Oprócz nowych Pixeli, w tym roku możemy zobaczyć jeszcze Chromebooka i mniejsze Google Home

Jeśli wierzyć źródłom, Google zamierza zaprezentować nie tylko smartfony Pixel 2. Na konferencji dotyczącej sprzętu ma pojawić się pierwszy od 2015 roku Chromebook Pixel, a także miniaturowa wersja inteligentnego głośnika Google Home.

Oczywiście nie dysponujemy żadnymi danymi związanymi ze specyfikacją spodziewanego laptopa. Być może jest efektem prac nad tajemniczym projektem Bison, o którym pisaliśmy dość dawno, bo niemal rok temu. Nie jest to jednak jasne, gdyż źródło, na które powołuje się redakcja Android Police twierdzi, że sprzęt będzie na pewno oznaczony marką Chromebooka, podczas gdy Project Bison miał działać na bardzo zmodyfikowanej wersji Androida, roboczo znanej jako Andromeda.

Data premiery by się zgadzała, gdyż wspomniany projekt miał się zakończyć prezentacją sprzętu w trzecim kwartale 2017 roku. A właśnie na jesienne miesiące zaplanowana będzie tegoroczna konferencja Google. Możliwe, że Chromebook zyskał nowy przydomek “Eve”, który w kodzie Chromium jest bardzo widoczny.

Z drugiej strony – to tylko poszlaki, gdyż źródło informacji nie jest w stanie potwierdzić, czy Project Bison i nowy Chromebook Pixel to ten sam sprzęt. “Bison” miał być poważnym konkurentem dla MacBooka i Surface Pro od Microsoftu, ze swoim 12.3-calowym ekranem, 32 GB lub 128 GB pamięci wewnętrznej, 8 GB lub 16 GB RAM i opcjonalnym rysikiem Wacoma. Dodatkowo miał mieć mniej niż 1 cm grubości i działać w trybie tabletu, pozwalając na obrócenie ekranu o pełne 360º.

Jeden z ostatnich Chromebooków – ASUS Flip

Na razie to jedyny trop, jaki możemy podjąć, więc trzymamy się go, dopóki na wierzch nie wypłyną jakieś nowsze informacje. Premiera tego typu laptopa byłaby sensowna, gdyż od pojawienia się ostatniego przedstawiciela rodziny laptopowych Pixeli minęły dwa lata.

W głowie mieszają jednak słowa szefa hadrware’u w Google, Ricka Ergosterola, który potwierdził na marcowych targach Mobile World Congress w Barcelonie, że nie pojawią się już żadne nowe urządzenia z linii Chromebook Pixel. Odnoszę wrażenie, że na tym etapie więcej efektów dałoby wróżenie z fusów.

Amazon Echo Dot

Drugim produktem, jaki mielibyśmy zobaczyć w tym roku, poza enigmatycznym Chromebookiem, ma być mniejsza wersja inteligentnego głośnika Google Home. To ma sens, gdyż Echo Dot od Amazonu sprzedaje się naprawdę nieźle – a przecież też jest miniaturą pełnowymiarowego Amazon Echo.

Na pewno jeszcze pojawią się jakieś informacje o nowych sprzętach Google. Będziecie informowani.

źródło: AndroidPolice

Komentarze

 • Na ciekawego chromebooka , który będzie “dostępny” w Polsce (czyt. którego da się w miarę prosty sposób i nie za krocie) sprowadzić, połasiłbym się. Czemu, kurde, nie! :D

  • snovvy77

   Właśnie brak dostępności chromebooków – jak i oficjalnego sklepu Google – jest największą bolączką użytkowników Chrome OS.

   • anonim

    Mam nadzieje, ze po polaczeniu Android/ChromeOS, to sie zmieni na lepsze?

    • Jin Kazaman

     Taki ekosystem od Google fajowy byłby.

    • snovvy77

     Nie będzie takiego połączenia. Jedyne co to że sklep Google Play jest sukcesywnie wprowadzamy do Chrome OS.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona