Ważne

Samsung sprzedaje najwięcej smartfonów z Androidem, ale ogółem w Q2 górą i tak Apple

Samsung walczy z Apple od dawna. I jak to bywa w długotrwałych potyczkach, raz górą jest pierwszy, a kiedy indziej drugi. Tym razem jednak to koncern z Cupertino jest zwycięzcą, a Koreańczycy muszą pogodzić się może nie tyle z przegraną, co nieco gorszymi wynikami niż ich największy konkurent.

Strategy Analytics opublikowało bowiem raport, traktujący o tym, jakie smartfony sprzedawały się najlepiej w drugim kwartale 2017 roku. Wynika z niego, że to właśnie Apple jest tutaj niekwestionowanym liderem, ponieważ od początku kwietnia do końca czerwca dostarczyło do rąk klientów aż 32 miliony iPhone’ów – i to tylko tych najnowszych, zaprezentowanych w zeszłym (2016) roku. Nieco większym wzięciem cieszył się iPhone 7 (16,9 miliona), aczkolwiek różnica względem iPhone’a 7 Plus jest naprawdę minimalna (15,1 miliona).

Dopiero trzecie i czwarte miejsce przypadło Samsungowi i jego tegorocznym flagowcom: Galaxy S8 i Galaxy S8+. Według szacunków Strategy Analytics, urządzenia sprzedały się w łącznym nakładzie 19,2 miliona egzemplarzy. W ich przypadku różnica również nie jest specjalnie duża, ponieważ wersję podstawową kupiło 10,2 miliona osób, natomiast wariant z “Plusem” w nazwie 9 milionów.

Mimo wszystko Samsungowi trzeba oddać, że w drugim kwartale 2017 roku to właśnie tegoroczne flagowce były najlepiej sprzedającymi się smartfonami z całego jego portfolio oraz z Androidem w ogóle. To naprawdę duże osiągnięcie i konkurenci na pewno zazdroszczą Koreańczykom.

Jednak powody do radości ma również… Xiaomi, ponieważ jednemu z jego smartfonów także udało się “wskoczyć” do TOP 5 najczęściej kupowanych modeli w drugim kwartale 2017 roku. Konkretniej mowa tu o budżetowym Redmi 4A, który od początku kwietnia do końca czerwca sprzedał się w 5,5 miliona egzemplarzy.

Źródło: Strategy Analytics przez Business Wire

Komentarze

 • Tomek_S

  Jestem mega zaskoczony,że 4 z 5 najlepiej sprzedających się telefonów to drogie modele flagowe.

  • Miki Patynowski

   No właśnie ….. I Xiaomi 4A

  • Jin Kazaman

   No wiesz, w innych krajach to nie jest straszne wydać na nowy flagowy smartfon, to tylko w Polsce mamy takie kosmiczne ceny.

  • derpr

   A ja nie. Gdyby iPhone 7 w PL kosztował 650 zł a w abonamencie za 50 zł był za darmo (czy za 1zł jak to u nas) to tylko ludzie totalnie bez kasy by brali pod uwagę te szroty typu galaxy J lite

 • anemusek

  A to ciekawe bo samo apple zaraportowało za ten okres 41mln dostarczonych sztuk. WSZYSTKICH MODELI!
  Więc albo SA coś kręci albo takie modele jak iPhone SE praktycznie się nie sprzedają. Zapewne po trochu i to i to bo Strategy Analytics raczej nie należy do “pracowni” z uznaniem.

  • derpr

   Nie zapominaj, że oprócz SE wciąż sprzedają 6s i 6s plus, więc jak masz 9 mln do podziału na 3 modele to mogły się bez problemu nie zmieścić w top 5 gdzie ostatni ma 5 mln. Niestety pełnego raportu nikt nie opublikował, bo SA każe sobie za niego płacić i pewnie zabrania publikacji danych, których sami nie opublikowali.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona