Tablety się kończą? Samsung ma na ten temat zupełnie inne zdanie

Aktualna sytuacja na rynku tabletów jest dość niejednoznaczna. Najwięksi producenci zwiększają bowiem sprzedaż, podczas gdy u mniejszych wyraźnie ona spada. Samsung jest natomiast gdzieś pośrodku, ponieważ w ostatnim kwartale zanotował malutki spadek. Koreańczycy bynajmniej jednak nie zamierzają odpuścić sobie tego segmentu i cały czas pracują nad kolejnymi urządzeniami. Wkrótce światło dzienne ujrzy oficjalnie jedno z nich.

Chociaż wiele osób skarży się, że na rynku brakuje dobrze wyposażonych tabletów, to w rzeczywistości nie do końca tak jest. Jednak mało kto jest skory wydać ~3000 złotych na taki sprzęt (mam tu na myśli m.in. Galaxy Tab S3 z rysikiem S-Pen i iPada Pro 2017). Średnia półka właściwie nie istnieje (wyjątkiem jest seria Tab 4 x Plus od Lenovo) i koniec końców sklepowe półki okupują głównie budżetowce z podstawową specyfikacją.

Samsung Galaxy Tab A 7.0 2016 (fot. Tabletowo.pl)

Osobiście jestem to jednak w stanie zrozumieć, ponieważ dla większości użytkowników tablet to sprzęt „kanapowy”, głównie do konsumowania multimediów. Ze względu na fakt, że liczba jego zastosowań jest więc w takim scenariuszu ograniczona, klienci nie chcą wydawać na tego typu urządzenie zbyt dużo pieniędzy – bo po co, skoro i tak nie wykorzystaliby w pełni jego możliwości.

Dobrą propozycją dla takich właśnie „kanapowców” będzie nowy tablet Samsunga, Galaxy Tab A 8.0 2017. Premiera na pewno jest tylko kwestią czasu, ponieważ urządzenie zostało zgłoszone już do TENAA, więc jest właściwie gotowe do prezentacji. Przy okazji agencja opublikowała jego zdjęcia, które możecie zobaczyć poniżej. I warto im się przyjrzeć, ponieważ zdradzają one jedną, istotną rzecz. Oczywiście mogę się mylić, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że sprzęt wyposażono w czytnik linii papilarnych, niespotykany dotychczas w budżetowcach Koreańczyków.

Jeżeli zaś chodzi o specyfikację, to TENAA jej jeszcze nie opublikowała, ale w przeszłości już raz słyszeliśmy o Galaxy Tab A 8.0 2017. Tablet – w zależności od wersji – nosi oznaczenie SM-T380 lub SM-T835. Ten pierwszy oferować będzie łączność wyłącznie za pomocą Wi-Fi, natomiast w drugim pojawi się również slot na kartę SIM i moduł LTE.

Galaxy Tab A 8.0 2017 zostanie wyposażony w 8-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280×800 pikseli (189 ppi), czterordzeniowy (4 x ARM Cortex-A53; 28 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 425 1,4 GHz z układem graficznym Adreno 308 (choć niektórzy sugerują, że Samsung zdecyduje się ostatecznie na Snapdragona 427), 2 GB RAM16 GB pamięci wewnętrznej (na pewno z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD) oraz aparaty: 8 Mpix na tyle i 5 Mpix na przodzie. Będzie też GPS. Całość działać ma pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat.

*Na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: TENAA przez The Android Soul

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona