Tak się w ogóle da? Samsung zarobił w drugim kwartale 72% więcej pieniędzy niż rok temu

Samsung poinformował o zarobkach w drugim kwartale 2017 roku i wszyscy podnoszą brwi ze zdziwienia, a udziałowcy biją brawo. Przez trzy miesiące firmie wpadło do kieszeni 12,7 miliardów dolarów.

Oczywiście jest to zysk, który firma osiągnęła w sumie z wszystkich swoich działów – największy pochodzi z tych zajmujących się produkcją pamięci oraz paneli OLED i LCD.

Przychody, jeszcze przed odliczeniem kosztów uzyskania dochodu i innych podatków, wyniosły 61 bilionów wonów (54 mld dolarów), a zysk netto to 11,05 bilionów wonów (12,7 mld dolarów), co oznacza wzrost przychodów o 89% w porównaniu z wynikami z poprzedniego roku.

Sektor IM, w którym znajduje się również dywizja Mobile Communications and Networks, osiągnął 30,1 tryliona wonów (26,9 mld dolarów) przychodu i ponad 4 biliony wonów (3,8 mld dolarów) zysku operacyjnego w drugim kwartale tego roku. Jest to wynik gorszy od zeszłorocznego o 6%. Mimo, że Samsung Galaxy S8 i S8+ sprzedają się świetnie, wzrost cen komponentów uderzył producenta po kieszeni.

Galaxy S8 i S8+ prześcignęły Galaxy S7 w prawie wszystkich regionach. Galaxy S8+ stanowi ponad połowę sprzedaży tych dwóch modeli.
– Samsung

W trzecim kwartale Samsung spodziewa się, że zarobki spadną ze względu na zwiększone koszty marketingowe związane z premierą Galaxy Note 8, przy czym najpewniej obniżą się zyski z modeli Galaxy S8 i S8+.

W drugiej połowie roku zapotrzebowanie na smartfony i tablety powinno wzrosnąć – jest to stała tendencja, w branży mówi się o jej “sezonowości”. Wtedy też mają swoje premiery smartfony konkurencji, zatem Samsung będzie musiał wytoczyć ciężkie działa przy okazji debiutu Note’a 8, żeby utrzymać silną dynamikę sprzedaży.

źródło: Samsung przez fonearena

Komentarze

 • Janina Reimann

  Nic dziwnego, bo ceny telefonów są zbyt wysokie i z każdym rokiem wzrastają. Za nie długo za telefon będziemy musieli zapłacić ok.10.000 złotych.

  • kostka & Benio

   Nie do końca kiedyś smartfony kosztowały 6000zł teraz do 4000zł
   i ceny znowu wzrastają:-(

   • Ziemniaczek

    Tylko, że sam pamiętam jak Nokia N95 kosztowała coś około 3000 zł, na tamte czasy to było bardzo dużo, tyle ile iPhone 7 Plus. Po prostu producenci podbijają ceny na taki poziom, żeby użytkownik kupił nowszy, lepszy produkt i tak to ma działać. :)

  • dareczq

   Ceny wzrastają ale tylko flagowców, których nie musi pani kupować, bo spokojnie wystarcza smartfon za ok 1000zł, a nawet taniej i też da się używać

 • anemusek

  Najpierw dobre przeliczenie 1000 wonów = 0,9$, a nastepnie odnosnie zysku netto bzdurne.
  Niecale 10mld dolców autorze.
  Do tego potem autor w tryliony jedzie… Amerykanski trylion to polski bilion…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona