Ważne

Google podobno pracuje nad własnym blokerem reklam, wbudowanym w Chrome

Według The Wall Street Journal, Google wypróbowuje w aplikacji swojej przeglądarki mechanizm blokowania uciążliwych reklam. Choć może się to wydawać dziwne, biorąc pod uwagę, że firma w gruncie rzeczy utrzymuje się z reklam, to może nie jest to najgorszy pomysł.

Nowa funkcjonalność przeglądarki może pojawić się w ciągu kilku tygodni, choć to mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę, że o zmianach nie raportowali żadni użytkownicy wczesnych wersji beta nowych wersji Chrome.

Funkcja ma rzekomo blokować tylko specyficzne typy reklam, które irytują najbardziej – w tym wyskakujące na środek ekranu okienka, automatycznie odtwarzające się, głośne filmy i wielkie na pół strony banery, które odliczają kilka sekund, zanim można przejść do właściwej treści, na której nam zależy.

Wszystkie one są definiowane jako “niedopuszczalne” przez grupę branżową o nazwie Coalition for Better Ads, do której należą również Google i Facebook. Google mogłoby blokować wszystkie reklamy na stronach, które zawierałyby rażąco obraźliwe reklamy. Całkiem możliwe, że w takiej sytuacji ich właściciele czuliby się bardziej odpowiedzialni za “popupy” rzucające się do oczu biednym internautom.

To może być ciekawa sprawa, biorąc pod uwagę, że w zeszłym roku przychody Google z reklam sięgnęły 60 miliardów dolarów, a Chrome zawłaszcza niemal połowę rynku przeglądarek w USA. Goole odmówiło na ten moment skomentowania tych plotek, ale prędzej czy później okaże się, czy redaktorzy TWSJ mieli rację.

źródło: The Wall Street Journal przez TheNextWeb

Komentarze

 • G3orG3PL

  Haha. Śmiech na sali :)

 • Dtech

  Chrome pozazdrościł Operze? :-)

 • cukru

  Może by coś w końcu zrobili z reklamami typu: TWÓJ TELEFON ANDROID ZOSTAŁ ZAINFEKOWANY 6 WIRUSÓW KLIKNIJ TUTAJ ŻEBY SKAN.
  Jak ja się cieszę, że mam blokadę reklam w telefonie…

 • pepe444

  *urwa *urwie łba nie urwie…

 • Marek

  Tylko reklamy konkurencji?

 • Fedurrr

  Root i addAway i nic wiecej nie trzeba. Bez tego nie warto w ogole na neta wchodzic.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona