Ważne

Jubileuszowy iPhone w dniu premiery może być trochę… wybrakowany

Jubileuszowy iPhone będzie wyjątkowy – to nie ulega żadnej wątpliwości. Apple ma jednak sporo problemów, aby na czas dopiąć wszystko na ostatni guzik. Coraz więcej wskazuje bowiem na to, że w momencie oficjalnej premiery może być on nieco “wybrakowany”.

Jedną z nowości w jubileuszowym iPhone’ie ma być bezprzewodowe ładowanie. I choć w kwestiach hardware’owych wszystko idzie po myśli Apple, to producent ma problemy z dopracowaniem oprogramowania, które zarządzałoby całym procesem. Niestety, nie wiadomo dokładnie, co stoi na przeszkodzie, ale wiele wskazuje na to, że funkcja ta w momencie premiery smartfona nie będzie aktywna.

Zapewne więc dopiero gdy Apple uda się to “ogarnąć”, udostępniona zostanie stosowna aktualizacja, która odblokuje możliwość bezprzewodowego ładowania jubileuszowego iPhone’a. Co ciekawe, rewelacje te idą w parze z niedawnymi doniesieniami, że dedykowana, indukcyjna ładowarka również nie pojawi się od razu na rynku, tylko dopiero nieco później.

Kolejnym problemem, z którym Apple może się nie uporać na czas, to kamerka na przodzie, a dokładniej zaawansowany system rozpoznawania twarzy, bazujący na modelowaniu i mapowaniu 3D. Niektóre, wcześniejsze doniesienia sugerowały, że producent całkowicie zrezygnuje z czytnika linii papilarnych, właśnie na rzecz przywoływanego tutaj rozwiązania. Jednak przy takim obrocie spraw są na to nikłe szanse. Choć niewykluczone, że stanie się to w przyszłości. Mimo wszystko ta funkcja także może nie być aktywna od razu.

A jak jesteśmy już w temacie skanera, to najnowsze doniesienia sugerują, że Apple ostatecznie zdecyduje się na czytnik linii papilarnych, zintegrowany z wyświetlaczem OLED, chociaż sam producent podobno nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. Jeżeli jednak to prawda, to – jak już pisaliśmy – jubileuszowy iPhone w momencie sprzedażowej premiery będzie właściwie nie do kupienia. Dopiero z czasem zapasy magazynowe mają być “wystarczające”. Związane jest to z problemami natury technologicznej i niezwykle zaawansowanym procesem produkcyjnym.

Źródło: AppleInsider, @OnLeaks

Komentarze

 • Jarek

  Tak tak, a świstak sobie siedzi i zawoja sreberka….

 • stark2991

  xDDD
  Mityczna jakość i dopracowanie produktów :D

 • Linkyop

  “możliwość bezprzewodowego ładowania jubileuszowym iPhone’a.”

  Chyba “jubileuszowego”.

 • mad

  Jedni wolą coś odpuścić w dniu premiery, by dopracować, inni idą na żywioł, a potem kończy się różowymi ekranami czy wybuchającymi bateriami. Można sobie szczekać na iPhone, jednak ludzie mają w nosie ów skowyt trolli i kupują. Dziś w nocy, w “gorącym strzale” sprzedały się wszystkie wystawione IP 7, bagatelka po 3200zł sztuka. Teraz wystawili iP SE i już sprzedane ponad 60 szt.

 • Paul Shumaher

  To już nie ta jakość panowie. Teraz to wybrakowany towar o podwójnej cenie.

 • BadLittleGirl

  Jeszcze za wcześnie na takie nowości u Apple. Jeszcze kilka lat…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona