Ważne

Przycisk odblokowania iPhone’a 8 dziwnie spuchł na renderach. Może tam jest czytnik linii papilarnych?

Liczbę koncepcji i przecieków na temat iPhone’a 8 trzeba już liczyć w dziesiątkach. Forbes, za pośrednictwem dostawcy etui na nowy smartfon Apple, podobno znalazł się w posiadaniu plików CAD tego telefonu. I na ich podstawie stworzył render. Zastanawia jedna rzecz: przycisk wybudzania telefonu jest tak duży, że mógłby mieć wmontowany czytnik linii papilarnych.

Jest to coś, czego szczerze powiedziawszy nie brałem wcześniej pod uwagę. Założyłem, że czytnik linii papilarnych będzie albo wtopiony w wyświetlacz, albo Apple zrezygnuje z niego całkowicie. Może się jednak okazać, że firma zostawiła sobie “wyjście awaryjne” w postaci skanera odcisków palców w przycisku wybudzania smartfona, tak jak to robi SONY w swoich Xperiach.

Co ciekawe, Apple uzyskało już patent na Touch ID w przycisku zasilania. Jeśli więc okaże się to konieczne, to firma nie zawaha się z niego skorzystać. Zwłaszcza, że najwyraźniej do samego końca firma jest rozdarta pomiędzy różnymi koncepcjami metod uwierzytelniania. Raz mówi się, że skaner linii papilarnych zostanie zintegrowany z ekranem, potem, że testy tego rozwiązania nie idą zbyt dobrze, więc Apple przerzuci się kompletnie na rozpoznawanie twarzy, a teraz to – Touch ID w przycisku na bocznej ramce urządzenia.

Idzie się w tym wszystkim pogubić, choć Forbes zarzeka się, że jego rendery są poprawne, a źródła pewne. Redakcja wspomina też o tym, że port Lightning jak był, tak będzie i nie ma co się spodziewać “przerzutki” na USB typu C (mimo powszechnego przyjęcia tego standardu na MacBookach). I gniazdo słuchawek też nie powróci.

Niektóre elementy specyfikacji iPhone’a 8 to kompletna niewiadoma: pojemność baterii, specyfikacja aparatu czy wydajność chipsetu A11. Jedyne, co jest w miarę pewne, to wygląd. Ten nie powinien się różnić zbytnio od tego, co widzimy na powyższych grafikach.

źródło: Forbes
grafiki:
Nodus

Komentarze

 • Krzysztof Kałębasiak

  Apple ma “już” patent na cos, co ja mam w Sony XZ Premium????

  • marcus1212

   No cóż… ktoś (Apple) musi być pierwszy, fanboje zaraz napiszą, że to Apple wprowadziło na szeroką skalę ;)

   • :)

    Ewentualnie napiszą “Apple zrobiło to lepiej” :D

  • Elmot

   Ma, i to już od jakiegoś czasu. Przez ten patent, Sony nie może sprzedawać w USA swoich słuchawek z aktywnym czytnikiem linii papilarnych. Zarzuciłem linkiem, ale nie przeszedł moderacji, więc musisz wyguglać w temacie.

  • Rafał

   Zgadza się mam od 3tygodni. Bardzo bardzo dobry telefon S8 nie umywa się do XZ Premium a to co widać na grafice to tragedia. Wszystkie telefon oprócz Sony nie ma swojej lini. Za to kocham Sony że nie kopiują innych słuchawek . Jakość wykonania super.

 • mor

  wy tak na serio?

 • VMortens

  Aż cały drżę z niecierpliwości, tak mnie te wszystkie ‘przecieki’ i domysły o wyglądzie nowych iPhonów nakręcają … Zieeeew.

 • bartek

  No sorry, ale gdzie ten nowy rewolucyjny wygląd iPhona 8?. Upodobnił się do całej masy innych słuchawek.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona