Ważne
Wiko VIEW

To właśnie te nowości zobaczymy w MIUI 9

Dziewiąta odsłona MIUI jest wyczekiwana przez miliony osób. Nowa nakładka od Xiaomi to powiew świeżości w stronę telefonów tego producenta. Prezentacja odbędzie się jutro w godzinnach porannych, jednak już teraz wiemy, co mają zamiar pokazać Chińczycy.

Już na samym starcie zauważycie, że dodano trzy nowe motywy (dodając do tego domyślny mamy razem cztery), które nazywają się No Boundary, Color Fantasy oraz Cool Black. Jak one wyglądają, możecie zobaczyć na poniższych zrzutach ekranu. Wprawne oko zauważy, że zniknęły nazwy aplikacji w docku. Który dla Was jest najładniejszy? Dla mnie zdecydowanie No Boundary, choć też na uwagę zasługuje Cool Black.

Zmiany dostrzeżemy także na ekranie blokady. Prawie każde nowe urządzenie od Xiaomi ma czytnik linii papilarnych, przez co Chińczycy zdecydowali się na kilka ułatwień z tym związanych. Pociągając palcem od lewej do prawej uruchomimy panel skrotów, który moim zdaniem wygląda bardzo dobrze, choć ten, który odnajdziemy w telefonach Huawei wydaje się być znacznie wygodniejszy.

Panel skrótów na ekranie blokady

Nareszcie mając urządzenie Xiaomi będziemy mogli korzystać z dwóch aplikacji jednocześnie na podzielonym ekranie. Tak, Split-Screen Mode pojawi w wersji stabilnej w MIUI 9. Niestety, nie dla każdego telefonu będzie to dostępne. Warunkiem jest posiadanie Androida 7.0 Nougat lub nowszego. A które chińskie smartfony będą pracować już lub pracują na tej wersji zielonego robocika? Tego dowiecie się z tego artykułu.

Split Screen Mode w Xiaomi

MIUI 9 to przede wszystkim ulepszona optymalizacja. Na ósmą odsłonę wiele osób narzekało z powodu nie najlepszej pracy systemu, jednak w przypadku dziewiątej ma być znacznie lepiej. Aby interfejs był prostszy dla użytkownika (ale także o wiele szybszy), producent zdecydował się usunąć kilka funkcji, które nie są zbyt często wykorzystywane, a mowa tu o trybie dziecięcym, WiWide i innych. Nie wiem, co Wy o tym sądzicie, ale jak dla mnie pozbycie się kilku niezbyt potrzebnych funkcji może okazać się strzałem w dziesiątkę.

W pierwszej kolejności MIUI 9 w wersji beta będą mogły przetestować takie modele jak Mi 6, Redmi Note 4 (wersja z Snapdragonem 625) oraz Redmi Note 4X. Co ciekawe, MIUI 9 otrzyma także smartfon zaprezentowany w 2013 roku, a mowa tu o Mi 2 (oraz Mi 2S) – to się nazywa bardzo dobre wsparcie producenta.

Źródło: Miui.com

Komentarze

 • Linkyop

  Hmm… Ciekawe, czy Mi 2 (i Mi 2S) dostaną MIUI 9 z Android’em 7.0 Nougat.

  • Dostaną MIUI 9 ale nie będą pracować na Androidzie 7.0 Nougat.

  • Znafca

   Nie, nie dostaną.

 • Jeśli to są wszystkie zmiany jakie zobaczymy w MIUI9, to lekka porażka. Nowy ekran blokady i kilka domyślnych motywów :/ Podzielony ekran jest domyślny dla Androida 7, i nie powinien być zaliczany do żadnych mega nowości w MIUI.

  • Hubcraft115

   Ale nie było go wcześniej w MIUI a dla użytkowników to duża zmiana

  • Daniel Świder

   To na poczatek matolki. Miui ma aktualizacje co tydzien, zapomnieliscie???

   • Andrzej Bernaciak

    Chyba chiński, bo nie global przez ota

    • JohnyB

     global przez ota też, tylko nie jest to wersja stable

 • xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

  Nic ciekawego… Ciekawe co tym razem skopali. Naprawili powiadomienia i zarządzanie ramem? Czy dalej jak w lesie?

  • Ris

   na pewno jest gorzej w końcu taki mają cel :)

 • Rafał Czapiewski

  Pozbycie się niektóry opcji to dobry ruch, interfejs w MIUI 8 jest przeładowany i ciężko coś odszukać… a niektóre się dublują.

 • pantadeus

  No a czego się tu spodziewać? Co nowego wnoszą nowe wersje nakładek Samsunga czy LG? Ma być ładnie, funkcjonalnie, szybko i lekko, nie rewolucyjnie. Dobrze, że te kilka bzdetów chcą się pozbyć, dla mnie tryb dziecięcy to jest rzecz zbędna i można to załatwić osobną aplikacją, jeśli ktoś potrzebuje. Podobnie klonowanie.

 • NimbleX

  Cool Black ^_^ Jak dziś rano na forum MIUI zobaczyłem ten motyw to już sobie wyobrażałem ile Apple będzie sobie życzyło odszkodowania.

 • AlKalione

  Podobno wersja Androida nie ma znaczenia w MIUI teraz widac, że chyba jednak ma.

  • Direct

   Każdy telefon z MIUI9 będzie miał split-screen, niezależnie czy za bazę służy Android 6 czy 7. O MIUI najlepiej czytać na stronie MIUI Polska, inne serwisy trochę mieszają w temacie MIUI i Xiaomi. Nie wiem, skąd autor newsa powziął info, że tylko telefony z Androidem 7 dostaną tę funkcję.
   Tekst źródłowy mówi, że telefony z Androidem 7 mają to potwierdzone, ale lista – w wolnym tłumaczeniu – nie jest zamknięta.

   • cukru

    Twoje stwierdzenie też jest zbyt daleko idące, już niektóre funkcje są obcinane dla starszych urządzeń (chociażby klonowanie aplikacji jeśli się nie mylę).

    • Direct

     Trochę nieładnie, jeśli kastrują starsze urządzenia z dotychczas obsługiwanych funkcji. Dobrze, że ja już po blisko rocznej przygodzie pożegnałem się z Xiaomi, to mi to nie przeszkadza.

     • cukru

      Nie są obcinane z dotychczas obsługiwanych funkcji, tylko po prostu nowe funkcje nie zostały dodane przy premierze MIUI 8. Nie wszystko da się załatwić nakładką gdy wspiera się urządzenia z KitKatem.

 • User

  nakładka MIUI jest bardzo estetyczna to terzba jej przyznać, ale nie każdy lubi blade pastelowe kolory, całe szczęście że jest masa motywów w normalnych kolorach bo te pastelowe to nie moja bajka :)

 • PikaKnight

  Split Screen jest już w MIUI 8 – na Xiaomi Mi 6 i Mi Max 2 na ten moment, kolejne telefony jeszcze zdążą dostać to na MIUI 8 przed premierą MI9

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona