Ważne

OnePlus 3 i OnePlus 3T dostaną aktualizację do Androida O, ale na Androida P nie mają co liczyć

Przedstawiciele OnePlus oficjalnie poinformowali, że OnePlus 3 i OnePlus 3T dostaną aktualizację do Androida O. Jednocześnie jednak zapowiedzieli, że smartfony nie otrzymają już Androida P. Ale na szczęście nie oznacza to całkowitego zakończenia wsparcia dla ww. modeli.

OnePlus 3 zadebiutował w czerwcu, a OnePlus 3T w listopadzie 2016 roku. Właśnie minął więc rok od premiery pierwszego, natomiast w przypadku drugiego upłynęło dziewięć miesięcy. I choć OnePlus już zakończył ich sprzedaż oraz zaprezentował ich następcę, czyli OnePlus 5, to oba smartfony nadal pozostają stosunkowo “świeże” i producent nie powinien o nich zapominać.

I – przynajmniej na razie – póki co tak jest. OnePlus 3 i OnePlus 3T zadebiutowały z Androidem Marshmallow na pokładzie, a w grudniu 2016 roku otrzymały aktualizację do Androida 7.0 Nougat. Później natomiast jeszcze do Androida 7.1.1 Nougat. OnePlus potwierdził też, że właściciele obu smartfonów mogą spodziewać się również update’u do Androida O. Ale do Androida P już nie powinni.

Z jednej strony fajnie, że producent gra w otwarte karty i nie składa obietnic bez pokrycia. Z drugiej jednak – przynajmniej w mojej opinii – OnePlus 3T powinien zadebiutować już z Androidem Nougat na pokładzie, ponieważ Google udostępniło to wydanie systemu operacyjnego wiele miesięcy wcześniej, w sierpniu 2016 roku i dzięki temu “załapać” się na Androida P. Ale najwyraźniej OnePlus uznał, że byłoby to nie fair wobec właścicieli OnePlus 3 i stało się, jak się stało, że oba modele “zostaną” oficjalnie na Androidzie O.

Brak aktualizacji do Androida P nie oznacza jednak, że użytkownicy OnePlus 3 i OnePlus 3T zostaną pozostawieni samym sobie. Producent zapewnił, że będą oni otrzymywać pomniejsze aktualizacje i nowsze poprawki zabezpieczeń Androida, a to też bardzo istotne.

*Na zdjęciu tytułowym OnePlus 3T (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: OnePlus Forums dzięki Android Police

Komentarze

 • stark2991

  Obiecali że oba modele będą wspierane jednakowo długo, ale do cholery, powinno to zadziałać raczej w drugą stronę. Chociaż nie powiem, bo brak Androida P dla tych modeli raczej nie jest czymś zaskakującym bo wpisuje się w dwuletnią politykę aktualizacji

 • Parrot Max

  Jakby nie było xda…

  • mor

   a udostępnili kod odpowiadający za dash charge? bo jeśli nie, to nie ma większego sensu się pchać w romy.

   • Xene

    Dash Charge od dawna w pełni działa na niestandardowych ROMach…

    • mor

     o, nie wiedziałem, bo dopóki mam aktualizacje to na xda nawet nie zaglądam

 • Kuba Sojka

  Ten smartfony oneplus 3t ma przecież 10 miesięcy życia na rynku, to powinien dostać 4 aktualizacje androida p 100%

  • True

   Taki “pogromca flagowców”, który regularnie dostaje lanie od prawdziwych flagowców w bodaj każdym aspekcie poza wynikami pracy procesora.

 • Kuba Sojka

  A to że użytkownicy tego smartfona oneplus 3 dostaną aktualizacje do androida 8.0 o,a oneplus 3t dostanie aktualizacje androida 8.0 i następna androida 9.0 p,to jedni będą niezadowoleni a drudzy będą zadowoleni, ja też jestem niezadowolony że będę miał najnowszych androiduwy wersji na smartfonie sony Xperia z2.

  • Żytomir Borowski

   Przecież nie ma przymusu instalowania aktualizacji…

 • cherrz

  Jako użytkownik 3T raczej nie czuje się zawiedziony. Zanim P będzie dostępny to telefon sprzedam, ewentualnie XDA.

 • Exdm

  Oneplusy to świetne smartfony ja mojego op3 nie oddam ,nawet zamieniłem się na niego za Samsunga S7,ale oneplus powinien dawać co najmniej 3 lata aktualizacji wtedy utarł by nosa innym firmą.

  • Filodendron

   utarł by nosa innym firmą

   utarłby, firmom

   • czytelnik

    Wbrew pozorom to jest coraz częściej popełniany błąd. Co chwilę słyszę w TV że “Ludzią należy pomagać…”(czy cokolwiek innego). Masakra jakaś…

    • JohnyB

     jak już jesteśmy tacy uszczypliwi: “wbrew pozorom”? ?

    • Robert M

     Plus nagminne “z resztą” zamiast “zresztą” i nieodróżnianie “także” od “tak, że”.:))

 • łukasz Jedryszczyk

  Ważne że zapowiada wsparcie w zabezpieczeniach aktualizacja systemu nie jest potrzebna

 • Gibki Bongo

  Nie jest to dobra wiadomość. Niestety w praktyce będzie to oznaczać że wyjdzie jakaś aktualizacja do Androida O. Po to tylko aby spełnić obietnice. Na pewno niedopracowana bo tak OP działa. Wszystko byłoby w miarę ok gdybyśmy mieli do czynienia z
  aktualnym flagship killerem OP bo dostalibyśmy fixy w miarę szybko. Ale że względu na to że jest to urządzenie sprzed roku to jakiś bugfixy pojawia się może jeszcze raz po kwartale czy półroczu i na tym koniec.

  Niestety polityka pod tym względem jest słaba. Supportują urządzenia nie dłużej niż 12 miesięcy.

 • Rucek

  Mam pytanie odnośnie OP3T. Po zakończeniu rozmowy przez telefon mam tak jakby dźwięk rozłączenia, który słychać na głośniku, wiecie co z tym można zrobić?

  • Krzysztof Nosiński

   Ja również mam ten sam problem…

 • Rucek

  Mam pytanie odnośnie OP3T. Po zakończeniu rozmowy przez telefon mam tak jakby dźwięk rozłączenia, który słychać na głośniku, wiecie co z tym można zrobić

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona