Ważne

Jubileuszowy iPhone w dniu premiery może być trochę… wybrakowany

Jubileuszowy iPhone będzie wyjątkowy – to nie ulega żadnej wątpliwości. Apple ma jednak sporo problemów, aby na czas dopiąć wszystko na ostatni guzik. Coraz więcej wskazuje bowiem na to, że w momencie oficjalnej premiery może być on nieco „wybrakowany”.

Jedną z nowości w jubileuszowym iPhone’ie ma być bezprzewodowe ładowanie. I choć w kwestiach hardware’owych wszystko idzie po myśli Apple, to producent ma problemy z dopracowaniem oprogramowania, które zarządzałoby całym procesem. Niestety, nie wiadomo dokładnie, co stoi na przeszkodzie, ale wiele wskazuje na to, że funkcja ta w momencie premiery smartfona nie będzie aktywna.

Zapewne więc dopiero gdy Apple uda się to „ogarnąć”, udostępniona zostanie stosowna aktualizacja, która odblokuje możliwość bezprzewodowego ładowania jubileuszowego iPhone’a. Co ciekawe, rewelacje te idą w parze z niedawnymi doniesieniami, że dedykowana, indukcyjna ładowarka również nie pojawi się od razu na rynku, tylko dopiero nieco później.

Kolejnym problemem, z którym Apple może się nie uporać na czas, to kamerka na przodzie, a dokładniej zaawansowany system rozpoznawania twarzy, bazujący na modelowaniu i mapowaniu 3D. Niektóre, wcześniejsze doniesienia sugerowały, że producent całkowicie zrezygnuje z czytnika linii papilarnych, właśnie na rzecz przywoływanego tutaj rozwiązania. Jednak przy takim obrocie spraw są na to nikłe szanse. Choć niewykluczone, że stanie się to w przyszłości. Mimo wszystko ta funkcja także może nie być aktywna od razu.

A jak jesteśmy już w temacie skanera, to najnowsze doniesienia sugerują, że Apple ostatecznie zdecyduje się na czytnik linii papilarnych, zintegrowany z wyświetlaczem OLED, chociaż sam producent podobno nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. Jeżeli jednak to prawda, to – jak już pisaliśmy – jubileuszowy iPhone w momencie sprzedażowej premiery będzie właściwie nie do kupienia. Dopiero z czasem zapasy magazynowe mają być „wystarczające”. Związane jest to z problemami natury technologicznej i niezwykle zaawansowanym procesem produkcyjnym.

Źródło: AppleInsider, @OnLeaks

Komentarze

Privacy Preference Center

   Necessary

   Advertising

   Analytics

   Other

   Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona