Ważne

Trzymamy za słowo: CEO Lenovo obiecuje, że odejdzie, jeśli nie zaczną sprzedawać więcej smartfonów

Kiedyś Lenovo było jednym z pięciu największych producentów smartfonów na świecie. Było, ponieważ już nie jest – zostało bowiem “zepchnięte” z podium przez Oppo i Vivo. Mimo to, Chińczycy nie ustają w wysiłkach, aby dostarczać do rąk klientów coraz więcej urządzeń. Są nawet tak zdeterminowani, że CEO zapowiedział, że ustąpi ze stanowiska, jeżeli im się to nie uda.

Lenovo w ostatnim czasie stara się “ugryźć” rynek smartfonów na wiele różnych sposobów. Zaczęto od rebrandingu marki Motorola Moto na Lenovo Moto, chociaż też nie na wszystkich rynkach – na niektórych miało zostać bez zmian (tam, gdzie Motorola miała mocną pozycję, m.in. w Brazylii). I choć była to akcja na szeroką skalę, to po zaledwie roku postanowiono “odkręcić” wszystko i zrezygnować z marki Lenovo Moto na rzecz – z powrotem – Motorola Moto.

W międzyczasie zdecydowano także, że od teraz wszystkie nowe smartfony należeć będą do serii Moto (dlatego właśnie uzupełniono ją o linię Moto C). Zapowiedziano też, że począwszy od trzeciego kwartału 2017 roku (czyli od tego, który zaczął się w lipcu) z polskiego rynku znikną urządzenia z logo Lenovo na obudowie. Chociaż w tym przypadku chodziło o to, że nie pojawią się już nowe, ale wprowadzone w przeszłości nadal będą sprzedawane (w tym bardzo udany Lenovo P2 czy modele z serii K6).

Jak widać, Lenovo stara się ze wszystkich sił, aby odbudować swoją potęgę. Na razie to jednak wygląda trochę tak, jakby niewidomy prowadził ślepego. Ale być może Chińczycy w końcu znajdą receptę na sukces. W ich portfolio znajduje się bowiem kilka ciekawych smartfonów (m.in. wspomniany powyżej Lenovo P2 i świetna Moto Z Play) – wystarczyłoby, żeby wypuścili na rynek ich trochę więcej i wydali większe sumy na promocję (ponieważ to także jest bardzo potrzebne).

Na pewno będziemy obserwować, jak układają się losy Lenovo. A tymczasem czekamy na premierę Moto Z2 i Moto Z2 Force, która już w najbliższy wtorek, 25 lipca.

*Na zdjęciu tytułowym Lenovo K6 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: Bloomberg przez Android Headlines

Komentarze

 • Togzyczny

  Właśnie myślę nad Lenovo P2 i nie wiem jak to będzie, jedynie jako potencjalna konkurencję widzę Moto Z Play ale jest cholernie droga jak na swoje możliwości według mnie. Galaxy A5 `17 jest już dosyć tani bo w elektro-marketach jest po 1500zł, zaś Moto Z Play dalej po 1700zł…

  • Jan Kwiatkowski

   Wolałbym dołożyć i kupić Z. Na razie w tej cenie kupiłem Moto Z i bardzo się cieszę.

   • Paweł Kac

    Tak optyczna stabilizacja robi swoje i masz flagowca a nie kastrata z wielką baterią.

  • Moto Z Play kupisz za ~1050 złotych, zobacz tu info: https://www.tabletowo.pl/2017/07/18/motorola-moto-z-play-za-1000-zlotych/
   Nie bój się, ludzie zamawiają i wszystko przebiega bezproblemowo. Jeżeli zależy Ci na fotkach, to tylko Moto Z Play.

  • mocny

   No P2 nie brzmi głupio, to fakt – spoko fon

 • Wojciech Leśnik

  Lenovo phab 2 plus. Najlepszy wybór. Mam go od 4 miesięcy. Nie zamienił bym go na inny. 6.4 cała. Ta wielkość jest optymalna. Do wszystkiego.

 • Jejd

  Wam też by się to przydało. Gniot wpis i dąbek na bruk.

 • Al Kalione

  “zdeterminowani, że CEO zapowiedział, że ustąpi” aż się prosi żeby jedno ŻE zamienić na IŻ weźcie wyjebcie tego gościa, bo oczy bolą ☺️

 • DanieL

  Mimo, że nadal pozostaje wierny marce Lenovo, za moim zdaniem, bardzo dobre smartphony w przystępnych cenach jak na nasz rynek, ostatnimi czasy firma straciła w moich oczach, choćby, powodu nie wydania aktualizacji do K6 Note na polski rynek. Aktualizacja do androida 7 trafiła wszędzie tylko nie do nas. Najlepszy przykład strzału w kolano moim zadaniem, gdyż wiele osób wybierze innych producentów, gdzie telefon o podobnych parametrach ma już Androida 7. Szkoda bo K6 Note spisuje się świetnie w codziennym użytkowaniu.

  • koczok

   A K6 przypadkiem nie dostał już aktualizacji do nougata?

 • pytajnik

  niech zaczną robić dobre.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona