Ważne
Wiko VIEW

Orange aktualizuje ofertę “Free na kartę”. Dobre wieści dla zapominalskich, gorsze dla chomikujących gigabajty

Wczoraj Orange dokonał pewnych korekt w regulaminie promocji “Internet za darmo”. Wprowadzono wygodny lejek dla tych, którzy są wiecznie zagrożeni nagłym zwiększniem kosztów internetu po wykorzystaniu pakietu. Jednocześnie nie będzie można już korzystać w nieskończoność z bonusowego pakietu gigabajtów przy rocznej ważności konta.

W Orange Free na kartę wciąż otrzymujemy bonusy w postaci darmowych gigabajtów w ramach promocji za doładowanie. Bonusy te przedstawiają się następująco:

 • 2.5 GB za doładowanie 5 zł, ważne 2 dni
 • 5 GB za doładowanie 10 zł, ważne 5 dni
 • 15 GB za doładowanie 25 zł, ważne 31 dni
 • 15 GB za doładowanie 30 zł, ważne 31 dni
 • 15 GB za doładowanie 35 zł, ważne 31 dni
 • 20 GB za doładowanie 40 zł, ważne 40 dni
 • 25 GB za doładowanie 50 zł, ważne 93 dni
 • 50 GB za doładowanie 100 zł, ważne 155 dni
 • 100 GB za doładowanie 200 zł, ważne 155 dni

Dodatkowo wciąż ważna jest promocja “Bonus za doładowanie 200 zł”, o której pisał Grzegorz tutaj. W skrócie – za doładowanie kwotą 200 zł można dostać pakiet internetowy 1410 GB, ważny przez 5 miesięcy.

Tutaj dochodzimy do zmian.

Pierwszą jest wprowadzenie lejka po wykorzystaniu bonusowego pakietu. Zamiast pobierać opłaty za dane, włączy się on automatycznie. Wtedy prędkość pobierania spadnie do 64 kb/s, co raczej nie ujdzie uwagi użytkownika. Oczywiście można bezpłatnie wyłączyć lejek i odblokować pełną prędkość (wystarczy wysłać SMS o treści “STOP LEJEK” pod bezpłatny numer 80733), ale nie jest to operacja jednorazowa. Lejek włączy się za każdym razem, kiedy skończy się nam bonusowy internet, więc raczej od niego nie uciekniemy.

Druga zmiana to likwidacja przedłużania bonusów internetowych. Czas ich wykorzystania nie będzie się sumować – będzie obowiązywać ten, który ma najdłuższy termin. Zatem zasilając konto za 30 zł, dostaniemy 15 GB. Jeśli stwierdzimy, że to nie wystarczy, i zasilimy po tygodniu konto dodatkową dychą, to do naszego konta doliczone zostanie kolejne 5 GB, ale nie wydłużymy okresu wykorzystania tych pakietów do 36 dni. Obowiązuje bonus z dłuższą “przydatnością do zużycia”.

Oznacza to, że nawet jeśli nasze konto ma rok ważności, to bonusowe pakiety nie będą ważne tak samo długo – pakiety dodatkowe będą ważne tyle dni, ile określono w regulaminie.

Orange najwyraźniej zabiera się za łatanie luk w regulaminach, co zapewne nie wszystkich ucieszy. Cóż, takie życie. Tu macie pełny regulamin promocji.

źródło: Orange dzięki GSMonline

Komentarze

 • KornelJD

  A miałem właśnie doładować za 200 zł by dostać te 1410 GB internetu, by starczyło na parę lat. A teraz to lipa :(

  • facecik

   Tak to jest z promocjami na kartę , nic nie trwa wiecznie, a kasa musi się zgadzać.

  • Piotr

   Bzdury wypisują wczoraj doładawałem konto 200 złotymi i dostałem 1410 dodatkowych gigabajtów + 30 zł i ważność pakietów mam tak jak miałem wcześniej czyli prawie rok bo aktywowałem KwR jakiś miesiąc temu. Po za tym na stronie Orange jak wół napisane jest w zakładce usługi KwR że można przedłużać ważność nawet codziennie.

   • TT

    Bzdury piszesz.

   • Franciszek Moczulski

    Wczoraj tak, dzisiaj już nie.

 • Technologiczny Łukasz

  Ja mam Orange Smart bodajże i mnie to nie dotyczy :P

 • Fedurrr

  Orange zawsze kombinowal. Juz nie pamietam ile mi kasy przepadlo bo pierdylion kodow trzeba było wysylac by w miare tanio sie dzwonilo. Teraz sa inne czasy lepsze tansze oferty i bardziej przejrzyste zasady ale jak widac niektorzy dalej kombinuja.

  • Arthur

   Taaa?
   W porownaniu do “tanszych ofert” to na orange można polegać jak na Zawiszy.
   Zresztą gdyby nie orange to wszyscy inni wykiwali by klientow na roamingu.
   Chyba własnie dlatego teraz próbują czarnego PR wobec pomarańczowych by troche poprawić swoj wizerunek.

 • Gimbazowo

  “Oznacza to, że nawet jeśli nasze konto ma rok ważności, to bonusowe pakiety nie będą ważne tak samo długo – pakiety dodatkowe będą ważne tyle dni, ile określono w regulaminie”.

  Przestroga dla tych, którzy planują zakup sima 1410 na Allegro. Tam dalej wciskają kit, że ową paczkę przedłużycie kolejnymi doładowaniami. Nie przedłużycie. 155 dni i the end.

  • Piotr

   Wczoraj doładowałem 200zł i konto mam na rok

  • Max

   Dobra, jak to wygląda w praktyce? Nie sumują się okresy ważności, ale sumują się gigabajty? Przykładowo kupuje starter, załączam 1410 na 155 dni. Po 154 dniach doładowuję za 100 zł, czyli kolejne 155 dni. Gigabajty będą zsumowane, czy zostanę z 50 GB odpowiadającymi za stuzłotowe doładowanie?

   • Piotr

    Gigabajty się sumują i usługa konto ważne rok właśnie przed chwilą ją zaktywowałem wszystko działa

    • daromar

     No ale przecież nikt nie mówi że RWK nie działa. Dla konta głównego nadal działa.

     Przestało działać przedłużanie bonusu z doładowań.

 • Marcin

  COŚ AUTOR CHYBA SIE MYLI: Jeżeli Abonent posiadając ważny i niewykorzystany Bonus doładuje ponownie konto to dotychczasowe środki
  dostępne w ramach Bonusu zostaną powiększone o kolejny Bonus, a termin ważności dotychczasowego
  Bonusu zostanie ustawiony w najbardziej korzystny dla Abonenta sposób (przedłużony lub pozostawiony bez
  zmian w przypadku, gdy ważność wcześniej przyznanego Bonusu była dłuższa od ważności kolejnego).

  • daromar

   Autor się nie myli, wcześniej wysłanie smsa na 8002 przedłużało także okres ważności transferu bonusowego po doładowaniu. Ta zmiana regulaminu to znosi.
   Czyli konto będzie ważne rok ale środki bonusowe tyle ile wynika z zacytowanej w artykule tabelki.

   Przedłużenie środków będzie wymagało doładowania np. o 50 zł co 3 miesiące.

 • Piotr

  Wszystko działa gigabajty się sumują złotówki też aktywujecie usługę Konto ważne Rok którą jak narazie mimo artykułu działa, przed momentem włączyłem notabene żeby się upewnić czy działa. SMS START 8002 bezpłatny.

  • TT

   Nie działa. Czemu zmyślasz? Włączyłem i konto mam wydłużone na rok a pakiet internetowy ani drgnął.

 • Arthur

  Co to za bzdury? W bonusowych GB nigdy okresy waznosci sie nie sumowaly tylko najkorzystniejszy nadpisywal inne przy zsumowanych GB.
  Z regulaminu ponadto wprost wynika, ze waznosc srodkow przez rok przedłuża o rok ważność bonusu – ostatni pkt regulaminu. Czyli zmian braknw tym zakresie.
  Kolejne bzdury serwowane przez tabletowo tak jak o zablokowaniu od trzeciego kwartalu dostepu do goole play niecertyfikowanym urządzeniom… Mamy szczyt trzeciego kwartalu i nic…

 • mobile4you

  Rok ważności konta (RWK) od 18 lipca nie przedłuża bonusów! Ważność bonusów można tylko przedłużyć doładowaniami. Przedłużenie roczne dotyczy teraz tylko konta głównego.
  Bajki wciskają biznesmeni, którzy kupili karty na sprzedaż na Allegro i doładowali za 200PLN. Teraz zostali z bonusem 1.4TB na 5 miesięcy.

 • Rob

  Faktycznie dobre wieści. :(
  A mogłem ich tak ostatnio nie chwalić, bo teraz to wygląda na z góry zaplanowane zwykłe skur…stwo.
  Najpierw wymyślili, aby ponaciągać mamieniem 1410GB+RWK klientów na 200pln i na 100% z perfidną premedytacją to zaplanowali, by teraz gdy kasa już w łapie „mieliśmy przez lata burdel w regulaminach”.
  Krawaciki po burzy mózgów wykoncypowali, że resztę zrobi przyzwyczajenie i niechęć do utraty zgromadzonych GB-tów, ale się na tym grubo przejadą.
  Właśnie ta wygoda była tym co mnie cały czas zniechęcało do szukania alternatyw, a teraz z racji tego, że od dawna im nie ufałem i już nie gromadziłem większych środków bez najmniejszych skrupułów ich karty polecą do pieca.

 • Rob

  Właśnie chciałem sprawdzić w aplikacji co z tymi bonusami już uruchomionymi i pierwszy raz widzę komunikat o braku możliwości połączenia z serwerem i wyświetlanie danych z ostatniego sprawdzania stanu konta.
  Zaraz się jeszcze okaże, że już mi siorbie złotówki z konta.

 • Miodek

  “co raczej nie ujdzie uwagi użytkownika” – uwaDZE użytkownika

 • Papaj ✓ᵛᵉʳᶦᶠᶦᵉᵈ

  @Karol Kunat, czy nowe zasady będą obowiązywać nowych klientów czy także starych, jak ja, którzy rok ważności konta włączyli miesiąc temu?
  Mam także usługę “Rozmowy i SMSy bez limitu do wszystkich i pakiet internetu” która miała mi gwarantować niezmienne zasady przez cały czas trwania usługi, pod warunkiem włączenia automatycznego cyklicznego odnawiania. I co teraz?

  Jeśli Orange i mnie potraktuje nowym regulaminem to znaczy, że zmieni zasady gry w trakcie jej trwania, bo przy usłudze cyklicznej miało nie być żadnych zmian, tak jak w abonamencie.
  Jeśli coś się zmieni, to będę się żegnać z Orange. Inni operatorzy mają taką samą ofertę jak Orange na nowych zasadach i dodatkowo mają w tej cenie MMSy bez limitu których Orange pożałował.

 • Mateusz097

  Lejek 64kbs to nic nawet do neta nie wejdziesz? Żal coraz gorzej nie długo zlikwidują rok ważnosci konta. Tylko ludzi odpychają. Kiedyś było lepiej dali 6gb za 6zł na wakacje a teraz pakiet którego i tak nie wykorzystasz. To po co robią takie pakiety przecież nie którzy mieszkają na wsi i nie mają dobrego zasięgu aby skorzystać z neta. Dla mnie to głupota.

  • Rob

   „To po co robią takie pakiety przecież nie którzy mieszkają na wsi i nie mają dobrego zasięgu aby skorzystać z neta. „
   Trudno nie zauważyć jaki mieli zamysł.
   Zmusić klienta prepaid-owego do stałych doładowań, minimum 25pln, a tym samym być może też mieli nadzieję, że prepaid-owcy polecą po cyrografy na abonament.
   Zapomnieli tylko, że ten kto używa takich kart robi to, by nie podpisywać żadnych takich umów, aby w każdej chwili móc podziękować operatorowi gdy ten staje się zbyt pazerny i próbuje zmieniać istniejące zasady na gorsze.

 • Marek St

  Wielka szkoda z tymi zmianami dotyczącymi RWK. Już chciałem kupić doładowanie za 200zł ale na szczęście tu trafiłem i doczytałem o zmianie regulaminu. Wychodzi na to, że wykorzystam te GB które mam na karcie i żegnaj Orange.

 • mm1992

  W dodatku wysłanie sms-a nie pomaga. Nie da się tego wyłączyć.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona