowały się ten dzień spędzić oglądając film. Warto zaznaczyć, iż według pomarańczowych aż 4,5 miliona osób otrzymało w te dni darmowe bilety!

Jak informuje jednak Multikino, środowe bilety nadal kosztują “czternaście dziewięćdziesiąt” – z tym, że teraz nie są to Środy z Orange, ale MEGAŚRODY. Z punktu widzenia konsumenta to żadna różnica, a dodając do tego obecną ofertę operatora – nawet na tym zyskaliśmy.

Regulamin MEGAŚRÓD możecie przeczytać klikając >tutaj<.

źródło: rpkom.pl, Multikino
grafika główna: Wikipedia

Komentarze

 • Bartosz H.

  Z tym, że bilety w ramach Śród z Orange kosztowały mniej niż to 14,90 zł. Wszystko zależało od kina i wybranego seansu. W Łodzi wychodzi np. 10,75 zł od biletu na seans 2D.

 • marcus1212

  A ja się zastanawiałem co takie tabuny ludzi pod Multipleksem…

 • avesoday

  Fajnie by było jakby pojawiała się co środa informacja na stronie jakie filmy są w tej usłudze dostępne

 • racuch

  “…środowe bilety nadal kosztują „czternaście dziewięćdziesiąt”..” – z tym, że w Gdańsku nawet z dopłatą do miejsca vip, cena jednego biletu wychodziła niższa. Tak więc żadne nadal.
  Szkoda, bo to niedobra zmiana.
  Przepraszam, tutaj mała dygresja: cóż, PiS wrzucił na rynek ok 23mld zł (500+) więc i ceny ruszyły w górę. Niestety, nie każdy obywatel dostał 500zł, za to każdy został objęty ogólną podwyżką cen.

  • marcus1212

   Niestety, jak się biedny bierze za rozdawanie to musi sięgać do cudzej kieszeni.

 • Mlody

  Dawno nie korzystalem ze śród z Orange, ale chyba trzeba bylo jakiegos smsa wyslac i przy zakupie pokazac kod ktory przyszedl po wyslaniu, tak? A teraz jak to sie bedzie odbywalo?

 • Natalia Pierzchała

  Cinema City ma tanie środy (bilet normalny 2D 16 PLN). Obowiązuje dla każdego, nie tylko klienta Orange.

 • Grzegorz M.

  Kiedyś byłem klientem Orencz i korzystałem z tej promocji. Jednak okazuje się, że życie bez tej sieci może być bardziej kolorowe. Abonament można płacić tańszy gdzie indziej (24,70 zamiast 89,98), NIE MIEĆ SIMLOCKA W TELEFONIE bo te pomarańczowe patałachy ciągle je zakładają (i chcą 78zł za jego usunięcie!!!) i stać nas na bilet do kina w normalnej cenie :) albo korzystamy z promocji Multiponiedziałki, kupujemy bilety na Grouponie a teraz będziemy mogli w Multikinie skorzystać z promocji MegaŚroda, która zastąpi środy z orencz a bilet będzie za 14,90… :)
  W ostatnim czasie byłem w kinie więcej razy niż przez ponad dwa lata bycia abonentem pomarańczowych…
  Nie ma co płakać po środach z orencz w Multikinie. Lepiej będzie bez nich :)
  A jak ktoś nie lubi Multikina to są inne promocje. Karty abonamentowe płatne raz w miesiącu a filmy oglądasz do oporu…

 • BlackU

  Z tego co mi się wydaje, to ten artykuł pisała osoba conajmniej bez matury z matematyki. Koszt jednego biletu że środami z Orange to według autora 14,90, a bez promocji 24,90. Przy czym w ramach ww. promocji były to 2 bilety w cenie jednego 25/2 to nie jest 14,90. Przy czym cena normalnego biletu 2d w Multikinie w Gdańsku wynosiła mniej więcej 20 zł, a 20/2 już nie jest nawet blisko 15. Także Multikino wcale nie wyszło tak frontem do klienta i napewno obniży się frekwencja w kinach, nie wiem po co siać taką głupią propagandę…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona